Skocz do zawartości
xguciox1

Wysokie opóźnienie w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku tygodni mam problem z bardzo dużymi opóźnieniami w grach. Nie występują one caly czas. Czasami łapie 1300 ping na kilka sekund w momencie kiedy zaczyna sie dużo dziac w grze. Problem ten glównie wystepuje w World of warcraft ale tez w innych sieciówkach DIablo 3 i Hon Temperatura myślę że jest dobra  GPU 50*C i CPU ok 63*C podczas gry. Wydaje mi sie ze chodzi tu o procesor. Sterowniki sa aktualne internet tez jest ok.

 

Mój sprzęt to 

 

Gigabyte 970A-DS3

AMD FX-6100 

Radeon 7870 2gb

8gb Ram DDR3

Zasilacz 600W

 

Skan z DxDiag jest w zalaczniku 

 

DxDiag.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat pingi w minimalnym stopniu zależą od sprzętu .

 

Albo coś jest z kartą albo z infrastrukturą sieciową u ciebie lub u providera .

 

Od kogo masz neta i jak się łączysz - po kablu czy po Wifi , masz router czy jesteś bezpośrednio podpięty ?

 

Ustal IP serwerów na których grasz i sprawdź ping w windowsie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam router i łacze sie kablem sprawdzalem na 2 innych kompach i tam wszystko jest ok. Serwery tez sprawdzalem. Robilem pelny format i nic nie pomogło. Zauważyłem ze w momencie lagu jest kilku % wzrost uzycia porcesora. ok 10 - 15%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś aplikacja w momencie gry korzysta z zasobów komputera i sieci. Powyłączaj wszystko zbędne i ustaw antywirus w "tryb gry/pełnego ekranu"(lub odpowiedniki zależnie od programu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami antywirus (jaki masz?) poprzez sprawdzanie ruchu sieciowego zapycha łączę. W moim przypadku Sophos (dla OSX) uwalał cały ruch - odinstalowałem go. Czasami karta zostaje źle skonfigurowana za duże MTU przez co nie wyrabia się sprzęt.

 

Jeśli formatowałeś i na czystym sprzęcie (tzn goły system i gra) masz to samo, mało tego nie występuje to na innej konfiguracji to masz uwalony sprzęt.

 

Obstawiam kartę sieciową / ale aby być pewnym trzeba przeprowadzić test i podpiąć inną aby sprawdzić na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam ze kiedyś próbowalem krecić procesor programem od amd. I nawet po podkreceniu o 100mhz  tez w pewnych momentach lapalem lagi i to duze bylo to dawno z jakis rok temu. Nie ma żadnego programu, którym mógłbym ew. sprawdzić czy to procesor jest winny lub jakiś inny komponent?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagi nie są od procka czy innych części .

 

Lagi od strony sprzętowej może powodować uszkodzona lub źle skonfigurowana karta sieciowa , inne części mają mały wpływ na to .

 

Lagi mogą być też powodowane przez soft - wspomniany AV czy syf w systemie , ale skoro formatowałeś i instalowałeś system na nowo to odpada problem zasyfionego systemu .

 

Pożycz od kogoś normalną kartę sieciową albo kartę Wifi ( lub kup takową - zwykła przewodowa karta sieciowa na PCI to koszt 15+ zł , za nie wiele więcej bo od 25 zł masz karty Wifi ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MTU nie ruszalem

 

A dysk to zwykly HDD 1T WD10EZRX sprawdzałem go HD Tunem i wszystko jest ok

 

Edit.

Zrobilem tez skan programem LatencyMon i takie cos mi wyszlo.

post-211142-0-70891600-1405987346_thumb.png

Edytowane przez xguciox1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zidentyfikować co powoduje podwyższone zużycie procesora i sieci. Uruchom choćby windowsowy Monitor Zasobów otwórz zakładkę sieci i uruchom grę. Jak pojawią się lagi zobacz jaki proces miał duża aktywność sieciową.

 

To że był format wcale nie wyklucza, że coś się nie zagnieździło, choćby w backupie.
Jakie masz obecnie zabezpieczenia? Zrób pełne skanowanie tym programem lub jakimś online np. Eset, Kaspersky ew. pobierz i zainstaluj jakąś wersie trial całego pakietu zabezpieczającego i im przeskanuj.

I uzupełnij konfiguracje komputera o model zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeskanowalem kompa 3 programami jak @Ancient powiedzial i nic nie wykrylo. Zauważyłem że na skype i teamspeak jest tak samo nawet jesli nie ma żadnej gry odpalonej. Zrobiłem jeszcze raz formata. Zainstalowalem tylko jedna gre nic wiecej, kompa połaczylem z siecia bezposrednio z gniazdka pomijajac router. Niestety nie ma żadnej poprawy 

 

Model zasilacza to: Chieftec CTG-600-80-P (600W)

 

Edit. dodalem screen z monitora zasobów czerwona linia to moment w którym zaczął skakać mi ping.

 

Były wtedy 3 procesy które korzystały z sieci:

system, svchost.exe i world of warcraft 

post-211142-0-41751600-1406044497_thumb.png

Edytowane przez xguciox1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram masz w jednej kości 8GB czy to zestaw 2x4GB ?

 

Jak to jest zestaw to odpal kompa na jednej kości i sprawdź jak się zachowują gry , potem to samo zrób na drugiej kości .

 

Możesz też przeskanować pamięć programem Memtest - albo samodzielna dosowa wersja albo wersja z pakietu Hiren Boot CD .

 

W HBCD też jest inny program do sprawdzenia pamięci - Gold Memory .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...