Skocz do zawartości
Markus1

Aplikacje wymagają uprawnień admina- po co?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie.
W domu posiadam 3 komputery stacionarne: 2× windows 8.1 64 bit oraz 1× windows 7 64 bit.
ponieważ z zasady używam na wszystkich komputerach użytkownika lokalnego, w momencie gdy instaluję lub deinstaluję jakąś aplikację muszę podać hasło administratora i wszystko jest ok. Hasło znam tylko ja więc dzięki temu dzieciaki nie ściągają na własne komputery lewych programów, gier i innego pirackiego ścierwa. Wszystkie programy na wszystkich 3 komputerach mam tylko i wyłącznie z legalnego źródła. Ale nie to jest istotą sprawy. Otóż teraz jeśli użytkownicy domowi korzystają z komputerów to w może 95% przypadków wszystkie aplikacje się uruchamiają normalnie. Trafiają się jednak programy (np aplikacje do nagrywania filmików z gier komputerowych) które po instalacji i tak wyświetlają charakterystyczną ikonkę programu z taką małą niebiesko żółtą tarczą i każdorazowo przy uruchomieniu na koncie użytkownika wymagają podania hasła administratora. Jak to obejść bez dawania uprawnień administracyjnych dla całego konta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Ancient za konstruktywną pomoc!

Tak swoją drogą to trochę lipa, że z jednej strony Microsoft zachęca do pracy na kontach bez uprawnień administracyjnych, a z drugiej wali kłody pod nogi. Jakiś dziwny brak konsekwencji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...