Skocz do zawartości
Blejd

Monitor 2560x1440 27cala

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem bo czytałem testy i oglądałem na yt ludzi którzy go testowali a z tym wypier.. To do taty :-) dziwie się ze tu nie ma jakiś adminów na innym forum miałbyś z miejsca bana ewntualnie warna na dłuższy czas.

Edytowane przez Blejd
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj tutaj: http://mva.pl/

 

http://mva.pl/viewtopic.php?f=26&t=1269 to najlepszy monitor dla graczy obecnie i tylko dla graczy, ciekawe czemu nie jest to matryca TN. Wątpię aby Asus to przeskoczył swoim modelem.

 

Jak chcesz wydać 2k na monitor do gier to raczej dołóż do EIZO.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj tutaj: http://mva.pl/

 

http://mva.pl/viewtopic.php?f=26&t=1269 to najlepszy monitor dla graczy obecnie i tylko dla graczy, ciekawe czemu nie jest to matryca TN. Wątpię aby Asus to przeskoczył swoim modelem.

 

Jak chcesz wydać 2k na monitor do gier to raczej dołóż do EIZO.

 

Ale on wie lepiej

@autor 

Oświecę cię - polityka administracji przyzwala ułomnym egzystowania na forum

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu bym zaryzykował i kupił qnix q2710 ,ja zakupiłem i śmiga na 100hz bez problemów do tego matryca pls (coś jak ips tyle że od samsunga) z vatem wyszło jakieś 1550zł i jest w 100% zadowolony, odnośnie tego asusa to w życiu bym ponad 2k nie dał za <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>o na TN choćby miał 500hz, kolory, kąty, tragedia, poczytaj ten temat  http://www.overclock.net/t/1374065/korean-qnix-qx2710-evolution-ll-27-2560x1440-matte-samsung-pls-panel zanim wydasz 3k w błoto

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/qnix_qx2710.htm

 

Na tft twierdzą że gubi klatki powyżej 60hz

 

BTW ostatnio zmieniłem podłączenie mojego monitora z DVI duallink na displayport i o dziwo poprawiła się znacznie jakość wyświetlanego obrazu w trybie game. Bylem zaskoczony bo w necie niby piszą ze różnic nie ma.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje pogladaj/poczytaj testy zanim powiesz nie sądzę i on ma 144hz a nie 120.

 

No na TFTC go przetestowali (przynajmniej porządne procedury, a nie pogadanka na yt) - przeciętny kontrast, kiepska jednolitość podświetlenia, stosunkowo mały bleeding, dobra fabryczna kalibracja, beznadziejne kąty widzenia...

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj tutaj: http://mva.pl/

 

http://mva.pl/viewtopic.php?f=26&t=1269 to najlepszy monitor dla graczy obecnie i tylko dla graczy, ciekawe czemu nie jest to matryca TN. Wątpię aby Asus to przeskoczył swoim modelem.

 

Jak chcesz wydać 2k na monitor do gier to raczej dołóż do EIZO.

Tylko to jest full HD a asus ma Wqhd 2560x1440 a to jest przyszłość a później jeszcze 4k i jakoś tego eizo mało ludzi kupuje a matryca va nie jest wcale taka dobra.

 

 

Ale on wie lepiej

@autor 

Oświecę cię - polityka administracji przyzwala ułomnym egzystowania na forum

 

Ale to się tyczy chyba ciebie :-)

 

No na TFTC go przetestowali (przynajmniej porządne procedury, a nie pogadanka na yt) - przeciętny kontrast, kiepska jednolitość podświetlenia, stosunkowo mały bleeding, dobra fabryczna kalibracja, beznadziejne kąty widzenia...

 

Katy widzenia juz otym pisałem nie patrzę na monitor z boku pod kątem :-) a winnych testach wypada bardzo dobrze, tzn ma więcej zalet niż wad, zresztą już niedługo będzie test tego monitora na polskim forum pclab i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)a matryca va nie jest wcale taka dobra.

 

Wytrawny stek bzdur Milordzie...

 

Katy widzenia juz otym pisałem nie patrzę na monitor z boku pod kątem :-) a winnych testach wypada bardzo dobrze, tzn ma więcej zalet niż wad, zresztą już niedługo będzie test tego monitora na polskim forum pclab i zobaczymy.

