Skocz do zawartości
Podhalaniec

Zestaw do Gier/Filmów/Internet ~3500zł (PC + Monitor + Akcesoria)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim i każdemu z osobna!

 

Drodzy użytkownicy!

Piszę z prośbą o ocenę zestawu, który złożyłem na podstawie przeglądania forum oraz proponowanych zestawów na LIPIEC 2014. Chciałbym trochę zbić z ceny zestawu, który skleciłem.

 

http://www.morele.net/inventory/info/hliziZ/

 

Komputer miałby służyć głównie do gier (Civilization V, Diablo III, BF4, Witcher II a w przyszłości i część III), oglądania filmów dość często oraz podstawowych prac każdego dnia. Chciałbym też aby zestaw opiewał w wszystkie elementy włącznie z listwą zasilającą, monitorem, głośnikami, klawiaturą i obudową. Problemem przed, którym stoję jest również system operacyjny. Na ten moment używam studenckiej wersji Win 7 i zastanawiam się czy nie trzeba byłoby dokupić jeszcze systemu operacyjnego w wersji Home Premium.

W niedalekiej przyszłości myślę o dokupienie dysku SSD ale na ten moment myślę, że mogłoby obejść się bez dodatkowego wkładu finansowego. Generalnie nie interesuje mnie hałas ani energooszczędność (Zieloni by mnie zabili). W przyszłości myślę na bieżąco ulepszać zestaw.

W związku z tym:

1) Na czym mógłbym tutaj zaoszczędzić? Co można by na ten moment ograniczyć?

2) Czy kupić od razu Win7 HP? Czysto teoretyczne pytanie.

3) Czy wszystkie te elementy spokojnie wsadzę do tej obudowy i będzie to miało rację bytu?

4) Czy waszym zdaniem jest sens w ogóle sens oszczędzać na poszczególnych elementach? Myśląc o czasowym dokładaniu do niego nie chciałbym wdepnąć na minę, że później trzeba wymienić sporą część bo 3-4 miesiące wcześniej okazałem się sknerą.

 

Z góry dziekuje za odpowiedź!

Przepraszam jeśli post kaja w regulamin forum ale starałem się przestrzegać zasad.

Edytowane przez Podhalaniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Płyta główna. Spokojnie możesz wymienić na B85 PRO4 od ASRocka.

2. Ehh :D

3. Tak.

4. Złożyłeś zestaw na całkiem niezły częściach. Nie sądzę, żeby z biegiem czasu wychodziły jakieś problemy.

 

Ja tu widzę dwa elementy, które można zmienić. To monitor i płyta główna. Jak już wyżej wspomniałem, powinieneś zainteresować się jej wymianą na B85 PRO4.

Z kolei co do monitora, to całkiem sensowną propozycją wydaje się być ten LG:

http://www.morele.net/monitor-led-lg-24mp55-24mp55hq-p-23-8-fhd-ips-5mln-1-5ms-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-621597/

 

Teraz trwa promocja, monitory LG kupione do końca lipca? objęte będą czteroletnim okresem gwarancyjnym. 

 

PS. zapomniałem o R9 280. Jeżeli nie chcesz siedzieć przy suszarce, to radzę Ci zmienić model na XFX R9 280 z dwuletnią gwarą lub GTX 760 Asusa/MSI, których okres ochrony jest o rok dłuższy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, że hałas mnie nie interesuje. Generalnie ciekawi mnie czy różnica pomiędzy tym szafirkiem / xfx / gtx jest znacząca ? Chodzi bardziej o wydajność. Różnica w cenie nie wielka a w wydajności widzę, że różnie.

Jeśli chodzi o monitor i tak kupić chcę dopiero w połowie sierpnia to wszystko. Czytalem jednak, że różnie z tymi LG jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...