Skocz do zawartości
Blejd

Monitor 2560x1440 27cala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce wymienic moj stary i wysluzony monitor Samsung T240HD na cos wiekszego z rodzialka 2560 x 1440 , moge wydac cos kolo 2000zl , monitor ma mi sluzyc glownie gier/neta czasami tez obejze jakis film , grafika sie wogole nie zajmuje , odrazu mowie ze w fpsy gram sporadycznie wiec nie musi byc 120hz za to lubie dlugo i namietnie smile.png popykac w gry typu d3 albo wiedzmin itp smile.png  i wlasnie potrzebuje cos w 2560x1440 podobno te gry wygladaja *****iscie w tej rozdzielczosci.

 

Mysle nad kupnem :

Dell U2713H

http://allegro.pl/de...4352537771.html

ewentualnie :

http://allegro.pl/ii...4363475634.html

 

a juz wogole idealnym rozwiazaniem dla mnie bylo by to :

http://rog.asus.com/...gaming-monitor/

Łączacy zalety 2560x1440 + 120hz smile.png podobno ma wyjsc w lipcu czyli juz na dniach koszt to jakies 800$ czyli jakies 2400zl , nie wiem czy czekac czy brac tamte smile.png

 

Jakies porady/odrady.. ??

 

Z gory dzieki za wszelka pomoc.

Pzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o monitory ASUS miałem w rękach ten , ten oraz ten.

Pierwszy totalnie mi nie podpasował, drugi i trzeci za to jak najbardziej. Zaznaczam, że nie był to długi kontakt, ale uważam, że jak się ma więcej kasy, to nie warto się pakować w TN i te wszystkie niby gamerskie bajery. Z drugiej strony IPS niby ma większy input lag, ale przynajmniej mi to nie przeszkadza.

 

Pamiętaj, że do tak dużej rozdziałki musisz mieć naprawdę mocny komputer, inaczej inwestycja mija się z celem.

 

Ogólnie Delle od dłuższego czasu są na "fali" (bo rzeczywiście są dobre) i kierowałbym wzrok ku tej firmie.

Najlepiej jak w temacie wypowie się ktoś bardziej kompetentny, bo jeśli chodzi o moniotry z pewnością są osoby, które wiedzą więcej niż ja ;)

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o monitory ASUS miałem w rękach ten , ten oraz ten.

Pierwszy totalnie mi nie podpasował, drugi i trzeci za to jak najbardziej. Zaznaczam, że nie był to długi kontakt, ale uważam, że jak się ma więcej kasy, to nie warto się pakować w TN i te wszystkie niby gamerskie bajery. Z drugiej strony IPS niby ma większy input lag, ale przynajmniej mi to nie przeszkadza.

 

Pamiętaj, że do tak dużej rozdziałki musisz mieć naprawdę mocny komputer, inaczej inwestycja mija się z celem.

 

Ogólnie Delle od dłuższego czasu są na "fali" (bo rzeczywiście są dobre) i kierowałbym wzrok ku tej firmie.

Najlepiej jak w temacie wypowie się ktoś bardziej kompetentny, bo jeśli chodzi o moniotry z pewnością są osoby, które wiedzą więcej niż ja ;)

i7-4770k + gti 780ti chyba styknie :) ten 3 spoko ale cena ponad 3k wgniata w ziemie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardziej na myśli przykłady, że te "gamingowe" monitory nie są wcale takie super.

Z tego co słyszałem, to jedynie Eizo Foris są fajne, ale niestety nie mają w ofercie wersji 2560x1440 :(

 

A co do konfiguracji, to jest ok :)

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po uj Ci Dell U2713H? Weź wersję HM, do tej pierwszej nie warto dopłacać, ponieważ i tak nie wykorzystasz jego poszerzonej palety barw i głębi koloru (karty nie-profesjonalne nie obsługują więcej, jak 8bit).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po uj Ci Dell U2713H? Weź wersję HM, do tej pierwszej nie warto dopłacać, ponieważ i tak nie wykorzystasz jego poszerzonej palety barw i głębi koloru (karty nie-profesjonalne nie obsługują więcej, jak 8bit).

hm ma czas reakcji 8ms a H ma 6ms :) pozatym jest to zawsze ulepszona wersja poprzedniej wersji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 ms czasu reakcji to tyle co nic a wersja HM jest sporo tańsza .

