Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, i proszę o poradę.

Szukam laptopa 17" maksymalnie do 2600 zł. Będzie głównie używany do grania w World of Tanks, czasami inne gry np. Fifa, COD, Battlefield 3. Ma służyć przez przez długie lata więc jakość wykonania również ma znaczenie. Chciał bym go kupić w sklepie stacjonarnym więc allegro i sklepy wyłącznie internetowe odpadają. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie wydajniejszy, tutaj masz taniej

http://www.x-kom.pl/p/171954-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y510p-i5-4200m-4gb-1000-dvd-rw-gt755m.html?partnerid=100180188&sm12=NTk=&ts=1398665027&token=2161f1ad84d139482cc224013bd07a16

 W z510/710 nie wymienisz dysku, pamięci bez utraty gwarancji. Do tego ma nie wyjmowalną baterię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lenovo, to zdecydowanie seria Y, wygląda na to że cała ta seria jest dedykowana dla graczy. Różnice w stosunku do serii Z to lepsze karty graficzne i wydajniejsze chłodzenie. Sprzęt który może konkurować z innych firm, to seria V3 od Acera.

http://www.elektronicznyswiat.pl/p/325313-laptop-acer-aspire-v3-571g-i5-3210m-2gb-156-hd-500gb-gf630m-lin-nxrzlep006.html#f14517

http://www.saturn.pl/krakow-galeria-bronowice/notebook-acer-aspire-v3-772g-54208g1,id-927742

http://www.saturn.pl/krakow-galeria-bronowice/notebook-acer-aspire-v3-772g-747a161,id-927744

Tu podałem Ci kilka konfiguracji, jakie sam ostatnio przeglądałem.  Jak dla mnie przewagą w stosunku do lenivca są matryce 17". Bo w serii Y np. owszem jest 15", ale laptop ma takie same gabaryty jak 17" tylko taką mega grubą obramówkę z plastiku. Więc trochę bez sensu. A zmniejszyć się go nie da, bo straciłby na chłodzeniu jak podejrzewam. No i w wyższych modelach tej V3 są karty graficzne geforce'a z seri gtx, więc się mniej grzeje od sli.


Aaa.. sory, mój błąd tylko w tej droższej wersji V3 jest na 17" Ale polukaj po sklepach, bo widzę że ta seria w ogóle w dzikich konfigach występuje, tak samo jak i lenovo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o SLI, bo po prostu w serii Y często można znaleźć :) A co do "reklamowania", to sprawa jest bardzo prosta. Wszyscy piszą o Lenovo (chyba dlatego że zalało ostatnio markety), więc chcąc doradzić coś innego w podobnej konfiguracji, muszę polecić Acera :D No ewentualnie MSI, tylko że ich lapków nigdzie po sklepach nie mogę znaleźć, a mam coś takiego że muszę sobie wcześniej lapka na żywo zobaczyć. Bo zdjęcia nie pokazują wszystkiego :)

Poza tym chyba nie ma się co oszukiwać, jeżeli widzisz lapka na podobnej konfiguracji, a jest dużo tańszy, to zawsze jest w tym jakiś haczyk. Lubię szukać takich "detali", które potem często decydują czy kupiłeś laptopa do gier, czy do smażenia jajecznicy :P

Edytowane przez Socjokrates

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo aktualnie produkuje bardzo dobre modele w niskich cenach, dlatego stało się tak bardzo popularne popatrz na  Y510, Z510 oraz Z710 bardzo ciekawe konfiguracje w niskiej cenie, dodatkowo dobra kultura pracy w SLI wyższe temperatury jednak również  wyższa wydajność.

Edytowane przez SferisPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że nie wszystkieg gry i programy obsługją SLI, no i że jeden wiatraczek nie daje rady schłodzić dwóch kart. Poza tym kiedy masz drugą kartę, to tracisz kieszeń na napęd. Coś za coś :)

Zetki jak dla mnie w ogóle nie są skonstrowane pod gry (chodzi mi o obudowe i chłodzenie), Ygreki lepiej wypadają, tylko drażnią mnie w nich 2 rzeczy. Pierwsze to mała matryca, przy gabarytach w których weszłaby 17", a przez to nadrabiają grubą, brzydką obramówką, no i te wysokie temperatury. Bo mój stary MSI przez takie przegrzewanie ma stopioną kartę dźwiękową i fragmenty obudowy. Więc jak teraz się rozglądam, to naprawdę szukam czegoś, co nie spłonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To źle słyszałeś. Wszystkie nowe gry obsługują SLI, kwestia sterowników. Co do temperatur to logiczne, że są wyższe. Ale różnica w wydajności między kartami jest ogromna. SLI jest 10-15% wydajniejsze od gtx770m. Wersja z pojedynczą 755 nie ma wcale wysokich temperatur. Aby stopić obudowę trzeba temperatury sporo wyższej niż 80oC. Brat pracował w firmie kurierskiej, dziennie około 300 przesyłek do serwisu w Brnie. 

