Skocz do zawartości
vrn

Linksys Wag200G przydzielanie jednego adresu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę ustawić w moim Linksysie żeby dostęp do internetu miał tylko adres ip mojego komputera. Jestem na wifi i ustawiłem żeby dhcp przydzielało tylko jeden adres, ale jak ktoś się podłączy kablem to mnie wyrzuca i jemu przydziela ten jeden adres. Jak mam ustawić żeby tylko mój komputer miał stały adres i nikt inny się nie podłączył do routera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś na routerze, a nie na wifi. Serwer DHCP rozdaje adresy. Ustawiłeś że może rozdać tylko 1. Jeżeli na dwóch komputerach masz ustawione by adres IP pobrany został z serwera DHCP to jeden komputer dostanie adres, a drugi nie więc nie będzie miał połączenia z internetem bądz zabierze adres pierwszemu komputerowi. Jeżeli zaś ręcznie wpiszesz poprawne adresy w konfiguracji karty sieciowej swojego drugiego komputera - powinien on miec dostep do internetu.

Wejdz w Wireless > Wireless access i dodaj swój adres MAC do listy urządzeń posiadających dostęp do sieci (permit only). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to z tym Mac adresem, ale jak ktoś się połączy kablem to nadal on ma internet a nie ja. Czy mogę jakoś ustawić na sztywno jeden adres który będzie się zgadzał z adresem mojego komputera i nie przydzieli innym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli twoim problemem jest to, że ktoś może Ci się podłączyć kablem do routera... to pierwszym rozwiązaniem nasuwającym się na myśl (i najbezpieczniejszym) jest fizyczne zablokowanie portów skoro z nich nie korzystasz. Możesz umieścić Router w jakieś klatce albo zablokować porty np. tak. Whitelist Mac adresów nie da ci gwarancji, że nikt nie wejdzie ci na router, podstawową sprawą jest oczywiście hasło i moce kodowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...