Skocz do zawartości
Caleb

PurePC obchodzi ósme urodziny! Zmiana szaty strony i konkurs

Rekomendowane odpowiedzi

ppc_8urodziny_2m.jpg

Czas płynie nieubłaganie chociaż życie codzienne sprytnie maskuje jego działanie. Prędzej czy później przychodzą jednak takie momenty, kiedy człowiek zagląda do kalendarza i uśmiechnięty drapie po głowie lub przeciera ze zdziwienia oczy. Dzisiaj nas również dopadło to uczucie. Obchodzimy bowiem ósmą rocznicę oficjalnego uruchomienia PurePC, którą postanowiliśmy uczcić z właściwym rozmachem i zainicjować szereg zmian strukturalnych. Przede wszystkim, co powinniście już zobaczyć na Waszych monitorach, wprowadziliśmy odświeżoną szatę graficzną serwisu. Poprzednia była stosunkowo intuicyjna, ale urągała współczesnym standardom estetycznym. Przygotowaliśmy też razem z firmą Enermax konkurs z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, jakich ilość odpowiada wiekowi solenizanta. Historia kształtowania się PurePC jest oczywiście znacznie dłuższa i bardziej skomplikowana, niemniej z naszego punktu widzenia najistotniejsze są plany na najbliższą przyszłość. A tych mamy rozpisanych naprawdę dużo!

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa ale ten czas leci...

tylko ja sie nie starzeje :P

Alkohol dobrze konserwuje futro :D

Zlot na 10 urodziny ?

Pomysł zacny, będziemy coś myśleć w tym kierunku od początku 2016 roku :>

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo pisać - sto lat! :D

Człowiek się przyzwyczaił do starego layoutu (który był fajny). Ale na szczęście nowy jest ok :)

 

 

BTW Heh, odwiedzin mamy wprawdzie mniej niż Wy, ale odsłon więcej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW Heh, odwiedzin mamy wprawdzie mniej niż Wy, ale odsłon więcej :P

Machnij wyniki z analitiksa to pogadamy :> Coś trudno uwierzyć w taką sytuację, nawet patrząc na komentarze... których nie macie chyba wcale, a przecież community przy takich statsach powinno kwitnąć :) No NVM, mało istotne w sumie. Pijemy!

Jak dla mnie panuje niezły chaos na głównej, oczywiście przez durną reklamę asusa w tle ... Musicie popracować nad innym systemem reklamy... 

Ta, comiesięczny abonament :D Stety-niestety tło jest rozchwytywane, jedno mniej napastliwe a drugie bardziej, Staramy się jednak nie przesadzać z grafiką, na tyle ile to możliwe.

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz się wbiłem na główną ,widzę nową szatę graficzną i muszę przyznać szczerzę,że o ile nie lubię zmian ,to ta jest na prawdę bardzo fajna :)

A tak poza tym ,to sto lat !!!

Edytowane przez grzeg255
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście odrzucił nowy wygląd. Pierwsze co pomyślałem jak wszedłem to "Co jest, przeglądarka mi szwankuje?" Nie lubię nachalnej pogoni za modą, takiej, jaką obserwuję w choćby firefox, czy youtube - czyli uszczęśliwianie "na siłę". Nie ukrywam, o ile wcześniejsze zmiany cieszyły moje oko, ta już budzi niechęć i irytację, choćby w tych miejscach gdzie newsy są "przerywane wstawkami". Trochę "kafelkowane" newsy mnie przerażają, ale pewnie idzie się do tego przyzwyczaić. Sama idea fajna, no ale... ogólnie obecne zmiany oceniam osobiście raczej na minus, ale jak to w życiu, jednym się podoba, innym nie (aka windows8 ).

 

Mam nadzieję, że jeszcze ta wersja nie jest "stała" i coś tam przy niej poprawicie by i wilk był syty i owca zadowolona ;)

Pozdrawiam! :)

Edytowane przez Dawid afg
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, comiesięczny abonament :D Stety-niestety tło jest rozchwytywane, jedno mniej napastliwe a drugie bardziej, Staramy się jednak nie przesadzać z grafiką, na tyle ile to możliwe.

