Skocz do zawartości
Gromal

Wymiana komputera, obudowa, zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Jako, że mój 10 letni komputer wyzionął ducha muszę go czymś zastąpić, planowałem już to wcześniej ale teraz już to muszę zrobić. Był to:

-karta nvidia geforce 6600 gt

-procek amd athlon 64 3000+ 

-ram 1gb

-płyta główna msi-7125

-obudowa Chieftec BX 01 taka: http://www.pcarena.pl/zdjecia/chieftec_bx/18.jpg
-dysk 500gb wd blue
-zasilacz Chieftec GPS-400AA-101A
 
 
Co do nowego sprzętu to wzorowałem się na PurePc i myślę, że ten zestaw by mi wystarczył:http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_polecane_zestawy_komputerowe_na_kwiecien_2014?page=0,11
 
Mam dylemat, czy mój stary zasilacz który mimo, że cieszy się dobrą opinią i nie miałem z nim problemu to jednak ma swoje lata, lepszy będzie ten nowy Corsair 450W do tego zestawu? Nie chciałbym żeby nowe części uległy uszkodzeniu przez oszczędność na dysku. Dysku nie będę też brał nowego, ponieważ ten kupiłem 3 miesiące temu. I jeszcze zastanawiam się odnośnie obudowy bo ta Chiefteca którą mam jest duża, solidna i chyba nie pozostaje w tyle przy nowej Zalmana ? 
Co do nowego zestawu ma mi służyć do przeglądania internetu, różnych prac na studia, grania, oglądania filmów. Czy to dobry wybór za tą cenę, a może można coś zmienić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile lat ma ten Szef , jak jest na prawdę stary to go lepiej zmienić .

 

Jak jednak ma mniej niż 4-5 lat to może zostać na razie .

 

Buda też może zostać .

 

Dysk masz SATA czy ATA ?

 

Zestaw OK , po odliczeniu PSU i HDD można dołożyć np. do lepszej karty czy procka/płyty z opcją OC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz mam od początku czyli 10 lat przepracował. Bezpieczniej będzie kupić nowy? A może jak już kupić to coś jeszcze większej mocy niż Corsair 450W? Dysk mam SATA. Dodam, że rozważałem jeszcze kupno laptopa zamiast stacjonarki ponieważ czasem przydałby się na wyjazdach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie lepiej brać nowy zasilacz , ten Corsair 450W spokojnie wystarczy .

 

Laptop ma plusa w postaci mobilności , minusy to m.in. mniejsza wydajność - w tej samej cenie komputer stacjonarny będzie miał zawsze większą wydajność i lepsze opcje rozbudowy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sens, po co Ci taka płyta do takiego procesora? Weź coś na B85 a resztę dołóż do GTX770. Jeśli Ci nie starczy pieniędzy na kartę do zmień SSD na Crucial m500 120GB 

 

http://www.morele.net/inventory/info/NbNFah/

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem żeby była na przyszłość możliwość ulepszenia bądź zmiany podzespołów, dodatkowo ta płyta jest dedykowana dla kogoś kto zwraca uwagę jakość dźwięku. Nie lepiej kupić porządniejszą płytę, bo ona w przyszłości będzie bazą dla zmiany reszty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz osiągnąć w przyszłości .

 

Nawet podstawowa płyta ( wliczając w to budżetówki na H81 ) pozwoli w przyszłości na sensowną rozbudowę kompa .

 

Wymiana CPU ( choć nie wiele zrobisz , I5 4570 już jest dość mocny , a nie ma sensu wkładać procka z literą K do płyty na H81/B85 ) , dołożenie/wymiana ramu , wymiana grafiki ( o ile procek nie będzie jej ograniczał ) itp.

 

Jak chcesz dobrze wyposażonej płyty to bierz Asrock H87 Fatalyty , dobra karta dźwiękowa i sieciowa , możliwość OC ( opłaca się wtedy wsadzać I5/I7 K ) i sensownie wyposażona a kosztuje ~350 zł .

 

Co innego jak w przyszłości będziesz robił SLI/CF - tutaj warto brać płytę która daje 2x8x dla portów PCI-E , to może być wspomniany GB Sniper albo tańsze Asrock Z87 Extreme 4 / MSI Z87-G45 Gaming .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...