 

A do tego ma odrobinę mniejszy input lag

ale zawsze jest roznica :) do tego z tego co czytalem ludzie pisza ze jest lepszy i roznica 300zl miedzy h a hm nie jest taka duza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, właśnie zrezygnowałeś z dobrego all-roundera (czyli della HM) dla czegoś, co można by nazwać "karoserią ferrari z wnętrzem od fiata". Nie mam pojęcia, kto mógłby wydać tyle kasy na TN. Znaczek ROG widać kosztuje.

  • Upvote 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, właśnie zrezygnowałeś z dobrego all-roundera (czyli della HM) dla czegoś, co można by nazwać "karoserią ferrari z wnętrzem od fiata". Nie mam pojęcia, kto mógłby wydać tyle kasy na TN. Znaczek ROG widać kosztuje.

Ta karoseria od ferrari + wnetrze od fiata bije na glowe obecne monitory z hm na czele :)

 

Pzdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza szybkością w niczym innym nie bije. Stricte monitor do grania, a Dell to uniwersalny sprzęt, który nota bene poszukiwałeś.

1 na swiecie monitor z 2560x1440 1ms 1440hz :) tak niczym nie bije :) i zgadza sie juz mialem kupic della moze wciaz jeszcze go kupie jesli ten asus nie wyjdzie w najblizszym czasie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, a ja myślałem, że nikt się nie nabiera na reklamy. Jeszcze nikt nie tego monitora nie przetestował, a Ty już masz pewność co do jego wyższości tylko po tym, co napisał producent. Benq też zrobił pewien model 120Hz, który, okazało się, był nie szybszy jak zwykłe IPS-y (co pewnie i tak nie przeszkadzało tym, co go kupili, rozpływać się nad jego szybkością i przewagą nad innymi). A to "1ms" to też nic nie znaczy, gdyż każdy producent inaczej opisuje ten parametr.

 

Już 24"TN to głupota ze względu na kąty widzenia, a co dopiero 27". No chyba, że lubisz zmienione kolory przy krawedziach matrycy dające doskonały efekt grania na prochach. :D

 

Do tego dochodzi jeszcze jakość materiałów, spasowanie obudowy, jakość podświetlenia, możliwość kalibracji, zakres regulacji jasności, częstotliwość pracy PWM (to, że ma PWM przy regulacji jasności to niemal pewniak) i głębia koloru (8bit to standard, wyższej nie uzyskasz bez profesjonalnej karty graficznej, a niższą mają wszystkie monitory z niskiej i prawie wszystkie ze średniej półki) itp itd...

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytując sam siebie:

Poza szybkością w niczym innym nie bije. Stricte monitor do grania, a Dell to uniwersalny sprzęt, który nota bene poszukiwałeś.

 

1 na swiecie monitor z 2560x1440 1ms 1440hz :) tak niczym nie bije :) i zgadza sie juz mialem kupic della moze wciaz jeszcze go kupie jesli ten asus nie wyjdzie w najblizszym czasie :)

 

Nie lubię jak ktoś wyrywa z kontekstu lub nie doczytuje odpowiedzi. Jasno napisałem w cytowanym poście ( moim ) o szybkości. A Ty odpowiadasz, jakbym napisał, że w niczym nie bije. ?

 

Sam fakt że ma 144Hz powinien dać przewagą nad innymi TN'kami. Kwestia implementacji całej elektroniki, o której wspomniał Dammeron. A z tym może być różnie, no ale nie ma co gdybać przed jego pojawieniem.

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabe kąty i do tego słabe kolory. Bez urazy, ale przy tak dużym monitorze uważam że matryca ma znaczenie. Nawet mimo że komp do gier. Myślę że Dell HM lepiej by wypadł, bo jest czymś pośednim. To znaczy spokojnie nadaje się do gier i do tego ma przyzwoite kolory.

 

 

Niestety, ale jeśli chodzi o monitory to te naprawde porządne zaczynają sie od ok 3000 zł . Które i tak mają jakieś tam wady. Póki nie zrobią porzadnej matrycy z przyzwoitymi kolorami i szybkością jak w TN i do tego 144 hz to jest jak jest.  Dlatego na razie nie wymieniam monitora, ale jak miałbym to robić to na pewno nie z obecnego IPS na TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kiego czorta Asus daje możliwość przełączania częstotliwości odświeżania w takim PG278Q?