 

Chciałeś powiedzieć "pclol". Poza tym miło powitać kolejnego wyznawcę teorii, że "skoro patrzę na monitor od frontu, to mnie jego kąty widzenia nie obchodzą". No i choćby miał morze zalet, to co mu po tym, skoro jedna wielka wada (czyli matryca TN) miażdży je wszystkie...

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytrawny stek bzdur Milordzie...

 

 

Chciałeś powiedzieć "pclol". Poza tym miło powitać kolejnego wyznawcę teorii, że "skoro patrzę na monitor od frontu, to mnie jego kąty widzenia nie obchodzą". No i choćby miał morze zalet, to co mu po tym, skoro jedna wielka wada (czyli matryca TN) miażdży je wszystkie...

Juz pislaem matryca TN w tym asusie nie jest zwykła matryca, pozatym co masz do pclab??..Poczekamy na polskie testy i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz pislaem matryca TN w tym asusie nie jest zwykła matryca, pozatym co masz do pclab??..Poczekamy na polskie testy i zobaczymy.

 

Że udzielają sie tam takie Ynteligenty jak Ty. TN to jakościowa tandeta jeśli chodzi o obraz. Nawet jakby tak wsadzić 488hz i meganiski input lag to i tak bym wolał kupić coś innego niż TN. Niestety różni ludzie maja różne wymagania.  VA, PLS są to całkiem fajne matryce. Zresztą do dziś uważam że na naprawdę porządne LCD to jeszcze sobie poczekamy. Przynajmniej na takie w przystępnej cenie, bo co jak co, ale na monitor więcej niż 2K-2.5k w życiu nie wydam. Jednak to też kwestia.. podejścia.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównując nawet matryce TN instalowane w niektórych np. EIZO FlexScan S1901 (przetwarzanie 8bit) - kąty i wierność odwzorowywania kolorów są wyraźnie słabsze niż w pierwszym lepszym IPSie (przetwarzanie 6bit + FRC) np. Dell U2412M.

 

Więc Blejd nie czaruj. Ok - jesteś zadowolony ze swojego, niech tak będzie. Ale nie rekomenduj modeli, które na starcie są słabsze.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ograniczeń technologicznych nie da się obejść, przynajmniej nie wszystkich. Wszystko kwestia akceptacji wad. Jak liczy się granie, to szybkość matrycy, większe odświeżanie, g-sync są jak najbardziej na plus. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że to TN i nie, nie będzie lepsze od IPS ( oprócz ww kwestii ).

Osobiście, jestem z obozu nr 2, wolę wolniejszą matrycę VA/IPS.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównując nawet matryce TN instalowane w niektórych np. EIZO FlexScan S1901 (przetwarzanie 8bit) - kąty i wierność odwzorowywania kolorów są wyraźnie słabsze niż w pierwszym lepszym IPSie (przetwarzanie 6bit + FRC) np. Dell U2412M.

 

Więc Blejd nie czaruj. Ok - jesteś zadowolony ze swojego, niech tak będzie. Ale nie rekomenduj modeli, które na starcie są słabsze.

Ja tu nic nie czaruje i nie są slabsze na starcie ja np wole tego asusa który ma 2560x1440 1ms 144hz na tej matrycy tn niż np della hm 2560x1440 6ms 60hz na matrycy IPS, proste :-) a monitor służy mi glownie do gier/neta.

Acha i nigdzie nie napisałem ze ta matryca TN w tym asusie jest lepsza od IPS bo ofc nie jest pisałem tylko nie jest zwykła matryca TN i ludzie na yt i testach piszą ze jest bardzo dobra i dorównuje niskombudzetowym IPS.

 

Pzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ludzie na yt i testach piszą ze jest bardzo dobra i dorównuje niskombudzetowym IPS." - taa, jasne. TN dorównuje najtańszym IPS... A nawet, gdyby zapomieć o prawach fizyki itp. i uznać, że to prawda, to najtańsze IPS-y są kilka razy razy tańsze od tego badziewia.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ludzie na yt i testach piszą ze jest bardzo dobra i dorównuje niskombudzetowym IPS." - taa, jasne. TN dorównuje najtańszym IPS... A nawet, gdyby zapomieć o prawach fizyki itp. i uznać, że to prawda, to najtańsze IPS-y są kilka razy razy tańsze od tego badziewia.

