Skocz do zawartości
Ender1972

Modernizacja kompa , szybkie pytanko .

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuuugiej przerwie.

Obecnie jest :

GTX 260 Gainward 896MB (Core216) GoldenSample (55nm)

MSI P55 - GD65

INTEL CORE i7 860

2 x 2 GB Corsair ddr3 1333mhz

zasilacz Corsair 620 watt

 

myślę nad zmianą karty graficznej , może być używana do 700 zł , czy zmieniac całą platformę ?

Podajcie swoje typy na grafikę do tej płyty i procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

700 zł to już jest granica czy można trochę naciągnąć ?

 

Bo za 740 zł jest Asus R9 270X 2GB DDR5 DC2 TOP .

 

Procek nadal mocny , może zostać .

Oczywiście że można , czy na tej karcie dzieciak pogra już w tego nowego Wiedźmina ?

Czy ta karta jest w miarę cicha ?

Edytowane przez Ender1972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz nowej ale na gwarancji to zawsze możesz z allegro np, R9 280x za 599+20 zł. Zgaduje, że jeżeli wiedźmin będzie miał otwarty świat to możesz potrzebować więcej niż 4 GB ramu więc za tą pozostałą kwotę + trochę nagiętym budżecie może dokupić ram.

 

Ale wydaje mi się, że każda z podanych kart poradzi sobie z wiedźminem jako, że według testów r9 270x radzi sobie przy ultra detalach w crysisie 3 w full hd na granicy płynności.

Edytowane przez Aesereht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz nowej ale na gwarancji to zawsze możesz z allegro np, R9 280x za 599+20 zł. Zgaduje, że jeżeli wiedźmin będzie miał otwarty świat to możesz potrzebować więcej niż 4 GB ramu więc za tą pozostałą kwotę + trochę nagiętym budżecie może dokupić ram.

 

Ale wydaje mi się, że każda z podanych kart poradzi sobie z wiedźminem jako, że według testów r9 270x radzi sobie przy ultra detalach w crysisie 3 w full hd na granicy płynności.

Czy ta karta z all...   jest tak samo wydajna jak polecane nówki ? Bardzo głośna ? Dlczego nie polecacie nic od NVidii ? Ramu dokupi się później ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena atrakcyjna w tej aukcji tylko ciekawe dlaczego [koparka? gosciu 6 szt ma wystawionych] i dlaczego nie ma fotek na żywo

Panowie żeby trochę lepiej Was naprowadzić o co mi chodzi , szukam karty której nie będzie ograniczał proc/płyta które posiadam ,najchętniej używka ponieważ wychodzę z założenia , że na nowych szybko i dużo się traci.Kiedy bardziej interesowałem się komputerami byłem fanem nvidii i nadal ciągnie mnie w tą stronę ale najważniejszy jest stosunek cena /jakość.Kwota 700 pln jest orientacyjna gdyby było warto dołożę chociaż uważam że wydawanie więcej na grafikę mija się z celem.Kiedyś na tym forum był niejaki Miquel czy jakoś podobny nick i naprawdę chłop potrafił doradzić czy na forum czy priv.Także podajcie swoje typy ,wszystkim z góry dziękuję za czas i wiedzę.

Co powiecie o :

http://allegro.pl/karta-graficzna-asus-radeon-r9-290-4gb-i4422016434.html

Edytowane przez Ender1972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koparki - karty ( przeważnie ATI/AMD ) używane do kopania wirtualnych walut - m.in. BitCoin czy Litecoin .

 

Karty które pracowały przez cały czas pod znacznym obciążeniem ( rzędu 90+ % ) , nie wiadomo w jakich warunkach ; a że kopanie na GPU stało się już nie opłacalne to minerzy zaczęli wyprzedawać karty .

 

Z plusów to większość kart jeszcze gwarancję , często ponad 2 lata .

 

Co do kart - NV nie ma dobrych kart w tym segmencie , tym bardziej przy takim wysypie kart używek po BTC .

 

Za ~700 zł to najbardziej opłacalną kartą jest właśnie R9 270 / 270X , obie wersje różnią się tylko taktowaniem GPU - wersja X ma o 100 mhz wyższe takty ; reszta jest ta sama .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc ostatecznie postanowiłem zapolować na używanego R9 290 pojawiają się już za około 820 zł a jak nic nie trafię ciekawego to kupię R9 280X , tych jest sporo do 700 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...