Skocz do zawartości
watkem

Komputer na stacje paliw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do was wielką prośbę, potrzebuję komputery na stacje paliw, otrzymałem z dodacji pieniądze na dwa komputery za 2000 zł z systemem(win 7 najlepiej) i jeden za 2500 zł(tez z win 7 najlepiej).

Komputery te nie potrzebują karty graficznej, tylko przydało by się by miały one dość małą obudowę bo będą one umieszczone w szafce. Będą one pracowac przez cały czas, tylko gdy komputer się zetnie jest on resetowany a tak to działa cały czas włączony.

Mógłby mi ktoś złożyć takie zestawy komputerowe??, Nie mam w ogóle pojęcia co było by dobre do takich warunków pracy;/,  Dobrze by było jakby te zestawy nie przekroczyły tych kwot co podałem wyżej.

 

 

z Góry wielkie dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up I4? wtf , nie kminiłem że coś takiego istnieje

 

@ hajs z dotacji więc nie można poprostu wydać mniej niż budżet, musisz wydać całość

 

@ Podaj może rozmiar płyty głównej , chcesz mATX , , Mini ITX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitory mam, o to chodzi ze wlasnie muszę całą to kwotę wydać, może być tam 100 czy 200 zł mniej ale zeby nie wiecej,

Główny program jaki będzie tam wykorzystywany to hermes, on nie jest prawie w ogole wymagajacy, dyski ssd do takiego komputera to chyba nienajlepszy pomysł.

Właśnie tu jest ten ból ze trzeba tyle kasy zmarnować na te komputery;/, popróbuje jeszcze coś pokombinować może uda mi się cos pokombinować i coś do swojego komputera dobiore ale nie wiem czy to się uda, dlatego musze miec te zestawy gotowe;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz do dowolnego dostawcy Della o ofertę i kupuj jednostki z rozszerzoną gwarancją. Nie baw się w żadne dyski SSD czy i3 do woła roboczego. Gwarancja oraz dodatkowe usługi to jest połowa wartości takiego sprzętu. Bezpośrednio u della zapłacisz jakieś 50% więcej przynajmniej takie różnice wychodzą jak kupuje różne konfiguracje u dostawców.

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prscowalem prze 6 lat na stacji paliw i nie rozumiem stwierdzenia dlaczego nie pakowac dysków ssd... Jak dla mnie to tam nic innego niż dysk ssd nie wchodzi w grę. Pewnie ze zwykłego hdd zapełnisz max 40 gb a płacąc 250 zl za zwykly dysk masz 120 gb ssd które są mniej awaryjne, jak pc się zwiesi to uruchamisz pc w 25 sek i robisz to co robiłeś, klient szybko obsluzony nie robią sie kolejki itp. Hdd za 250 zl i zapełnienie 40 gb podatny na awarje czy ssd za 250 zl, mniej awaryjny, cichy, wytważający mniej ciepła a przy małej obudowie ma to znaczenie a do tego szybszy.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez veritas
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC się zawiesi? Nie ma prawa się zawiesić. SSD wsadzisz do zwykłego składaka. Niech Ci strzeli płyta główna to jesteś 3-4 tygodnie bez komputera bo płyta wysyłana jest na STANDARDOWĄ reklamację co w takim wypadku jest idiotyczne. Kupując sprzęt biznesowy masz pewność, że następnego dnia problem będzie naprawiony (gwarancja NBD), do tego możliwość przedłużenia gwarancji do 5 lat oraz reakcja u klienta w 4h od postawienia diagnozy. To ma być sprzęt do pracy, który ma realizować jedno zadanie, do tego będzie działać non stop przez 24/7 więc dysk SSD jest całkowicie zbędny. Masz jakiekolwiek doświadczenie z rozwiązaniami biznesowymi? Nie sądze

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...