Skocz do zawartości
Bonessi

Komputer chodzi jak pralka, nvidia - sterownik przestał działać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż mam takie pytanie. Jestem na pulpicie jest dobrze, komputerek chodzi cicho, a gdy włączę jakąś grę, dajmy na przykład: fife 14, to komputer zaczyna chodzic jak jakaś pralka.

Oto mój sprzęt:

Karta muzyczna: Creative SB 5.1

Karta graficzna: nVidia GTX440

Procesor: AMD Phenom x4 B55 Processor
Zasilacz: Highlander, Power Suply 400, Tracer.
Płyta główna: N68-VGS83UCC  

 

Jest to dobry zestaw?

Co polecicie, zeby wymienic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że to wentylatory na karcie i procesorze tak hałasują .

 

Uruchom grę i organoleptycznie ( czyli nasłuchując )  sprawdź który wentylator hałasuje , potem wymień go na nowy .

 

Może też hałasować wentylator w zasilaczu , zasilacz wymień od razu - twój to bomba z opóźnionym zapłonem .

 

Spokojnie wystarczy tutaj Fortron HLN 350W za ~35 zł z allegro .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie sterowniki. :D

http://scr.hu/2ulw/ht6fv
Zmień na te 340.52?

 

A jeszcze jedno. Nie wiem, czy komputer sie nie przegrzewa przy takiej małej pracy.

Spójrzcie.
http://scr.hu/2ulw/q54xq
I gdy jest takie to w tym programie jest strasznie przegrzany:

http://scr.hu/2ulw/o3wau
 

Może coś sie psuć? W dodatku chodzi bardzo bardzo głośno.

HELP ME PLEASE!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zmiany tracera na zasilacz nie ma co oczekiwać cudów czyt. stabilności.

 

Masz boxowe chłodzenie, przy blisko 5 tyś. obr wentylatora musi to chodzić jak pralka. Do tego pewnie obudowa bez dodatkowej wentylacji i się wszytko kisi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obudowie sa takie dziurki, a od strony wnętrza jest wiatraczek.

Jeszcze jedno pytanie. Jestem początkujący i nie wiem, o co chodzi z boxowym chłodzeniem.

Jest to procesor z wiatrakiem (chłodzeniem). ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatraki to masz na polu , w kompie są wentylatory .

 

Chłodzenie BOX - system chłodzenia dostarczany wraz z procesorem , najczęściej mały radiator + niewielki wentylator .

 

Boxowe chłodzenie na Phenomach II nie było za ciche , a po latach to już w ogóle tym bardziej przy 5k RPM .

 

Najtańsza opcja - zmienić tylko wentylator na taki sam , zlikwiduje to hałas ale procek nadal będzie miał wysokie temperatury .

 

Droższa opcja - całkowita wymiana chłodzenia wraz z pastą termoprzewodzącą , może to być kwota 50-70 zł a może to być kwota 100+ zł  - zależy co wybierzesz .

 

Tutaj nie dość że uzyskasz znaczną redukcję hałasu ( przy chłodzeniach z wentylatorem 120 mm / 140 mm szczególnie ) , spadną też temperatury procka .

 

Ten wentylator co masz w budzie to jaką ma średnicę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskutujemy na forum, nie spamuj na pw.

 

Procesor nie ma wysokich temp. z tego co widać na screenie.

Masz obciążenie cpu 66%, jest ciepło na polu i w domu. Słabe chłodzenie. Pewnie kurz kilkuletni w kompie. Temp. i hałas są wypadkową tych czynników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o wentylator w zasilaczu tylko o sprawność tego zasilacza i jakość wykonania, która w tym Tracerze jest fatalna. Są firmy, które produkują zasilacze i są firmy, które produkują urządzenia imitujące zasilacze.  Wpisz sobie na google   Zasilacze Czarna Lista. . Z powodu złego zasilacza mogą być problemy ze stabilnością. Bo zasilacz nie trzyma dobrze napięć, lub są jakieś spore wahania.  Do tego ryzyka uszkodzenia sprzętu. Sporo było przypadków spalenia zasilacza. Tyle że często wraz z usmażonym zasilaczem niszczą się inne podzespoły jak karty graficzne, procesory...  To tak na przyszłość byś wiedział. Pamiętaj o tym jak bedziesz komuś polecał jakiś zestaw lub sam składał coś nowego.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić, żeby mniej ciągnęło procesora? Kupic nowy, czy moze usunac z komputera jakies gry? Jestem zielony w tej dziedzinie. :)


A który procesor jest lepszy?

AMD Phenom™ x4 B55 Processor

czy

Intel Pentium E5700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Phenom II™ x4 B55 Processor - jest 2 rdzeniowy. :D

Ale jak włączę Fife 14, to jest to samo, po 80-90% ciągnie.
Da się jakoś zmniejszyć użycie CPU?


I odpisz jeszcze na to.

Lepszy jest ten mój AMD Phenom™ x4 B55 Processor czy Intel i3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie który I3 - nowsze w rodzaju Sandy Bride ( 2xxx ) / IB ( 3xxx ) czy I3 na socket 1156 ?

 

Co do procka - to prawda , Phenom II B55 ma 2 rdzenie ale najwyraźniej procek jest odblokowany - screen z posta #14 tak sugeruje .

 

Dla pewności daj screena z CPU-Z .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor ma fizycznie 4 rdzenie. AMD wyłączyło mu dwa rdzenie i sprzedało jako 2 rdzeniowy. Po włożeniu do płyty ktoś włączył te dwa rdzenie.

 

Rdzenie wyłączone przez AMD nie zawsze są sprawne. Włączenie zablokowanych rdzeni może powodować problemy ze stabilnością, gdyż nie zawsze są one 100% sprawne. 

 

Odinstaluj to <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>o metin coś tam, zdrowo orze ci po procesorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za odblokowanie rdzeni odpowiada funkcja UCC, masz do niej dostęp w biosie, pomocna może być instrukcja obsługi płyty głównej. Jest dostępna na stronie producenta płyty głównej.

 

Tak, będzie się mniej grzał po wyłączeniu tych dwóch rdzeni. Nie jest to rozwiązanie problemu bo po pierwsze spadnie wydajność, po drugie chłodzenie jest słabe, zostało to napisane ale nie dotarło do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ale cię to przerasta niestety

 

Odinstaluj to <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>o metin coś tam, zdrowo orze ci po procesorze.

Po cholerę zadajesz pytania, jeśli nie czytasz odpowiedzi?

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...