Skocz do zawartości
Mikis1995

Ati Radeon X1900XTX - chłodzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wyłącza mi się komputer i już naprawdę nie mam pojęcia co to może byc więc chcę się upewnic, może ktoś z Was ma taką kartę.

Otóż miałem tego radeona z nieoryginalnym wentylatorkiem, ktory chodzil jako tako cicho, ale ciagle na max obrotach. Niedawno stwierdziłem, że trzeba wymienic pastę termoizolacyjną, a przy okazji znalazłem oryginalny wiatraczek, więc go zamontowałem. Teraz karta ma 55-60 stopni normalnie i 70 w stresie, ale też jest tak ustawiona, że ze wzrostem temperatury wiatrak przyśpiesza. Moje pytanie: Czy to jest za wysoka temperatura i przez to może mi się wyłączac?

Zasilacz dobrej marki, 700W

Czujników Shutdown dla GPU nie ma

Komp wyłączał się zarazem na starym radiatorze jak i na nowym. Ponadto często wyłącza się zanim pulpit wyskoczy.

Luzów na karcie brak, radiator też siedzi sztywno. Co robic!?

 

Dzięki i pozdrawiam

x1900-03.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno stwierdziłem, że trzeba wymienic pastę termoizolacyjną, a przy okazji znalazłem oryginalny wiatraczek, więc go zamontowałem.

o0 Chyba termoprzewodzącą :D

 

Testowo podepnij do płyty głównej jakiś wentylator, ustaw w BIOSie na maksymalne obroty i chłódź tym kartę. Będziesz wtedy przynajmniej wiedział czy to problem związany z temperaturą karty czy coś innego.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...