 

Nie odpowiedziałeś na moje stwierdzenie. ;) Napisałem, że musicie pomyśleć nad innym systemem reklamy, a nie na jej usunięciu. ;) Kasa kasą, ale jak przez to zanika przejrzystość portalu, to radziłbym się poważnie zastanowić, bo wiesz jakie jest określenie na tego typu zachowanie ... ;)

 

Przy poprzednim layoucie ta reklama w ogóle nie przeszkadzała, tutaj powoduje chaos. Np. taki pomysł :

 

ppcconcept.png

 

Uważam, że jest znacznie przejrzyściej, a w razie potrzeby można zawęzić prostokąty obrazkowe do artykułów i też będzie fajnie. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziałeś na moje stwierdzenie. ;) Napisałem, że musicie pomyśleć nad innym systemem reklamy, a nie na jej usunięciu. ;) Kasa kasą, ale jak przez to zanika przejrzystość portalu, to radziłbym się poważnie zastanowić, bo wiesz jakie jest określenie na tego typu zachowanie ... ;)

Reklama w tle zostanie, nie będę nawet ściemniał że mogłaby być trwale usunięta. Zmieniać będzie się natomiast ich forma i częstotliwość (przerwy w emisji też powinny). Problem z taką czy inną formą utrudnia fakt, że nie my wyznaczamy rynkowe standardy, które przekładają się na oczekiwania reklamodawców. Innymi słowy, jeśli twoja propozycja jest niesatysfakcjonująca, to nikogo nie zainteresuje. I teraz: łatwo jest powiedzieć - zmieńcie, zmniejszcie lub usuńcie. Spróbuj tylko utrzymać serwis przez 8 lat na powierzchni, zapłacić ludziom za pracę, opłacić serwery, ogarnij biurokrację w tym kraju (podatki, podatki...) i jeszcze wydawaj testy co dwa dni :>

 

Zwracam też uwagę na drobny fakt, ale bardzo istotny, że reklamy w PurePC są związane w 99% z branżą. Nie uświadczysz tu bannerów z zupkami chińskimi, banków, samochodów, środków do czyszczenia kibla itp. Zajrzyj sobie do konkurencji jak to wygląda. Nie wspominam już o bannerach na ¾ strony czy pop-upach. Staramy się także unikać artykułów sponsorowanych, co w jednym z podobnych serwisów jest na porządku dziennym. Wiem jakie są określenia na tego typu zachowywanie - nazywają się elastyczność i przedsiębiorczość :> Poza tym sprawa jest chyba prosta, jeśli serwis ma się dalej rozwijać, musi mieć jakieś źródło dochodów.  

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o reklamę w tle, to przeszkadzają mi dwie rzeczy:

1. zapomniałem, że portal ma jakieś własne tło

2. jej forma graficzna często nijak ma się do szaty portalu, co potęguje wrażenie pstrokacizny (a tym bardziej na nowym layoucie).

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tło niestety robi straszny zamęt, nie wiadomo na co patrzeć. Zdecydowanie brakuje jednej tabelki/kolumny po prawej stronie. Aby sprawdzić czy jest coś nowego na forum trzeba przewijać na sam dół. Dziesiątki boxów z grafiką i nie wiadomo na co patrzeć. Propozycja Maćka jest świetna, przejrzysta i logicznie poukładana. Na nowym szablonie są newsy, tabelka z artykułami, znów newsy, tabelka z malutkimi boxami i znów newsy. Taki układ wprowadza sporo chaosu. Czerwone tło w belce z logiem średnio wygląda, rozumiem, że to przejściowo. 

 

To menu drugie z kafelkami bardzo fajne. Podstrony z kategoriami mają bardzo przejrzysty układ, brakuje jednej kolumny. Szkoda, że cała witryna jest taka wąska. PClab jest szerszy a tło z reklamą się mieści.

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety cała reszta jest ok jak te awatary o których wspomniałem, ale kolumna mogłaby byc taka jak dawniej. Tak nie wiem co jest nowe, a co poprzednie. Fakt można popatrzeć po datach. Ale chodzi o przejrzystać. Wcześniej patrzyłem na górną pozycje i o jest jakaś nowa recka/test. Tak zrobiła się lekka sieczka niczym jakaś WP czy Onet Myśle że ostateczna propozycja Maćka wygląda dobrze. Za zchowaniem całego Layotu jaki jest obecnie. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nieco chaotycznie, choć pewnie idzie się przyzwyczaić. W tym kontekście propozycja Maćka wydaje się jak najbardziej na miejscu. Co zaś tyczy się innych zmian - jest ok, chociażby avatary. Jedna drobna rzecz, która zagina mnie od dłuższego czasu, to wyświetlane nazw redaktorów. Imię, nazwisko, faktycznie, oficjalnie, ale czy nie lepiej byłoby zrobić to w stylu/formacie ' Imię "nick" Nazwisko ' ? :)

 

Gratulacje, wszystkiego najlepszego i obyście byli z nami jak najdłużej, a my z wami :D.

