Skocz do zawartości
DamLic

uceglony laptop po instlacji ubuntu serwer

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem postawić sobie serwer na starym laptopie i na tym sewerze mieć swoją stronę z portfolio (fotograficznym) , niezbyt świadomy czegokolwiek postawiłem z pendriva ubuntu serwer 14.04, włączyłem pobawilem się, stwierdziłem że nie mam pojęcia o co chodzi, znalazłem tutorial i w jego trakcie pokapowałem się że zainstalowałem złe moduły/komponenty/dodatki czy co to tam jest. Chciałem zainstalować jeszcze raz z innymi dodatkami. wyłączyłem włączając odpaliłem bios, zorientowałem się że nie podłączyłem pendriva z systemem, wyłączyłem lapka, podpięłem pendriva, i teraz tak, lapek ów został przeznaczony na serwer ponieważ ma problemy z wyświetlaczem i pracowałem na nim do teraz na zewnętrznym wyświetlaczu, tylko że na zewnętrzny wyświetlacz można się przełączyć dopiero jak się jest w BIOSie kombinacją Fn+F7, w bios się wchodzi wciskając "lenovo care button" a potem z 4 puntowej listy wybierając za pomocą F1 pierwszą opcję. i wcześniej potrzebowałem za każdym razem paru prób żeby mi się to udało tak na ślepo, tym razem laptop się włączył (zaczął szumieć) w ekranie nie odpaliło się nawet podświetlenia, (wcześniej miało to miejsce) i komputer na nic nie reagował, nie dało się przerzucić obrazu na zewnętrzny monitor. Teraz nie reaguje już absolutnie na nic, tylko się włącza i chodzą wentylatorki. Co robić? Model laptopa to lenovo 3000 n200

Edytowane przez DamLic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop z grafiką nvidii GF7300?? Jeżeli posiadasz odpowiednie umiejętności to możesz ją podgrzać w celu diagnostycznym hotairem, jeżeli laptop wstanie to wiesz już co jest przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model. Czasami faktycznie trzeba na chwilę odpiąć kabel zasilający i baterię.

Jeśli po starcie ciągle świeci się kontrolka dysku, to trzeba postąpić jak wyżej z wypiętym dyskiem i wpiąć go ok. 3s po naciśnięciu przycisku start.

 

Jest tylko takie ale, że jak masz sformatowany dysk, to on po naciśnięciu "lenovo care button" nie wchodzi do recovery/biosu?, tylko robi się to włączając normalnie przyciskiem "power" i po chwili naciskając F1 (możesz trzymać podczas POSTu). Mam 3000 N200 w konfiguracji Pentium dual-core+GMA965.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...