Skocz do zawartości
szpak1111

Jaka jest maksymalna żywotność dyskietki?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak co kilka lat ponawiam pytanie w różnych miejscach. Mam stare Atari XE65 ze stacją dysków LDW2000. Mam też kilka dyskietek 5,25 które nagrane zostały w 1988r. Jest tam któraś z wersji RiverRaid. Wczoraj sobie troszkę pograłem :-) i ponownie zastanawiam się - jak długo będzie żyła owa dyskietka?  Jest firmy TDK. 26lat to sporo no ale za 26lat pewnie na Allegro wezmę za nią kilka tysi w komplecie z Atari :-)

 

Przy okazji mam też pytanie o czas życia danych na kasetach magnetofonowych. Mam też kilka Commodore i nadal po 20kilku latach czytają z kaset te super gierki. Zastanawiam się czy nie skopiować wszystkiego na nowe kasety które odziwo jeszcze można kupić (TDK,JVC) bo za 10lat taka kaseta to będzie stała w cenie nowej BR.

Edytowane przez szpak1111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obu przypadkach odpowiednie przechowywanie nośników wydłuża ich żywotność - z dala od wszelkich źródeł pól elektromagnetycznych .

 

W przypadku kaset także to ile razy są odtwarzane ma znaczenie - za każdym razem głowica po trochu niszczy taśmę .

 

Nikt ci nie powie ile faktycznie te nośniki wytrzymają - skoro wytrzymały tyle czasu to równie dobrze mogą wytrzymać drugie tyle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...