Skocz do zawartości
SoroQ

Win7 64bit Pro - brak możiwości uruchamiania plików bat/cmd

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Od kilkunastu dni mam problem z jednym z komputerów u Klienta. Przy próbie uruchomienia jakiegokolwiek pliku/programu typu .bat lub .cmd pojawia się komunikat systemu:

"System Windows nie może uzyskac dostępu do określonego urządzenia, ścieżki lub pliku. Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień aby uzyskać dostęp do tego elementu"

i tyle. Dotyczy to wszystkich plików typu bat/cmd na dysku - zarówno starych jak i nowo utworzonych. Aplikacje exe działają bez problemu. Zaczęło się od "banalnego" problemu z mapowaniem udziału udostępnionego w sieci - plik bat się nie chciał uruchomić. Niestety okazało się, że żadne pliki bat/cmd się nie uruchamiają. Na kompie działa też specyficzne oprogramowanie branżowe, uruchamiane skryptami bat - jakiś lokalny serwer firebirda i aplikacje Javy (dla ciekawskich - jest to opr. Sygnity Pomost STD). Z powodu problemu z uruchamianiem tych plików nie można zamapować udziałów sieciowych, nie można wystartować "serwera oproogramowania Sygnity" i jakichkolwiek innych skryptów. Uruchomienie pliku bat/cmd jest niemożliwe przez "obsługę myszką" (że się tak wyrażę) ale nie ma problemu, żeby uruchomić dany skrypt poprzez konsolę cmd - wtedy działa ok. Nie mogę tego jednak tak zostawić - z komputera korzystaja zwykli użytkownicy, uruchamiając dużo różnych (z góry zaprogramowanych) skryptów i nie będą mogli wklepywać ich z ręki. Poza tym do tej pory wszystko działało ok.


Więcej info o tym co i jak już robiłem:

- system Win7 64bit Pro, użytkownik standardowy i administrator,
- zainstalowany i działający AVG IS
- nie były robione żadne aktualizacje oprogramowania (czekają na admina smile.png ) z wyjątkiem Windowsowych
- pliki nie uruchamiają się zarówno z konta usera jak i konta admina,
- mogę utworzyć dowolny plik .bat (np. z poleceniem cls i pause) w dowolnym katalogu ale jego uruchomienie nadal jest niemożliwe,
- podobnie pliki nie uruchamiaja się z poziomu trybu awaryjnego (zarówno admin jak i user),
- na wyłączonym UAC nadal to samo (user i admin),
- sprawdziłem prawa dostępu do pliku/plików i na wszelki wypadek przyznałem użytkownikowi pełne praw do katalogu/partycji (D)
- sprawdzenie "praw własności" i ew. ich przejęcie na usera - nadal nic
- odzyskanie (poprzez "expand") z płyty inst Win7 oryginalnego pliku explorer.exe
- skanowanie Malwarebyte AntiMalware (szybkie i pełne - 0 wykrytych szkodników),
- awaria miała miejsce od ok. 2014-04-09 (patrząc po logach opr. Sygnity, które jest głównie wykorzystywanym programem). Zauważyłem na liście zainstalowanych programów, że tego dnia zaktualizowały się - AVG oraz MicrosoftOffice 2003 - oba odinstalowałem i ponownie zainstalowałem ale nadal nic to nie dało.
- start z płyty Win i opcja "naprawa systemu ..."

Póki co skończyły mi się pomysły a muszę przywrocić tutaj możliwość uruchamiania plików bat. Jako, że nie jest to mój komp, to nie mam do niego stale dostępu. Proszę jednak o jakies pomysły - wszystko postaram się sprawdzić.

za wszelkie sugestie z góry dziękuję.
pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...