Skocz do zawartości
Zagroda

Tani komputer do programowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam mały dylemat. Chce kupić niedrogi komputer, głównie do programowania (też zdarzy mi się otworzyć Photoshopa). Znalazłem taką konfigurację za 770zł (komputer używany):

- obudowa I-BOX LION 604W
- płyta główna - GIGABYTE GA-MA770T-UD3P
- procesor - AMD ATHLON II X2 240 BOX
- karta graficzna - GIGABYTE HD4850
- pamięć RAM - Kingston HyperX - 8GB
- dysk - SEAGATE 500GB
- napęd optyczny - SONY NEC OPTIARC AD-7241S

Czy opłaca się go za tą cenę?

 

Myślałem też o niedrogim komputerze opartym na Pentium G3258, ale zastanawiam się czy zintegrowana grafika pozwoli mi chodziarz na filmy HD, co dopiero uruchomić program graficzny.

 

Już długie lata nie składałem kompa i potrzebuje dobrej rady, taki jest teraz wybór... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Integra z G3258 bez problemu da radę z filami HD , program graficzny też uruchomi choć wszelki obliczenia będą szły przez CPU .

 

G3258 jest sporo wydajniejszy niż stary X2 240 .

 

G3220 ( nie wiele słabszy oraz ma zablokowany mnożnik ) to kosz ~200 zł , do tego Asrock H81M za 180 zł i 4 lub 8GB ramu za 150-300 zł .

 

Do tego HDD 500GB lub SSD 120GB ( jak tylko programujesz i nie potrzebujesz dużej ilości miejsca to ci SSD starczy a jest bardzo wydajny ) .

 

Wstępnie złożyłem coś takiego - Pentium G3220 , Asrock H81M , Goodram 4GB DDR3 1 333 mhz CL9 , Crucial M500 120GB , Zalman T1 i Corsair CS 350W za 960 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ochotę na G3258, ale że nie będę się bawił w podkręcanie to jednak wezmę G3220.

Mam dysk, obudowę i DVD... więc co znalazłem w lokalnym sklepie:

Intel Pentium G3220 3.00 GHz BOX

MSI H81M-E34

GoodRam DDR3 8GB 1600MHz CL10 Play Silver

Corsair VS 350W ATX 120mm

 

Szanowni koledzy zatwierdzą wybór? ;)

 

PS. ten używany za ile się opłacało by kupić? Też to mnie ciekawi...

Edytowane przez Zagroda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś popatrzeć po cenach, ale na pewno nie za 770 zł. To jest wydajnośiowa padaka w porównaniu do tego Pentiuma. A płacisz za zestaw Reydena mniej niż 1000zł. Daj sobie spokój z gotowcami. Ludzie to sprzedają drożej tylko za to że komputer jest złożony i gotowy do pracy. A nawet jak cena byłaby mniejsza to i tak nie warto tego brać tylko dołożyć do czegoś konkretnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widzę jeżeli chodzi o wydajność procesora... http://cpuboss.com/cpus/Intel-Pentium-G3220-vs-AMD-Athlon-II-X2-240

Wydajny jak mój obecny Core2Duo 2,33.

Myślałem żeby procesor w przyszłości zmienić, ale znowu brak sata3, usb 3.0 i brak gwarancji (komputer ma 4 lata a kondensatory nie są wieczne :D )

 

Myślisz że te części...

Intel Pentium G3220 3.00 GHz BOX

MSI H81M-E34

GoodRam DDR3 8GB 1600MHz CL10 Play Silver

Corsair VS 350W ATX 120mm

... warto brać (zatwierdzasz) :) ?

 

Wziąłem kość 8GB gdybym chciał dołożyć w przyszłości, ale co z dual channel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest to dość proste. Trzeba tylko uważać na piny w sockecie by ich nie powyginać. Najlepiej po dostarczeniu części od razu zamontuj procesor, ale przed tym sprawdź czy wszystkie piny są proste, bo to różnie bywa ;)

 

W morele masz  też usługę montażu za 66 zł. Jest też promocja dla użytkowników PurePC za 1zł,  ale tylko na zestawy od 1500 zł.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, pozbawił bym się zabawy jak ktoś by mi złożył :D

Znalazłem też części lokalnie. Na gwarancje zaniosę do sklepu a nie będę wysyłał ;)

 

Dzięki za rady, jak by co służę tym samy ale w temacie stron / aplikacji www (php/node) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że procesory Intela są lepsze - wydajniejsze , tańsze , mniej prądożerne i chłodniejsze .

 

Do tego opcja ew. upgrade w przyszłości jest dużo lepsza .

 

Jedyny plus to grafika w APU - obecne APU Kaveri są dość mocne , grafiki prezentują poziom wydajności HD4850 lub lepszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!!

Komputer działa i śmiga aż miło :D wróciła mi chęć do pisania aplikacji :D

 

@KapitalnyWiewior

Myślałem nad tymi procesorami (AMD APU), ale przynajmniej w tym czasie gdy brałem pod uwagę nie były tak wydajne jak procesory od Intela (nie mówię o APU).

Dość często przy operacjach single core wygrywał Intel.

 

Programy graficzne działają szybko. Więc ta grafika też daje radę.

 

Reydem też ma racje jeżeli chodzi o upgrade w przyszłości, brałem to pod uwagę. I wolałem i5 lub i7. Ale teraz to jest dość daleka przyszłość. Jeżeli bym coś teraz / w przyszłości dodawał to tylko dysk ssd. A bez niego komputer śmiga (do czasu gdy się przyzwyczaję ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...