Skocz do zawartości
Shuffle

SSD,CPU, Obudowa, Monitor - zmiany tak zeby byly rece i nogi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow

Potrzebuje komputerek do uzytku domowego - muzyka film gra 

Komputer ma byc dobry praktyczny i niezajmowac duzo miejsca  (zona wydzielila mi kawalek salonu przy drzwiach balkonowych mam biurko 137dl 67szer)

NIe potrzeba mi OC 

Lubie sluchac muzyke na sluchawkach i grac w Counter Strike 1.6  (mam lacze internetowe 100mb wiec chcialbym wmiare dobra karte seciowa na plycie miec ) i czasem wow - rowniez zdarza sie warcraft gothic risen i tego typu gry

Nie ciagnie mnie zabardzo do nowych gier typu battlefield itp moglbym spóbowac ale niepotrzebuje ultra details aa itp poprostu dobry obrac

Potrzebny mi rowniez monitor do wyzej wymenionych gier - i biurka

 

Jesli chodzi o budze mam na wszystko 3000zl ale mysle ze to jest to duzo za duzo bo komputer ma sluzyc do uzytku domowego i poprostu zeby postrzelac w cs pograc w lol'a  

Panowie chce wydac jak najmniej nieoszukujmy sie - wole cos kupic zonie albo synkowi

z poprzedniego komputera (niestety sie spalil (burza..) mam karte dziekowa xonar dx na pci-ex oraz ram cruciall balistix 2x8  16GB CL 9 1600mhz i dysk 500gb na sata II talerzowiec (zrobilem gupote swego czasu kupilem 16GB ale bylo bardzo tanio) i komputer nigdy ni uzywal mi naweg 4gb... rozważam sprzedaż i kupno 2x4GB mysle ze narazie zwlaszcza do moich potrzeb wystarczy mi 

 

Komponenty moga byc uzywane - oczywiscie bede szukac z gwarancja 

Czekam na wasze opinie i pomysly

 

 

Panowie lekka zmiana

wlasnie nabylem GA-B85M-D3H - uzywana  sprawna 2 miesiace z gwarancja morele 36 za 149 zl  wiec mysle ze to byl trafny zakup

Po przejrzeniu forum i poczytaniu purepcmysle ze to dobry pomysl za rozsadne pieniadze 

Edytowane przez Shuffle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Sprzedajac 16 i kupując 2x4 GB tylko na tym stracisz jeśli chodzi o kasę. Więc propnuje zostawić pamięci.  Albo zostaw sobie jedną kość, a druga sprzedaj.

 

Tu masz zestaw z dyskiem SSD + i5 4590 + R9 270x + dość dobry monitor do grania w rozsądnej cenie.

 

http://www.morele.net/inventory/info/WgM0Ao/

 

Wyszło 2556 zł.

 

A tu masz zestaw z tańszym prockiem, karta graficzną i bez dysku SSD:

 

http://www.morele.net/inventory/info/wz7vut/

 

 

Wyszło 2156 zł.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Devil

Dzieki za odpowiedz

czy cos strace na wydajnosci majac jedna kosc 8GB zamiast 2x4 ???

Drugie pytanie czy processor 4590 bardzo rozni sie od 4460 poza cena I 100mhz ?? warto dolozyc ?

Odnosnie karty graficznej z tego co widze na allegro za 600+ zl mozna dostac R9 280x gaming z ponad dwuletnia gwarancja moze warto ?? czy processor nieda rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Devil

Dzieki za odpowiedz

czy cos strace na wydajnosci majac jedna kosc 8GB zamiast 2x4 ???

Drugie pytanie czy processor 4590 bardzo rozni sie od 4460 poza cena I 100mhz ?? warto dolozyc ?

Odnosnie karty graficznej z tego co widze na allegro za 600+ zl mozna dostac R9 280x gaming z ponad dwuletnia gwarancja moze warto ?? czy processor nieda rady ?

Nie stracisz na wydajności z jedną kością.

4590 ma wyższą częstotliwość w turbo 3,4 vs. 3,7GHz, trochę szybszą integrę (50MHz) + kilka technologi więcej, jak vPro. Poza tym to praktycznie to samo. Według mnie nie warto dokładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stracisz na wydajności z jedną kością.

4590 ma wyższą częstotliwość w turbo 3,4 vs. 3,7GHz, trochę szybszą integrę (50MHz) + kilka technologi więcej, jak vPro. Poza tym to praktycznie to samo. Według mnie nie warto dokładać.

Dzieki Leon166

 

Na obecna chwile mam plyte Gigabyte GA-B85M-D3H, RAM Crucial Balistix Sport 8GB CL9 i zamowilem obudoze Zalman Z3 Plus - i xonara dx na PCI'e ktorego musze sprzedac bo niesety plyta niema PCIe (bardzo prosze o ewentualne alternatywy zamiast xonara)

 

Procesor wezne 4460 chyba ze 4590 bede polowac na allegro - ale napewno jeden z tych 2

Potrzebujemy: Zasilacz, GPU, SSD 

Panowie moge polowac na allegro - oczywiscie bede szukac z gwarancja i jesli bede mial szczesnie nie koparki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-b85m-d3hrev_10

Jak nie ma jak ma drugie pcie, więc wejdzie xonar dx.

edit.

Zasilacz, gpu i ssd zaproponował już Devil w poście #2 i są to dobre propozycje.

Nie nie Leon

Moj zonar dx ma takie male zlacze takie malutkie a na tej plycie sa same duże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz

Panowie mala zmiana

Kupilem po dosc okazyjnej cenie od kolegi karte graficzna

Sapphire Tri-x R9 290 OC

i moje pytanie jest nastepujace

Rozumiem ze niemusze zmieniac plyte glowna i moze zostac ta co jest ?

Drugie pytanie to zasilacz i obudowa (czy sie zmiesci do w/w Zalmana i czy 530W) da rade ?

Zadne crossfire itp niebedzie robione

 

Reasumujac

Mam 

GA-B85M-D3H

Sapphire Tri-x R9 290 4GB OC

Crucial Ballistix Sport 8GB CL 9

Obudowa Zalman Z3 Czarna (dopiero zamowiona) - jest nie odebrana  (platne przy odbiorze)

Mam juz zasilacz Chieftec APS-850CB 850W - rowniez kupiony okazyjnie od kolegi

 

Niemam/Szukam

Procka - taki zeby nie byl waskim gardlem dla w/w karty graficznej

Monitora

i SSD - maly dylemat pomiedzy SSD ktore napisal Devil a SSD Transcent 

Edytowane przez Shuffle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta może zostać. Karta zmieści się do obudowy. Z zasilaczem to się pogubiłem - masz Szefa 850W, a te 530W dalej bierzesz pod uwagę? (530W dałby radę)

Procki o których wcześniej była mowa nie będą wąskim gardłem.

Transcend to który model? MX100 jest trochę lepszy od 370 - jak spora różnica w cenie na korzyść 370 to ok, jak mała to lepiej mx100.

Jakie wymagania względem monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...