Skocz do zawartości
garot

Problem z sterownikami NVIDIA lub kartą?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od jakiś 2 miesięcy męczę się z wieszaniem sie mohego komputeraz i codziennych wyskakujących blu screenów. Z biegiem czasu problem się nasila.

 

Otóż, gdy załącze jakąś gre to po minucie pojawiaja się albo artefaktu, albo ekran mi gasnie i nie załącza się i musze resetować komputer. Często wywala mi takiego blu screena:

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/9885538/IMG_4009.JPG

 

W czesniej miałem bluscreeny typu SYSTEM SERVICE EXCEPTION lub TASK HOST WINDOW NONPAGE AREA na systemie win 8.1. Myslałem że to wina tego systemu więc zrobiłem formata i zainstalowałem win 7 sp1, ale dalewj mam z tym problem.

 

Czasem gdy mignie mi ekran to się załączy ponownie i pojawi się chmuraka: sterownik ekranu przestał dziuałać ale odzyskał sprawność. Dlatego załozyłem temat w tym dziale.  Instalowałem rózne sterowniki i najnowsze i te starsze i na starszych troszke lepiej działało przez pare dni ale potem znowu to samo.  Posiadam 4x 2GB kości ram kingston i teraz mam po dwie kości wsadzone i testuje czy znimi jest coś nie tak ale bez rezultyatu.

 

Prosze was o pomoc co to może być za problem? W maju planuje przesiadke na nowego procka z intela i wymienie płyte bo teraz mam AMD i mam nadzieję że coś pomoże :) Jak nie to grafe tez wymienię.

 

Mój sprzęt to:

 

AMD Athlon II x4 640

Gigabyte 970 UD3

Grafika: gigabyte gtx460 1Gb

4x2 GB ram Kingston Hyper X blu 1600

Dysk SSD Samsung Evo 250GB i 2 talerzowe samsung

Zasilacz be quaiet straight power e9 600w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem może leżeć po stronie sterowników ściągnij najnowsze z strony nvidia ściągałeś te 337.50?

Wina może leżeć też w samej grafie bo jeśli stery nie pomogą to może być coś w grafie więc tylko serwis...

Edytowane przez irzykiolo31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale jest już totalna katastrofa. Otóż przez 2 dni wszystko ładnie działało, potem znowu się sypło więc zainstalowałem te najnowsze sterowniki, lecz gdy tylko uruchomiłem windę to pojawiły się artefakty na pulpicie i nic nie mogłem zrobić jak tylko reset kompa. Po resecie blu screen przy uruchamianiu i każde sterowniki musiałem w trybie awaryjnym instalować, lecz obojętnie jakie stery zainstaluje to zawsze po restarcie kompa i uruchomieniu w normalnym trybie po logo windows pojawia się blu screen i nie mogę uruchomić windowsa :( Robiłem wczoraj przez 8h test pamięci ram memtestem i nic nie wykryło.

 

Dzisiaj pożyczę kartę grafiki od znajomego i potestuję sobie kompa a tą oddam do serwisu bo teraz tylko z trybu awaryjnego korzystam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...