Skocz do zawartości
gorucha1w

Problem nawet nie wiem z czym :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie ;)
Mam problem z moim nowym komputerem :(

A więc tak kupiłem ostatnio na morelach części do pc a konkretnie:

 

-Płyta główna-Gigabyte g1.Sniper (seria g1.killer)
-Procesor Intel core i5 4590
-Kartę graficzną saphrine radeon r9 280x (dual x)
-zasilacz corsair vs550w (tak wiem że troche lipny ale narazie chodzi ok) :(
-Ram 8gb (2x4) Crucial ballistick 1600mhz (podobno bardzo dobre) :)

 

No i więc przyszly części złożyłem wszystko w całość i instalujemy windowsa.Na jednej partycji miałem już windowsa i zapomniałem sformatować ale było ok do czasu instalcji skyrima włączam gre i ekran jest w paskach (nigdy nie było blue screen) po kilku prubach paski znikneły był tylko cały biały monitor i nie dało się nic zrobić zminimalizować czy coś zostawał tylko reset pomyślałem że to wina gry no to kij z tym odpalam firefoksa i otwieram dwie karty fejs i yt podajrz po chwili to samo obraz biały zostaje reset.Pomyślałem że wina windowsa no to format dysku c i instqalujemy od nowa.Po instalacji wszystkie sterowniki instaluje do płyty głównej i karty graficznej z czym że do karty graficznej pobierałem ze strony amd a do płyty instalacja z załączonej płyty.Po instalacji skyrima ładnie wszystko śmiga firefoks normalnie na kilku kartach za jakieś dwa dni zainstalowałem watch dogs pograłem wczoraj wyłączyłem gre wyłączam system po chwili sam się włączył więc wyłączyłem go ręcznie (przytrzymałem guzik do włączania pc) no i dopiero odpalam firefoksa i to samo co pare dni temu odpalam watch dogsa obraz biały ;( I już nie wiem co zrobić może zaktualizować bios tylko o tym nie mam zielonego pojęcia.Bardzo dziękuje za wszelkie komentarze :)
Dodam jeszcze że karta graficzna została dostarczona uszkodzona a dokładnie jak są wyjścia z tyłu na hdmi i tak dalej to ta właśnie metalowa blaszka jest trochę wygięta że nie dało się jej przyczepić śrubkami do obudowy i użyłem pasków zasiskowych.Nie wiem jak to dokładnie zobrazować:(

Edytowane przez gorucha1w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzane.

 

W skrócie:

Wygięta blaszka oznacza, że ktoś nieostrożnie obchodził się z kartą. Jak wygiął blaszkę, to mógł też coś uszkodzić na PCB. Przez to karta może sprawiać problemy.

Druga opcja, skoro blaszka utrudnia prawidłowe podłączenie karty, to może siedzieć krzywo i w najgorszym wypadku może się bez ostrzeżenia spalić.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy, jakby karta graficzna się przegrzewała, lub też była uszkodzona w taki sposób, że objawia się to po jej "wygrzaniu". Wyjmij ją i podziałaj trochę na integrze, jak nie będzie żadnych problemów, to masz winowajcę.

 

Zresztą ja już od razu bym ją zareklamował. Teraz jednak może być trudniej, bo będziesz musiał udowodnić, że uszkodzenie powstało nie z Twojej winy i zanim tę kartę otrzymałeś.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;(
Otóż mój problem polega na tym że zamawiałem karte z moreli.Karta została dostarczona uszkodzona (blaszka na złączach do monitora jest wygięta w górnej części że nie da się przykręćić śrubek) ten problem mądry Polak jakoś załatwił (paski zaciskowe) Problem polega na tym że jest karta bardziej obciążona (watch dogs) albo jakiś benchmark po kilkunastu minatach ekran ma jeden kolor (biały,niebieski,fioletowy też się zdarzył) Ekran ma jeden kolor tylko podczas jakiegoś benchmarku a podczas gry w wd nic tylko jak wyłącze komputer i po kilku godzinach odpalam np wd ekran ma 2 paski biały i czarny pużniej wgl nawet na przeglądarce trzeba reset robić i pożniej po formacie wszystko pięknie śmiga po kilku dniach znowuu i znowu format i tak w kułko.Podczas odbierania przesyłki od kuriera nie było mnie w domu i nie moglem wszystkiego sprawdzić ale na opakowaniu nie ma żadnej skazy czy coś.Zamawiałem jeszcze ram (Crucial ballistix) płyte główną ( gigabyte g1.killer b5),procesor (i5 4590) i zasilacz (corsair vs550w) najbardziej jest podejżana karta wd mnie ewentualnie jak zaktualizować bios tej płyty głównej? Karte moge inną od kolegi pożyczyć z procem płytą,ramem i zasilaczem ciężko bd ale da się załatwić. Bardzo prosze o komentarze! i dziękuje :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy, jakby karta graficzna się przegrzewała, lub też była uszkodzona w taki sposób, że objawia się to po jej "wygrzaniu". Wyjmij ją i podziałaj trochę na integrze, jak nie będzie żadnych problemów, to masz winowajcę.

 

Zresztą ja już od razu bym ją zareklamował. Teraz jednak może być trudniej, bo będziesz musiał udowodnić, że uszkodzenie powstało nie z Twojej winy i zanim tę kartę otrzyma

 

Podejrzane.

 

W skrócie:

Wygięta blaszka oznacza, że ktoś nieostrożnie obchodził się z kartą. Jak wygiął blaszkę, to mógł też coś uszkodzić na PCB. Przez to karta może sprawiać problemy.

Druga opcja, skoro blaszka utrudnia prawidłowe podłączenie karty, to może siedzieć krzywo i w najgorszym wypadku może się bez ostrzeżenia spalić.

 

Koledzy już Ci napisali a mi się wydaje że nic nie czytasz i nie rozumiesz odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to po ptakach nikt tego nie przyjmie i niczego nie udowodnisz.

Następnym razem sprawdź sprzęt jak kupujesz

chyba że chcesz żeby ktoś ci wysłał kolejnego kota w worku.

 

Jak kupujesz w morelach to oni mają punkty odbioru osobistego

w większych miastach.Tam przed zapłatą możesz sobie zobaczyć przynajmniej 

z wierzchu co kupujesz i sprawdzić czy nie ma uszkodzeń mechanicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...