Skocz do zawartości
LordPiciu

Windows 8.1 backup oraz duże zużycie ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym zrobić backup windowsa 8.1 na drugim dysku, ponieważ bardzo potrzebuje w tej chwili linuxa ale nie mam zamiaru później na nowo instalować sterowników oraz wszystkich programów. Ktoś mógłby opisać w krokach co należy zrobić? Poza tym mam problem z użyciem ramu - gdy pobieram cokolwiek co waży ponad pare gb to zużycie ram stale rośnie, gdy są to pliki po ~20gb dochodzi do ponad 90%. Natomiast gdy pobieranie się skończy to zużycie nadal jest na poziomie 90%, w ogóle nie maleje. Dzieje się to niezależnie od użytego programu do pobierania. Ktoś ma pomysł co to może być i jak można to rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linuxa możesz odpalić w wersji Live CD czy to z płyty czy to z pendriva , nie ma potrzeby go instalować na dysku .

 

Bakcup W 8.1 w razie czego możesz zrobić Norton Ghostem albo Acronis True Image .

 

Ich obsługa jest prosta .

 

A co do problemu z ramem - dziwne zachowanie , nie masz czasem jakiegoś syfu w kompie itp.

 

Jak pobierasz - przez przeglądarkę ( napisz jaką ) , programy P2P czy jeszcze co innego np. chomikbox czy jdownloader .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wyjechałem na dłuższy okres i nie miałem okazji odpisać. Wszystkie problemy rozwiązane oprócz tego zużycia ram. System na pewno nie jest zapchany, bo nie instalowałem na nim żadnych niepotrzebnych rzeczy, bardzo minimalistycznie. Niejednokrotnie skanowałem w poszukiwaniu "syfu" i nic nie wykryłem. Poza tym działo się tak także gdy czysto po formacie i instalacji systemu próbowałem cokolwiek pobierać. Używam utorrenta oraz klienta steam. Zużycie dochodzi do +95% gdy pobieram pliki ponad 15gb w utorrencie oraz ponad 25gb przez steama. Może to kwestia jakiś dziwnych ustawień w biosie albo systemu? Naprawdę nie mam żadnego pomysłu co do źródła problemu.

Edytowane przez LordPiciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego masz antywirusa? Może to jego wina - próbuje skanować w locie pobierane pliki i w takiej sytuacji puchnie zajmowana przez niego pamięć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam tylko windows defendera. Wcześniej używałem paru antywirusów i programów do szukania robactwa. Nie pamiętam nazw, bo po prostu po przeskanowaniu od razu odinstalowywałem je. Były dość wiarygodne, bo używałem kiedyś jeden z nich do odrobaczenia laptopa rodziców z sukcesem. Każdy nic nie znalazł u mnie. Dodatkowo zauważyłem, że gdy komputer był włączony +10h i w zasadzie jedyne co było używane to google chrome, zużycie ram dochodziło do 80%. Po wyłączeniu ram zmalał o 1%, a było naprawdę wiele kart. Zapomniałem wcześniej wspomnieć, iż używam integry intela hd4600 - zarezerwowałem dla niej 1.7gb pamięci. Może te screenshoty pomogą. Po zsumowaniu zużycia pamięci przez procesy nie wychodzi na pewno wartość zajętego obecnie ram, co jest bardzo dziwne.

 wkp8.jpgcsx2y.jpgs77x8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak użyjesz innej przeglądarki to też masz tak duże zużycie ramu ?

 

Jakie strony oglądasz i czy masz programy/pluginy w rodzaju adblocka ?

 

Bo co innego strona główna google a co innego onet , wp czy inna strona przeładowana grafiką , flashem czy inną aktywną zawartością .

 

Reklamy też robią swoje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z każdą przeglądarką tak jest. Co do addonów używam tylko i wyłącznie adblocka. A strony dość obszerne przeglądam. 9gagi, facebooki, zawsze pare kart youtube'a z klipami 1080p, allegra, fora i i inne mniej obciążające. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to normalne. U mnie przy 8GB ram Firefox i Chrome zżerają łącznie prawie 4GB, a nawet youtube dzisiaj nie otwierałem.

Na linuxie, jeżeli chodzi o obchodzenie się tych przeglądarek z ramem jest niewiele lepiej. Takie czasy. Po to jest ram, żeby go używać, a nie czekać 30s na przeglądarkę przy zmianie karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...