Skocz do zawartości
marianciu1

Gigabyte GA-990XA-UD3 s.AM3+ nie można zainstalować systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

wczoraj kupiłem płytę główną Gigabyte GA-990XA-UD3 s.AM3+. Kiedy ją zainstalowałem w komputerze, okazało się, że moja klawiatura (A4-tech KV-300H) nie działa. Wygrzebałem z szafy jakąs starą i udało się, odpaliła.

 

Następnie zabrałem się za instalację systemu - Xubuntu 14.04 - dostaję cały czas komunikat, że nie może podmątować dysku sda (czyli mój dysk twardy). Odpalam Gparted, czyszczę cały dysk (nie miałem na nim nic ważnego), zakładam od nowa partycję, ale znowu to samo. To następnie usuwam partycję, ale już nie załkadam przez GParted, pozostawiam aby założył wszystko z automatu - dalej to samo.

 

Później DEBIAN testing, ale tutaj już nawet klawiatura i myszka nie działa, odpuszczam.

 

No to nic, no to może standard Windows 7, zaczynam instalować - dochodzi do momentu w instalacji, gdzie ma kopiować pliki. Tutaj jest informacja, że zaczyna kopiować, 0% kopiowania jest, potem też jest, aż w końcu po kilkunastu minutach tracę cierpliwość i restartuje, aby od nowa zacząć instalację (może się zawiesiło coś). Jednak dalej to samo.

 

Dodatkowo, zauważyłem, że na Xubuntu, jak dojdzie mi do okna dialogowego, to nie zawsze działa myszka i klawiatura, taki RANDOM, przy jednym uruchomieniu działa przy innym nie. Jako live się uruchamia, ale nie mam możliwości wejścia na dysk. Chyba raz mi się uruchomiło, jak Gparted-em stworzyłem partycję dla ext3, ale nie puściłem instalatora Xubuntu. Następnie po uruchomieniu z liva wybrałem instalacja i znowu komunikat z problemem podmontowania partycji.

 

Oczywiście, wszystko instalowałem w wersji dla x64

 

Finalnie zmieniłem na swoją starą płytę i wszystko działa.

 

Konfiguracja:

Procesor: AMD Phenom II X2 550 Processor

Płyta główna: Gigabyte GA-990XA-UD3 s.AM3+

Zasilacz: Corsair 600 CX

Dysk: SAMSUNG HD502HJ

 

Zastanawiam się, czy to może być uszkodzona płyta główna?

 

Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź
 

Edytowane przez marianciu1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie ustaw IOMMU na "Enabled".

 

 

i zadziałało.

Dzięki!

 

A czy ktoś wie, dlaczgo klawiatura moja nie działa, do momentu startu systemu? Jak system wystartuje to już działa normalnie. Aby coś pogrzebać w biosie, muszę podłączyć starą klawiaturę. Czytałem na forach, że czasami klawiatury pod USB nie działają, ale ja mam obie na USB.

 

Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...