Skocz do zawartości
Lukacius

Windows 7 PRO nie widzi jednego procesora

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jesteś pewien, że to 7 pro, a nie home premium, instalowane od zera, a nie upgrade z niższej wersji OS?

2. Zainstalowane sterowniki chipsetu (intel inf update utility)?

Oba warunki zostały spełnione. Wgrałem obraz starego systemu i nie ma problemu. Postawię 7 jeszcze raz od nowa i zobaczę bo nie mam koncepcji :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A stary system to?

 

Odpal msconfig -> rozruch -> zaawansowane - po zaznaczeniu checkboxa (o ile w ogóle nie jest zaznaczony) jaka maksymalna liczba procesorów jest tam widoczna?

 

BTW: nie wiem, jaką masz wersję 7, ale mam bardzo, bardzo złe wspomnienia z polską płytą instalacyjną windows 7 - coś tam było ostro nakopane. Jeżeli masz PL, spróbuj ściągnąć EN i dociągnąć sobie najwyżej spolszczenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A stary system to?

 

Odpal msconfig -> rozruch -> zaawansowane - po zaznaczeniu checkboxa (o ile w ogóle nie jest zaznaczony) jaka maksymalna liczba procesorów jest tam widoczna?

 

BTW: nie wiem, jaką masz wersję 7, ale mam bardzo, bardzo złe wspomnienia z polską płytą instalacyjną windows 7 - coś tam było ostro nakopane. Jeżeli masz PL, spróbuj ściągnąć EN i dociągnąć sobie najwyżej spolszczenie. 

Odpaliłem EN i nie ma problemu, pobrałem win 7 (jeszcze raz z sp1) z MSDN AA i też działa. Eh..

Dzięki za rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...