 

BTW czy są już jakieś plany dotyczące tegorocznego zlotu?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z taką czy inną formą utrudnia fakt, że nie my wyznaczamy rynkowe standardy, które przekładają się na oczekiwania reklamodawców. Innymi słowy, jeśli twoja propozycja jest niesatysfakcjonująca, to nikogo nie zainteresuje.

No dobra, trafia do mnie argument, że taka reklama jest bardziej opłacalna, albo tudzież nie jest się w stanie wyegzekwować takich samych pieniędzy za reklamę nie psującą widok serwisu - OK, rozumiem. ;)

 

I teraz: łatwo jest powiedzieć - zmieńcie, zmniejszcie lub usuńcie. Spróbuj tylko utrzymać serwis przez 8 lat na powierzchni, zapłacić ludziom za pracę, opłacić serwery, ogarnij biurokrację w tym kraju (podatki, podatki...) i jeszcze wydawaj testy co dwa dni  :>

Jak widać, nie tylko mi przeszkadza tego typu reklama która na Waszym nowym layoucie robi chaos. Na poprzednim nawet słowa nie pisnąłem, bo było przejrzyście i elegancko. Może powinniście pomyśleć na wyizolowaniu troszkę otoczenia, tak, jak miało to miejsce poprzednio.

 

 Zajrzyj sobie do konkurencji jak to wygląda. 

No właśnie zajrzałem. :D

 

pclol.jpg

 

Wybacz, nie umiałem się powstrzymać. ;) Paradoksalnie większy rozmiar płyty głównej jako tło zwiększa przejrzystość ogólną. Robiąc elementy reklamy wielkości miniaturek newsów, bądź artykułów wprowadza się "oczopląs". 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa szata jest trochę nieczytelna. Przede wszystkim musicie zróżnicować czcionkę tekstu abstraktu newsa i nagłówku newsa. Poza tym przedzielenie bloku newsów - newsy najświeższe podzielone są na 2 bloki po 6 i 1 na 8 przedzielone feature'ami - chaotycznie. Poza tym spoko. Pozdrawiam!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mnie się. Niby bardziej schludnie(przyciski i banner z jednolitym wypełnieniem), ale ogromne grafiki + tło+ raczej symboliczna separacja poszczególnych bloków psuje efekt i powoduje chaos. W obecnym stanie postrzeganie strony jest bardzo uzależnione od newsów/artykułów przez te grafiki.

a tak po za tym...stoo lat :grin:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dorzucić swoich parę groszy odnośnie nowego wyglądu purepc.pl

 

Od zawsze wchodziłem tutaj głównie po rzetelne informacje i newsy ze świata pc. Wchodziłem do tej pory codziennie i w ciągu kilku chwil wyłapywałem ciekawe newsy do przeczytania. Wybór interesujących mnie artykułów spośród wszystkich trwał sekundy. Teraz to wszystko się zmieniło.

 

Popełniliście ten sam błąd, który kilka lat temu popełnił benchmark.pl - zbudowaliście portalową stronę, która ma pełno sekcji, kolumn, działów i [ciach!] wie czego jeszcze. Teoretycznie to dobry krok celem uatrakcyjnienia serwisu. Jednak wydaje mi się, że czytelnicy purepc.pl tak samo jak ja wchodzą tutaj tylko i wyłącznie z jednego powodu - powodem tym jest fantastyczna treść, a nie po to, żeby gubić się po zawiłościach serwisu.

 

Związany jestem z tym serwisem od przed wojny i ciężko mi sobie wyobrazić codzienną prasówkę bez purepc.pl, ale obawiam się, że może być tak jak z benchmark.pl, na który nie zaglądam już praktycznie wcale.

 

Jestem świadomy, że moje żale nie mają żadnego wpływu na wygląd serwisu i o starej wersji ( w jakiejkolwiek formie ) mogę zapomnieć, ale może jest coś, co ułatwi takim jak ja przeglądanie? Może wersja mobilna będzie chociaż trochę przypominać starą wersję?

Edytowane przez dukee
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...