Skocz do zawartości
szpak1111

czy warto podłączać dysk przez kontroler PCMCIA SATA3?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiałem nad wymianą dysku. Obecnie mam Seagate SataII 500GB którego bym sobie zostawił jao dysk na dane a jako systemowy wstawił bym coś do 60-80GB bo tyle wystarczy.

Zastanawiałem się nad SSD no i trochę drogo bo 200-250zł często nie idzie uciułać :-) na rencie :-)

Myślę dość sporo nad Hybrydą. Dyski 320-500GB są dość ok i z tego co już wiem - przyspieszyły by mi ładowanie najczęściej używanych programów i systemu.

Ostatnio też - wpadłem na Allegro na kontorlery SATA3 pod PCMCIA. Mój komputer ma SATA2 ICH8.

Ciekaw jestem jakie były by róznice między:

 

1. obecnym dyskiem 500GB(sataII, 8m,5400) a dyskiem Hybrydowym

2. obecnym dyskiem 500GB a dyskiem SSD (60GB, najtańszy ale już z II generacji)

3. obecnym dyskiem 500GB a dyskiem Hybrydowym SATA3 (32/64m cache, 7200) podpiętym przez PCMCIA SATA3

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że w lapku jest za mało miejsca na 2 dyski to hybryda byłaby najlepszym rozwiązaniem.

Nie patrz, że masz "tylko" sata2 i tak skok wydajności będzie wyraźnie odczuwalny - największy atut ssd to krótki czas dostępu, a nie szybkość transferu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wywaliłem ostatnio z notebooka DVD, którego użyłem raz w ciągu roku, za 30zł kupiłem przejściówkę i wsadziłem do niej HDD, SDD w miejsce HDD i jest fajnie.

 

PS. Pomimo tego, że chipset mojego notebooka ma 2x SATA3 i 4x SATA2, to bay DVD podłączony jest do sata2 - jakby nie można było podłączyć go do drugiego sata3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...