Skocz do zawartości
ARGONv11

Bardzo mało FPS na GeForce 9800 GT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, więc zakupiłem używaną kartę graficzną 9800 GT, wsadziłem ją na miejsce starej karty 9500 GT. Po instalacji wszystkich sterowników uruchomiłem grę RoboCraft. Gdy się załadowała na ustawieniach FASTEST(Najniższych) chodziła jak bym na tamtej karcie ustawił grafikę HIGH. Błagam o pomoc ! :(

 

Parametry komputera:

-Płyta główna MSI G41M-SP20 
-Procesor Intel® Pentium® D CPU 3.20 GHz 
-Zasilacz 220V - 240V MODEL_ LPK2-23E 3*SATA    400W (wiem że do [gluteus maximus], ale zastanawiam się nad kupnem http://www.ceneo.pl/19610540#tab=click_scroll)

-6 GB RAM

 

Temperatura zarejestrowana podczas testu w grze:

post-211045-0-56983000-1405621026_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ta karta nie lubi niskich ustawień?? Ustaw od razu na HIGH i zobacz co się stanie.

Też to próbowałem robić, ale efekt był taki, że musiałem wyłączać grę przez ąlt + F4,

nie miałem nawet 1 FPS wtedy. :(

A czy takie zasilanie też ma wpływ na wydajność karty? Mam dopiero 14 lat, więc jeszcze uczę się niektórych rzeczy :q

A ta karta http://www.ceneo.pl/19610540#tab=click_scroll dobrze się spisuje i wgl. ?

Edytowane przez ARGONv11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz może mieć wpływ na wydajność karty ale raczej nie wielki , prędzej sprzęt będzie się restartował przy obciążeniu .

 

Co innego procek - ten Pentium D co masz dość mocno hamuje kartę , w takim układzie 9800GT chodzi nie wiele lepiej niż 9500GT .

 

Zmień procka na jakiegoś C2D i zobaczysz poprawę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz może mieć wpływ na wydajność karty ale raczej nie wielki , prędzej sprzęt będzie się restartował przy obciążeniu .

 

Co innego procek - ten Pentium D co masz dość mocno hamuje kartę , w takim układzie 9800GT chodzi nie wiele lepiej niż 9500GT .

 

Zmień procka na jakiegoś C2D i zobaczysz poprawę .

Jak podpinałem, to 9800 GT chodził dużo gorzej od 9500 GT. Taki szczegół :)

Do ilu gdzieś tak wydać, żeby nie puścić pieniędzy w błoto i nie zainwestować w jakieś badziewie? Nie znam się za bardzo na prockach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłeś zasilanie do tej 9800GT czy lata zasila z mobo na jakimś ekotrybie?

 

Sprawdź w cpu-z, zakładka mainboard czy pci-e pracuje x16@x16.

 

Procesor to do 100 zł jakiś c2d E8400/8500/8600 lub do 60 zł c2d E7x00.


Sprawdziłem ceny, już od 70-80zł można kupić E8400, takiego bierz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wymiana procesora załatwi ten paskudny problem ? :banana:

 

INTEL CORE 2 DUO E8400

http://allegro.pl/intel-core-2-duo-e8400-2x3-0ghz-6m-l2-12m-gw-fv23-i4404868322.html

 

To się nada ?


i czy aktualny zasilacz uciągnie ten procesor i tą kartę?

Edytowane przez ARGONv11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie widziałeś? 

Właśnie nie wiem gdzie i jak to sprawdzić. Pytałem się też taty, ale nie wie :(

Otóż naszły pewne komplikacje. Przeczytałem model płyty głównej z pudełka, a to nie ten model co mam w kompie( długa historia). Zamontowana karta to MSI G41M P33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się też taty, ale nie wie

Taty się nie pytaj tylko wujka google. Klaus napisał Ci w prosty sposób co masz zrobić:

Sprawdź w cpu-z, zakładka mainboard czy pci-e pracuje x16@x16 

 

Jeśli chodzi o zasilanie to otwórz obudowę i sprawdź czy do karty dochodzi jakiś kabel zasilający wyglądający jak to

24046e72acfd0eb2.jpg

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kara zacznie działać normalnie, gdy zostanie prawidłowo zasilona. Niestety obecny procesor ma niską wydajność i nie odczujesz wzrostu wydajności. 

Aby "poczuć moc" tego 9800GT musisz wymienić procesor. E8400 nie jest tez demonem wydajności jak na obecne gry, biorąc pod uwagę, że można go dostać za parę dyszek, nie ma się co zastanawiać nad wymianą. E8400 od Pentium D dzieli wydajnościowa przepaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...