Skocz do zawartości
Zerathul

Laptop za +/- 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Zabieram się za kupno laptopa do szkoły(prezentacje, robienie projektów sieci, itp),  w domu będzie służył jako stacjonarka(gry/filmy itd).

Budżet to max 2700zł.

 

Na początku wybór wydawał się prosty ale po przeglądnięciu kilkuset konfiguracji(to nie pc, że mozna sie skupić na każdej części osobno :() okazuje się, że to nie takie łatwe znaleźć dobry proc/grafe i pojemna baterie w jednym laptopie .

Chciałbym wystarczającą wydajność do gier(nowych tytułów) i najlepiej matowy ekran.

 

Wytypowałem ten:

http://www.x-kom.pl/p/161441-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y510p-i5-4200m-4gb-1000-dvd-rw-gt755m.html

 

Tylko nie jestem pewien czy ta 2jajowa i5 sprosta np w bf4. Może lepiej kupić coś z i7?

Czekam na jakieś propozycję bo nie mogę się zdecydować :)

Edytowane przez Zerathul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 2700zł nic lepszego nie kupisz. Do i7 musiałbys dopłacić 300zł

http://www.x-kom.pl/p/171973-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y510p-i7-4700mq-4gb-1000-dvd-rw-gt755m.html?partnerid=100180188&sm12=MTg=&ts=1397729797&token=87c53aefe41f63c03efc1f3d02942978

 

Ale za to procesor jest 2x wydajniejszy

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica wynika z ilości rdzeni, i5 ma 2 rdzenie + HT, i7 ma 4 rdzenie. W grach wykorzystujących 4 rdzenie różnica jest bardzo duża. Throttling występuje w benchmarkach katujących sprzęt (Stresss Prime+Furmark). W normalnym użytkowaniu (grach) Throttling nie występuje.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...