 

Tu masz test o ktorym pisalem na pclab :

http://pclab.pl/art58968.html

 

Sprawdzilo sie wszystko o czym pisalem :D

 

Pzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sie sprawdzilo? Wylozyles 3 kafle na TN'ke ktora odwzorowuje kolory na poziomie IPS'a za 600 PLN.

Pozatym 0 informacji jak oni testowali kolory, widze tutaj tylko cyferki w tabelce wyciagniete z tylka. http://pclab.pl/art58968-6.html

Moze wogole nie testowali tylko wrzucili dane z jakiejs specyfikacji? :biggrin:

 

ps.

Masz tutaj fragmentu testu GW2450HM (budzetowy VA, ok. 550 PLN), porownaj z ta twoja "zajebista" TN'ką i wyciagnij wnioski. Szczegolnie Delta E, punkt czerni i kontrast. :biggrin:

 

WPL28kY.png

Edytowane przez kelcior
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sie sprawdzilo? Wylozyles 3 kafle na TN'ke ktora odwzorowuje kolory na poziomie IPS'a za 600 PLN.

Pozatym 0 informacji jak oni testowali kolory, widze tutaj tylko cyferki w tabelce wyciagniete z tylka. http://pclab.pl/art58968-6.html

Moze wogole nie testowali tylko wrzucili dane z jakiejs specyfikacji? :biggrin:

 

ps.

Masz tutaj fragmentu testu GW2450HM (budzetowy VA, ok. 550 PLN), porownaj z ta twoja "zajebista" TN'ką i wyciagnij wnioski. Szczegolnie Delta E, punkt czerni i kontrast. :biggrin:

 

WPL28kY.png

Wszystko sie sprawdzilo to o czym pisalem :D pozatym gdzie napisalem ze wydalem 3k? jak jeszcze go nawet nie kupilem poczekam jeszcze z 2 tygodznie i cena spadnie ponizej 3k :)

Tnka ktora odwzorowuje kolory na poziomie ipsa za 600zl ? ten ips Eizo FS2434 do ktorego go porywnywali kosztuje 1200zl+ i nikt nie napisal ze jakosc kolorw jest lepsza tylko ze cytuje : reprodukcja kolorów zbliżona do możliwości matryc IPS.

 

Pzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blejd dlaczego odnoszę wrażenie że słowo napisane do ciebie dociera w opóżniony sposób? Umysłowy INPUTLAG? Pomimo tego że wszyscy podają Tobie wszystko "na tacy" że nie masz racji, Ty dalej obstajesz przy swoim jakbyś tego nie rozumiał? Po co w takim razie pytasz na forum który monitor jest lepszy, skoro z góry sam już podjąłeś decyzję?

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blejd dlaczego odnoszę wrażenie że słowo napisane do ciebie dociera w opóżniony sposób? Umysłowy INPUTLAG? Pomimo tego że wszyscy podają Tobie wszystko "na tacy" że nie masz racji, Ty dalej obstajesz przy swoim jakbyś tego nie rozumiał? Po co w takim razie pytasz na forum który monitor jest lepszy, skoro z góry sam już podjąłeś decyzję?

Ze niby co nie dociera ?? czytales test tego asusa ? jesli nie to przeczytaj !!!

 

Pzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze niby co nie dociera ?? czytales test tego asusa ? jesli nie to przeczytaj !!!

 

Pzdro

 

A my Tobie każemy czytać szmirę? Nie (w sumie sam to robisz). Więc nie zmuszaj do tego innych. Pablo.k ma rację - kup sobie tego asusa i nie zawracaj nam nim więcej d**y.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A my Tobie każemy czytać szmirę? Nie (w sumie sam to robisz). Więc nie zmuszaj do tego innych. Pablo.k ma rację - kup sobie tego asusa i nie zawracaj nam nim więcej d**y.

Ok pamietaj tylko ze jest to aktualnie najlepszy monitor do gier !!!

 

Pzdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...