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie kiedy pracował ? Według mnie Acer na przestrzeni kilku ostatnich lat mocno się zmienił pod względem jakości. To rzeczywiście widać po tych urządzeniach. Lenovo y510p wypada bardzo wydajnie jak na swoją cenę, ale to prawda że temperatury są wyższe niż przy jednym GTX.

 

Każda marka jest fajna ale mnie nigdy nie przekona Lenovo y510p z SLI. 

 

Według mnie jeśli użytkownik ma zamiar intensywnie korzystać z urządzenia grając wielogodzinne maratony to rzeczywiście V3 wypadnie lepiej. Cena podobna, a te urządzenie lepiej sprawuje się pod obciążeniami. Dodatkowo ekran 17" według mnie też ma wpływ na chłodzenie bo = większa powierzchnia= więcej miejsca do oddawania ciepła. Co przy laptopach gamingowych jest szalenie ważną rzeczą bo przy tak małej obudowie chłodzenie musi być naprawdę ważne.

 

Należy wziąć pod uwagę, że laptop z czasem będzie się zużywał- niekażdy użytkownik pamięta o przeczyszczeniu lapka z kurzu. Dodatkowo zużywa się pasta termoprzewodząca. Jeśli Lenovo y510p osiąga wysokie temperatury już na pierwszych testach to w przyszłości będzie osiągał jeszcze wyższe temperatury i wtedy mogą być problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracował pół roku temu i nie sądzę aby się coś zmieniło, dziennie 300 przesyłek to nie jest potwierdzenie jakości. Co do wielkości ekranu (powierzchni) to bzdura pogniewać y510 ma taką samą powierzchnie jeśli chodzi o obudowę i klapę matrycy. Ktoś kto kupuje SLI musi się liczyć z tym, że temperatury będą wysokie i musi zainwestować w podkładkę chłodzącą. Różnica w wydajności między V3 a 755 SLI jest ogromna. To nie są laptopy gamingowe tylko multimedialne. y510p ma temperatury rzędu 95oC na GPU i CPU w stressprime i furmark, które rozgrzewają sprzęt na maxa. W normalnych użytkowaniu (czyt. gry) takie temperatury są nie realne. Z resztą NIKT w tym temacie nie polecał SLI, to tylko fantazje Socjokratesa, który szuka argumentu przeciwko y510p polecając w każdym temacie V3

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko obserwuję dyskusję i wtrącam swoje trzy grosze.

 

Ale przecież nie wmówisz klientowi, że jak będzie chciał grać na takim lapku po wiele h dziennie to tego nie może zrobić. Według mnie jeśli ktoś ma taki zamiar to warto postawić na sprzęt, który lepiej się sprawuje pod obciążeniami.

 

Ja mam Asusa x53s, kupiłem go za 2500 zł parę lat temu. Gram w niego w Mass Effect 2 i Starcraft 2 po czasem po wiele h dziennie i nie narzekam na jakość rozrywki.

 

To, że pracował tam pół roku temu oznacza, że przesyłał paczki które mogą mieć 2,5 roku (gwarancja trwa dwa lata). Modele, które ma w tych paczkach już nie są produkowane- są ich poprawieni następcy i to naprawdę widać jak sobie porównasz chociażby wizualnie poprzednie modele z obecnymi.

Edytowane przez Caed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież nie wmówisz klientowi, że jak będzie chciał grać na takim lapku po wiele h dziennie to tego nie może zrobić

 

A niby czemu nie może? W końcu do czegoś został ten laptop stworzony więc niech sobie gra.

wersja z sli w grach ma średnio 70-80oC bez podkładki. 

 

Też miałem asusa x53sv so1009v i co z tego? Laptop był słaby i tyle. W grach max 60oC w furmarku 80oC. 

 

Aha czyli na gwarancje szły TYLKO laptopy, które miały prawie 2 lata na karku a półroczne czy nówki to już nie. Świetna teoria. Miałem starą extense 5220, grat jakich mało rozleciał się po roku użytkowania. Teraz mam E1 570G, który jest wykonany jak odpustowa zabawka i jakość wykonania nie zmieniła się od tego czasu w ogóle. Jak się rozleci to się rozleci, nic mnie nie kosztował. Plastikowy Acer V3, który jest sprzedawany w konfiguracjach nawet za 4000zł to po prostu śmiech. Dopóki ludzie będą kupowali dziadostwo to producenci będą nam wciskać taki kit, to samo tyczy się matryc 1366x768, których jakość jest gorsza niż starych 4:3 1024x768.

 

Dyskusja tyczy się y510p 1x755 który ma temperatury na poziomie acera za to jakość wykonania dużo lepszą więc po prostu nie rozumiem jak można wychwalać Acera i szukac sztucznych argumentów o tym, że się poprawił. Nie, nie poprawił się. W średniej i górnej półce jest szrotem.