 

60 / 120 / 144

 

Mamy tam G-Sync które powinno przystosowywać odświeżanie monitora do ilości klatek na ekranie. Więc w jakim celu jest to sterowanie manualne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu. Poszukuje własnie takiego monitora, który miałby posłużyć mi w zastosowaniu: gaming/CAD. Niestety wiem, że bardzo ciężko połączyć ze sobą te dziedziny, dlatego niech proporcja wygląda 75 gry:25 cad. Chciałem rozdzielczość 2560x1440 jednak obawiam się, że 1x GTX780Ti nie pociągnie w takiej rozdzielczości wielu gier na ultra detalach. Chciałem 120-144hz ale znów obawiam się, że nie osiągnę ponad 100fps w wielu grach na mojej karcie graficznej. Dlatego pytanie, dla kogo są te monitory ? Dla ludzi, którzy mają GTX 780Ti w 2x/3x SLI ? Oczywiście zastosowanie 2560x1440 jest uzasadnione w jakiejkolwiek profesjonalnej dziedzinie natomiast 100+ hz ? Tylko chyba w tytuły pokroju counter strike da się osiągnąć taki stały framerate na ultra detalach ? Jaki monitor możecie mi poradzić ? Pewnie skończy się na fullHD 60 hz ;) Przekątna 24 lub 27". Skłaniam się ku dell`owi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy w co grasz do gier typu diablo3 spokojnie styknie ci jedna gtx780ti do rozdzialki 2560x1440 powyzej 100fps ja na swooim i7-4770k+gtx780ti wyciagam srednio ponad 300fps z wylaczonym v-sync na 1920x1200 na ultra ustawieniach , a do bf4 moze byc malo na ultra ale wiesz niedlugo wejda gtx 8xx to 780ti stanieja i bedzie monza dokupic :) , ale jesli uzyawsz 25% do cada to lepiej kup Delal U2713H albo M.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz to gdzies pisalem mam kumpla który gra tylko bf4, gdy pograł na moim sprzecie potem na swoim 4690+780gtx+1080p stwierdził ze jednak bardziej mu sie podoba 1440p nawet jeżeli trzeba z detalami zjechać z ultra na high. AA zabija karty graficzne przy 1440p ale tez sama rozdzielczość i raptem 27" powodują ze nie jest one aż tak bardzo potrzebne. Kwestia przyzwyczajenia.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Rog Swift kosztuje niestety ponad 3000zl (i jeszcze wymaga dobrej karty tylko od nvidii) i jest na tyle duzy ze nie ma dobrego ustawienia aby katy patrzenia nie zmienialy obrazu.

Ten monitor póki co jest dostępny w 2 sklepach w Polsce i to w wersji preorder i tak cena ponad 3k ale jestem pewien że za jakiś tydzień może 2 będzie dostępny w każdym większym sklepie komputerowym i cena spadnie spokojnie poniżej 3k, oczywiście że trzeba dobrej karty albo sli najlepiej :-) i to od nvidi bo AMD nie obsługuje gsynca a co do kątów patrzenia to chyba w 99% przypadków siedzi się na wprost przed monitorem w odległości max 1-1.5m i z tej odległości można ten monitor ogarnąć bez problemu wiec nie wiem z czym problem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] co do kątów patrzenia to chyba w 99% przypadków siedzi się na wprost przed monitorem w odległości max 1-1.5m i z tej odległości można ten monitor ogarnąć bez problemu wiec nie wiem z czym problem :-)

 

Bez znaczenie przy TN, rozjazd jest zawsze i w każdej pozycji. Najmniej stabilna matryca ze wszystkich dostępnych. Jeśli nabywca zdaje sobie z tego sprawę i akceptuje taki stan rzeczy, to "no problemo". W gierkach będzie miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie sądzę.

2. Nawet jeżeli poziom jest zbliżony do budżetowego IPS za kilka stówek - w monitorze za 3k, to brzmi jak kpina :D.

 

Nie wszystko z dopiskiem 'gaming; for gamers itd.' jest "najlepsze", jak i warte swej ceny. Jedyny plus? 120 Hz przy takiej rozdzielczości. Nie wiem, czy są monitory nie-TN oferujące coś takiego. Reszta zdecydowanie na minus, przede wszystkim wspomniana matryca TN i jej ograniczenia.

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...