Skocz do zawartości
Like_A_Boss

Jaki zasilacz do MSI B75MA-E33 i GTX 770?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na chwilę obecną posiadam następujący sprzęt:

 

CPU: Core i5 3470 3,2GHz @ 3,6GHz

GPU: Zotac Geforce GTX 650Ti 2GB

RAM: 8GB Elixir 1600MHz

Płyta: MSI B75MA -E33 Socket: 1155

Zasilacz: LOGIC 500W ATX 12V 2.2 Compatible (zobacz załącznik)

 

Planuję zakup karty Gigabyte GTX 770 4GB OC, oraz nowego zasilacza który będzie wystarczająco mocny aby zasilić cały komputer, niestety wszystkie zasilacze jakie znalazłem do tej pory posiadają tylko wtyczkę 24-pinową, a moja płyta wymaga dodatkowego oddzielnego kabla zasilającego procesor(4-piny). Jaki zasilacz proponujecie do tego zestawu? Czy 750W wystarczy? Karta ma 2 wejścia, 6 i 8-pinowe.

post-209451-0-43179500-1398267722_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw nie pobierze więcej jak max 400W. Corsair VS 550W lub SilentiumPC Deus G1 500W   lub http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-deus-m1-550w-psu-80plus-bronze-modular-4xpeg-spc088-584919/ . Oczywiście Twój logic sie nie nadaje bo to tylko wyrób zasilaczopodobny ;) Lepiej wybrać M1 mocniejszy i modularny a tylko 30zł dopłaty

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XFX XTR, ew. CORSAIR RM

Trochę drogie ;) Z tym 20 + 4pin jak masz to po prostu chyba te 4 piny wpinasz pod to złącze obok socketu a na mobo po prostu 20pin albo 24pin wpiniasz w to główne a to na 4piny zostawiasz wolne jak źle mówie to niech mnie ktoś poprawi ;)

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.agito.pl/zasilacz-corsair-rm-650w-80plus-gold-221-889362.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=889362  Ten zasilacz posiada złącze które w opisie zostało nazwane "wiązka 4+4pin" czy to jest ten 4pinowy kabel który podłącza się obok procka? (Sorry za takie pytanie ale na zasilaczach nie znam się za bardzo :> )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś konkretny przedział finansowy? 750W to overkill. Wg mnie najlepszym wyborem w cenie ~200-250zł byłby modularny CM G550M

No chyba, że zależy Ci na czymś w Goldzie. Btw. po co wersja 4GB GTX770? Grania w rozdzielczości powyżej FHD chyba nie planujesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bez znaczenia. Nie będzie lepiej, wydajniej ze względu na 4GB pamięci. 

 

Jak chcesz wydać więcej, rozważ R9 290 jeśli tylko nie jesteś "skazany na nvidię"

Nie chodzi mi o wydajność, tylko o to żeby karta miała wystarczającą ilość pamięci na wyświetlenie obrazu na 2 monitorach i nie wyłączała się przy tym. Obecnie mam tylko 1 monitor ale raz pożyczyłem drugi, oba były podłączone do jednej karty, po uruchomieniu gry na jednym monitorze, karta po ok. 15min grania się zresetowała tj. wyskoczyłl błąd że karta została odłączona i że sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność. Na 1 monitorze ten problem nie występuje. Co do tego Radeona, chyba się na niego skuszę, tylko nie wiem jak tam u niego z chłodzeniem, podobno bardzo się grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zasilacz nie wyrabiał z mocą ;)

Nie mogę zaprzeczyć ale też nie mogę potwierdzić, biorąc pod uwagę że znajduje się on na czarnej liście mogła to być wina zasilacza. Btw. dlaczego producent podaje minimalną moc psu 600W skoro karta może działać z zasilaczem 550w?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor nigdzie nie podał budżetu. A jak dla was podstawowy dobry zasilacz za 350zl jest drogi - cóż zostawiam bez komentarza. Dla mnie to jedna z najważniejszych rzeczy w PC.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że zasilacz jest najważniejszy natomiast kupowanie zasilacza za 400zł to trochę przesada moim zdaniem, tj raczej dla ludzi naprawdę wymagających i do komputerów o lepszych podzespołach, nawet na forum bardzo bardzo rzadko ludzie kupują droższe zasilacze niż te 300zł do komputerów wartcyh 4000-5000zł. Ale jak Ci nie szkoda kasy to jak najbardziej dobry zasilacz ;) Ja mam modecoma Mc carbon 4 lata i nic nie piszczy wentylatora nie słychać kolega ma też carbona już 5 lat a brat feela III też kilka lat stąd takie wnioski. Oczywiście teraz bym nie kupił nic poniżej 80+ co nie znaczy że trzeba 400zł wydawać. silentium pc g1 ma wszystkie wtyczki jakie potrzebujesz jeśli o to chodzi  i jest też mocniejszy chyba 650w wersja

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do twojego zestawu w zupelnosci wystarczy ten zasilacz szkoda przeplacac http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-deus-m1-650w-psu-80plus-bronze-modular-4xpeg-spc089-584920/

 

kumpel ma podobny zestaw nawet troche mocniejszy i w tym zasilaczu nawet sie wentyl nie wkreca na wyzsze obroty pod obciazeniem

 

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...