Skocz do zawartości
DAB1994

Jaka karta będzie najbazdziej opłacalna za 300 - 350 zł ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie, planuje wymianę mojego gt 220 na coś lepszego. Problemem z jakim się spotykam to duża liczna kart graficznych w wyżej wymienionym przedziale cenowym, dlatego zwracam się do was o pomoc w wyborze tej najbardziej opłacalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core 2 Duo E7500

Gigabyte G41M-ES2L

Zotac gt 220

Oraz Logic 400-atx który planuję wymienić razem z kartą na Corsair CX 500W

Monitor AOC 917Sw

Kartę chciałbym nową, do gier tak żeby w później jakąś i3/15 do niej dokupić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że karta musi być koniecznie nowa .

 

Za tą cenę można wyrwać jeszcze dobre karty na allegro .

 

Z nówek to faktycznie tylko R7 260X wchodzi w grę ale do niego musiał byś dozbierać , ew. R7 250X aka HD7770 GE .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie 300-350 PLN to jak pisali koledzy wyżej tylko HD 7770:

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r7-250x-1gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-dp-r7250x-1gd5-630605/

 

Tu dobra propozycja uwzględniając w miarę przyzwoitą cenę i trzy letnią gwarancje.

Ewentualnie można spojrzeć na Vertexa HD 7770 za 315 PLN:

http://www.morele.net/karta-graficzna-tul-vtx3d-hd7770-1gb-gddr5-128bit-vx7770-1gbd5-he--626986/

 

Ta sama wydajność, a jednak 35 PLN taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie wiem a może zakupić kartę której nie będzie ograniczał procesor i jakąś płytkę z P35 do OC. Ale to chyba nieopłacalne a na całą nową platformę obecnie mnie nie stać  

Edytowane przez DAB1994

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim. Postanowiłem że jednak zakupie nową kartę, w zależności od tego czy uda mi się powiększyć budżet, wybiorę jedną z tych dwóch kart 

1. http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-vapor-x-r7-250x-oc-1gb-gddr5-128-bit-hdmi-2xdvi-dp-lite-11229-01-20g-634855/

2. http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r7-260x-oc-1gb-gddr5-128-bit-hdmi-2xdvi-dp-r7260x-dc2oc-1gd5-633211/

 

A tak jeszcze nie zakładając nowego tematu. Zastanawia mnie czy jeżeli pobiorę Windows 7 64 bit HP z internetu, czy mogę go zarejestrować. Posiadam wersje 32 bit, ale pojawił się taki problem że klucz z naklejki już nie działał i musiałem rejestrować telefonicznie. 

Edytowane przez DAB1994

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up .

 

Wiesz w ogóle co piszesz ?

 

GT640 to padaka , trochę jej brakuje do R7 250X/260X ( aka HD7770 GE / HD7790 ) .

 

@DAB1994

 

Jak możesz to bierz R7 260X a jak nie to kup 250X .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zdecydować czy kupić  r7 260X czy 250X  oraz spartana lt na procesor. Zastanawia mnie jeszcze czy nie lepszym wyborem były by gtx 650/750.  Coraz częściej słyszę że amd szykuje obniżki więc chyba warto poczekać aż cena 260X spadnie 

Edytowane przez DAB1994

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem czy powinienem zakładać nowy temat czy nie ale,  zakupiłem zasilacz cx 500 kartę asusa tylko wersję bez oc i chłodzenie hera 2. Byłem nie mile zaskoczony kiedy po zamontowaniu karty terkotał jeden wentylator. Na razie ucichł, ale niestety zaobserwowałem dwa razy zacięcie się komputera na które pomaga tylko restart. Jedno z nich wystąpiło kiedy to skończyłem grać w UT 3 a chciałem sprawdzić FB . Dodatkowo wydaje mi się że procedury bios trwają dłużej . Czytałem różne tematy i z których wynika że to problem z kartą. I teraz chciałbym spytać czy muszę zanosić kartę na gwarancję ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać że to r7 260x od asusa.  Postanowiłem skorzystać z 10 dniowego zwrotu, teraz chciałbym tylko zapytać czy mogę kartę zanieść do net punktu ? 

Edytowane przez DAB1994

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zaktualizować bios płyty głównej.

Zaktualizować sterowniki mobo i k. graficznej.

Sprawdzić pamięć ram.

 

Na jakim systemie pracujesz?

Jaką masz konfigurację pamięci ram?

 

http://www.morele.net/pokaz_pomoc/17/

pkt. 15

 

Zwracany towar należy bezpiecznie zapakować i dostarczyć do firmy Morele.net na adres głównego serwisu. Adres znajduje się w linku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jako że zwróciłem r7 260X muszę okopać temat. 

Pierwszy powód to taki że ponownie stoję przed wyborem karty graficznej. 

A drugi to taki że muszę na razie zrezygnować z modernizacji sprzętu i chciałbym kartę która nie będzie ograniczona przez e 7500 @ 3,5 GHz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby procka nie ograniczała to bym celował w GT9600 inne karty przy takim muzealnym dwurdzeniowcu będą się nudzić. Najlepsza opcja a kwotę 350zł to sprzedaż płyty+procka z 100zł dostaniesz i za 450 kupić i5 750/760 + płyta. Wydajność podskoczy znacząco, a jak uzbierasz 300zł +/- to kup na alegro coś pokroju GTX 560 i nic się nie będzie ograniczało, a wydajność będzie wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair CX 500 W sądzę że to była wina karty kilka osób miało ten sam problem karta karta przechodząc z obciążenia w stan spoczynku za bardzo obniżała napięcie przynajmniej o takim czymś czytałem że pomaga poniesienie napięcia o ileś tam procent. Bydzet jakim dysponuję to nadal 400 zł. Najprawdopodobniej kupię gtx 650 tylko nie wiem jakiego producenta wybrać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...