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam że na przestrzeni kilku ostatnich lat Acer się zmienił. Kiedyś Acer zalewał swoim słabymi i awaryjnymi laptopami tylko niski segment, teraz zalewa wszystkie. Jakość wykonania wszystkich urządzeń Acera (nie dotyczy to tylko i wyłączenie laptopów) w dalszym ciągu pozostawia wiele do życzenia. Kiedyś można to było uzasadnić przynależnością tych laptopów do niskiego segmentu. Tego że laptopy serii V3 za całkiem grube pieniądze, przypominają jakością plastikowe zabawki z odpustu nie uzasadnia nic. Kolejną bardzo istotną kwestią jest tutaj awaryjność oraz bardzo szybka eksploatacja poszczególnych elementów. Domeną Acera jest przesadne oszczędzanie na produkcji i montowanie swoich urządzeń z bardzo słabych i tanich komponentów. Takie praktyki były stosowane od zawsze i miały (oraz mają) na celu zachęcić nieświadomych użytkowników do kupna tych urządzeń ze względu na atrakcyjną cenę w stosunku do konkurencji. Takie fora jak purepc są po to żeby tych nieszczęsnych użytkowników uświadamiać i przestrzec ich przed wyrzucaniem niejednokrotnie całkiem sporych sum pieniędzy w błoto. Laptopy są urządzeniami, mającymi służyć możliwie jak najdłużej, dlatego należy zwracać dużą uwagę na jakość wykonania i awaryjność. Większość urządzeń Acera jest bardzo awaryjna w porównaniu do konkurencji dlatego nie rozumiem jak można je komuś polecać. Z resztą wystarczy spojrzeć na jakiegokolwiek Acera po 2 latach intensywnego używania, wygląda jakby miał z 10 i zazwyczaj rozsypuje się w rękach, pod warunkiem że po 2 latach użytkowania będzie sprawny. Acer jest marką, której ideologia wywodzi się z produkcji taniego i awaryjnego crapu, sam ten fakt dyskwalifikuje tą markę na starcie. y510p do każdego zastosowania będzie lepsze od V3.

Edytowane przez shadovraven
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kajitisu

 

No właśnie, teraz masz e1-570g. Model, który nie jest już produkowany. Teraz mamy e1-572g i ten model wygląda zupełnie inaczej. Jest lżejszy i smuklejszy, nie ma błyszczących elementów obudowy więc się nie palcuje i zawiasy są masywniejsze. Lenovo przy tym modelu wygląda jak kloc i jak patrze na te dwa laptopy to e1 jest o wiele ładniejszym modelem. 

 

@Shadovraven

 

Słabe komponenty? Obejrzyj sobie model v5. Nie wygląda mi to na urządzenie wykonane z tanich komponentów jako laptop do 3000 zł. Obejrzyj sobie s7- możesz trzaskać obudową, chwytać za kąt matrycy, rysować nożem ekran i nic się z tym nie stanie ! Wątpie żebyś w macu za 4200 zł mógł zrobić takie rzeczy. V3 owszem jest plastikowa i wcale mnie to nie dziwi. Jest to laptop do pracy przeważnie stacjonarnej w domyśle producenta ma być rzadko przenoszony więc nie ma sensu na siłę wciskać tam tego aluminium i tym samym podwyższać ceny produktu.Dziwne, że w testach v3 dobrze wypada. S3-391g również wypada bardzo dobrze jako ultrabook do 2300 zł. Porównując do odpowiednika samsunga ultrabooka w tej cenie s3 ma aluminiową obudowę i procesor na i3. R7 również jest przyzwoitym laptopem w przeciwieństwie do Sony Flip to ten zawias nie lata jakby to miało się zaraz rozlecić, a cena jest bardzo podobna- wręcz niższa bo ma lepsze komponenty w niższej cenie. Obudowa Mg-Al to szrot ? Wątpie. Może specyficznie ma rozstawioną klawiaturę i touchpad ale to był akurat celowy zabieg producenta- według mnie nie do końca trafiony pomysł ale sama jakość wykonania urządzenia jest na wysokim poziomie.

 

Tak naprawdę patrzycie na e1 starej generacji, które rzeczywiście się psuły i założę się, że to ten model był w paczkach Twojego kuriera- i v3, gdzie zarzucacie plastikową obudowę. A czy pozostałe produkty naprawdę według Was tak słabo wypadają? No cóż moje zdanie jest inne ja tak wcale nie uważam, oglądając wiele urządzeń widzę, że Acer często potrafi zaskoczyć pozytywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już zdecydowany na zakup Y510P. Kupie go w sklepie x-kom i teraz mam pytanie

http://www.x-kom.pl/p/161441-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y510p-i5-4200m-4gb-1000-dvd-rw-gt755m.html

http://www.x-kom.pl/p/171954-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y510p-i5-4200m-4gb-1000-dvd-rw-gt755m.html

Czym one się różnią? Gdzieniegdzie jest napisane że jeden posiada również grafe integre Intela,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie z procesorem intela mają tą integre. Ona pracuje wtedy kiedy np. odłączysz lapka z zasilania i pracuje na baterii żeby mniej energii zużywać. Te lapki niczym się nie różnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...