Skocz do zawartości
baxwill

Witam Wydajny układ wiatraków w obudowie corsair 500r Nowy mój projekt

Rekomendowane odpowiedzi

https://imageshack.com/i/kpKwIU5wj  

 

Stan wiatraków:

240 na bocznej ścianie obudowy

2 wiatraki  120 przód i 1wiatrak  120 tył

 

jeden wiatrak na dole nad nim wolny slot na wiatrak i u góry dwa  120lub 140 wolne sloty na wiatraki

 

 

a na samym dole  wolny slot na wiatrak!

 

 

Jak zwiększyć  przepływ powietrza i  zmniejszyć stopnie  mogę do kupić  jeden lub dwa wiatraki!

 

Chciałbym wreszcie porządek zrobić ;/ 

Edytowane przez baxwill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś filtr przydałby się, pewnie ten boczny ostro syfi. Zanim dorzucisz kolejne wentyle, nie uważasz że lepszym rozwiązaniem będzie zmiana cooler na CPU?

 

 

PS Bardzo często spotykam się z utartymi ścieżkami postępowania a przekłada się to na niechęć i brakiem wyuczonego czytania instrukcji, a później są takie kwiatki :) 

Tylko że masa osób popełnia identyczny błąd.

 

 

Twoje kości nie chodzą w dual-channel 

 

 

Abyś niepotrzebnie nie szukał.

 

Z97-G45 GAMING

Zrzut_ekranu_2014_07_31_o_12_15_26.png

 

Wiesz gdzie popełniłeś błąd?  

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupić jakiś wiatrak, to polecam taki:

wiatrak.jpg

 

Zaś co do wentylatorów, to w Twoim wypadku 120 na przód i taki sam na tył wystarczyłyby w zupełności. A jak chcesz zbić tempy na procku, to jak Marucins napisał, zmień sam jego cooler.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Carbide 500R pracuje 2x120mm na front panelu (dmuchają na 6x hdd), 1x120mm w środku za hdd (górne mocowanie, wieje na grafę), 1x140mm na tyle za CPU wyciągowy, nad CPU 2x120mm wyciągowe, na boku standardowa 240tka, która chyba z czasem wyleci. Wszystkie wentylatory to stockowe Corsairy (część z mojej budy, a część z budy dla klienta  - wymieniane były na cichsze). Dodatkowe 4 wentylatory sterowane są panelem Scythe Kaze Master.

Jest wystarczająco cicho i chłodno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...