Skocz do zawartości
rgv475

Komputer się czasem zawiesza oraz nie mogę wejść do biosu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jeśli to zły dział to bardzo przepraszam i proszę o przeniesienie do odpowiedniego.

Od kilku dni mam dziwny problem. Początkowo myślałem, że to wirusy, lecz teraz sam już nie mam pojęcia.

Objawy:

1. Komputer się przymuli na dobre kilkadziesiąt minut ze 2/3 razy dziennie. Gdy podczas zamulenia resetuję kompa, to gdy już się włączy i tak jest przymulony przez dobre pare minut.

2. Gdy włączam komputer to nie widać logo, ani nic. Nie mogę wejść do biosu, ani w tryb awaryjny, ani odpalić nic z pendrive. Dopiero na ekranie się wyświetla logowanie użytkownika. (Światełko na monitorze jest pomarańczowe, gdy komputer jest wyłączony, a niebieskie gdy włączony. Niebieskie staje się dopiero gdy jest logowanie użytkownika.)

3. Gdy próbuję np w avaście uruchomić skanowanie podczas uruchamiania systemu, to komputer się resetuje ale jest cały czas czarny ekran (Muszę zrestartować po czym włącza się jak w punkcie wyżej).

4. Ostatnio również mam jakieś problemy z directx'em, gdy próbuję zaaktualizować to wyskakuje następująco okienko: http://screenshooter.net/5194703/yliweei

 

Specyfikacja PC:

PC: Inter Core i5 3350P @ 3.10 GHz | GeForce GTX 660 2GB GDDR5 DirectX 11 | Corsair Vengeance 4GB DDR3 1600MHz Heatsink | MSI Z77A-G43 Intel Z77 | Barracuda 1TB | Chieftec iArena 80% 500W | SilentiumPC Brutus 410 | Win8 Pro 64bit

 

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł co może mu dolegać, jakie są przyczyny lub jak się z tym uporać będę bardzo wdzięczny. 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli monitor wybudza się dopiero przy wejściu do windowsa

to może spróbuj podłączyć monitor to zintegrowanej kart graficznej na płycie.

 

Może w biosie integra ustawiona jest jako domyślna.

 

 

 

 

Dalej - na pierwszym miejscu sprawdziłbym dysk twardy.

Ogólnie całkowicie usunął go z komputera i spróbował zbotować 

system z CD albo pendrive albo inny hdd.

 

Potem musisz sprawdzić RAM....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku monitor wybudzał się przy windowsie (logowaniu) - źle

W windowsie w opcjach zasilania wyłączyłem Fast Boot - komp włączył się powoli (mogłem wejść do biosu) - dobrze

Teraz znowu nie mogę wejść do biosu (wybudza się pod windowsem (przy logowaniu)), mimo tego, że mam wyłączone szybkie uruchamianie w opciach zasilania.

 

No jaśniej nie umiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym, że nie mogę wejść do uefi oraz na tym, że gdy gram w grę (hearthstone) i gdy ją wyłączę to komputer się zawiesza. Na innych grach nie próbowałem, bo nie gram ale sprawdzę czy też tak będzie.

 

Oczywiście, że zasilanie odłączyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...