Skocz do zawartości
mrgonet

Rozwojowa konfiguracja: 2000-2500PLN, z WIN8(7), CICHY..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o pomoc w stworzeniu konfiguracji kompa stacjonarnego w cenie 2000-2500zł z systemem operacyjnym Win8 lub Win7. ( Mile wzkazane bliżej 2000zł :)  )

Główne kryteria to przyzwoita wydajność, ale bardzo ważne żeby komp był cichy. Bardzo zależy mi na ciszy, a także żeby komp nie był przesadnie prądożerny.

 

Komp głównie do pracy, multimedia, intenetu, czasem chciałbym w coś zagrać z bierzących i starszych tytułów, trochę pracy w CAD, ale nie są to wymagające i rozbudowe projekty, głównie schcematy elektryczne. Nie zamierzam bawić się w żaden OC. Nie jestem też maniakiem puszczania wszystkiego w "full detalach", ani poddawania sprzętu benchmark'om i walki o pojedyńcze "oczka".

 

Myślałem o konfiguracji:

- i5 4440 lub coś na słabszym i3 3240

- grafa: celuje w GTX660 ASUSA bo piszą że to wydajne i ciche

- szukami i nie mogę znaleźć dobrej płyty to tego która zarządzała by większą ilością wentylatorów bo chcę obudowę zalmana Z3 plus z 4 wentylatorami, albo Gladius M40 (nie wiem która lepsza ze wzgl. na ciszę). Podobno  płyty Asus mają możliwość zarządzania 4-5 wentylatorami obudowy ?

- mam już zasilacz Seasonic SS-500HT który chcę wykorzystać do nowego zestawu.

 

Będe wdzięczny za polecenie konfiguracji, która byłaby jeszcze w miarę rozwojowa jakby zaszła potrzeba rozbudowy za np. rok.

Dawno już wypadłem z tematu podzespołów, pomoc wskazana.

 

Pozdrawiam i dzieki

Pawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz absolutnej ciszy? Zainwestuje w fabrycznie wyciszona obudowę.

Tu masz odpowiedni konfig:

Procesor Intel CORE i5-4460 3.20GHz LGA1150 BOX BX80646I54460 - Haswell Refresh - Nowość! 

Płyta główna ASRock H81M LGA1150 (PCX/DZw/GLAN/SATA3/USB3/DDR3/CROSSFIRE) mATX ( H81M ) 

Pamięć Crucial DDR3 4GB/1600 CL11 256*8 Dual Rank - CT51264BA160B - Promocja! 

Karta graficzna Asus Radeon R9 270 OC 2GB DDR5 (256BIT) PCI-E 2DVI/HDMI/DP BOX (R9270-DC2OC-2GD5) 

Obudowa Fractal Design Define Mini Black (FD-CA-DEF-MINI-BL) 

Zasilacz Cooler Master G450M RS450-AMAAB1-EU 

Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA (DRW-24F1ST/BLK/G/AS) BOX + Cyberlink Power2Go 8 

Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) 

 

Cena: 2318 PLN. To nie tylko będzie cichy komputer, ale również taki, który nie zajmie szczególnie dużej ilości miejsca w pokoju ;)

Wszystko z powodu rekomendacji obudowy Define Mini. Moja konfiguracja ma wszystko: elegancki wygląd, niewielkie rozmiary, wysoką wydajność i kompatybilność.

Pamiętaj o skorzystaniu z kodu na montaż:

Aby skorzystać z promocji należy:

1. Umieścić w koszyku produkty wraz z usługą montażu (klik) i w polu „kod promocyjny” wpisać: 610G30MDLX. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie.

2. Umieścić w koszyku produkty oraz kartę WiFI ASUS USB-N10 Nano i użyć kodu: E62769W9HD. Koszty wysyłki zostaną zmienione automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...