Skocz do zawartości
abrakader225

Karta sieciowa wymaga resetu zaraz po uruchomieniu komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na PC:

CPU : i5-3350P @3.1Ghz
MOBO: MSI B75A-G43
GPU: MSI GeForce GTX660 TWINFROZR III 2GB DDR5
RAM: 4 GB GoodRAM 1333Mhz DDR3
PSU: SilentiumPC Deus 500W 80Plus Bronze
Case: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black

 

Po każdym boot up'ie komputer nie widzi połączenia z internetem. Muszę wchodzić w centrum łączności i ręcznie resetować kartę sieciową.

Po tym nie ma już żadnych problemów z łącznością. Komputer jest podłączony na kabel do modemu od Vectry. Mam najnowszy sterownik do siecówki ze strony MSI (Jest ona zintegrowana od Realteka). Dzieje się tak od czasu kiedy go kupiłem od znajomego. On nigdy nie miał tego problemu. U mnie pojawił się on po jakimś czasie jednak nie wydarzyło się nic specjalnego. Chyba, że można z tym powiązać instalację Hamachi, które odinstalowałem i wyczyściłem rejestr ze śladów po nim tak czy siak.

W każdym razie proszę was o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda karta sieciowa ma własny MAC ustawiony.
Wejdź w menadżer urządzeń, Widok>>Pokaż ukryte urządzenia. I zobacz czy nie ma pozostałości po Hamachi i czy fizyczna karta nie jest zduplikowana lub czy nie ma tam innych nieobecnych/niedziałających(z czerwonym krzyżykiem), jak są to usuń.
Jak nie pomoże odinstaluj sterowniki do tej karty, usuń ja też w menadżerze, zrestartuj komputer i ponownie zainstaluj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie twojej płyty głównej najnowszy sterownik Realteka to 7.0.77 a na stronie realteka jest dostępny 7.0.86. Możesz spróbować zainstalować ten od realteka.

http://www.realtek.com.tw/Downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=13&PFid=5&Level=5&Conn=4&DownTypeID=3&GetDown=false

Oczywiście jeśli mowa tutaj o Win 7 64 bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda lista kart siecowych @Ancient

http://i.imgur.com/7ZronRX.jpg

 

@grzechotnik nie wiem jak mam znaleźć adres MAC karty zintegrowanej :/

 

Problem rozwiązany. 

Aktualizacja sterownika do wersji ze strony producenta pomogła.

Edytowane przez abrakader225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś może się namieszało w rejestrze, odinstaluj sterownik, usuń kartę w menadżerze urządzeń. Zrestartuj komputer po restarcie zainstaluj od nowa sterownik.
 

Miałem sytuację, że windows po wyłączeniu zasilania dziwnym sposobem zmieniał/gubił MAC karty, stąd taki pomysł, mi pomogło.

Bez MAC adresu karta nie ma prawa działać w ogóle.
Sprawdza się go w klikając w szczegółach połączenia lub w cmd wpisując ipconfig /all.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...