Skocz do zawartości
jqo2

Pytanie o NZXT Kraken X40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

W chwili obecnej używam boxowego collera i chciałbym wymienić go na NZXT Kraken X40. Tylko mam pewien problem moja obudowa (wszystkie podzespoły w sygnaturze) nie posiada zatoki dla 140 mm wiatraka, a właśnie taki ma wymiar ten Kraken. Obudowa posiada natomiast specjalne dwa wyjścia na rurki, i teraz moje pytanie czy są one wystarczająco długie żeby sam blok wodny wystawić na zewnątrz obudowy ? pomijając tutaj względy estetyczne oczywiście. Obudowa jest dobrze chłodzona 5 wentylatorów 120 mm.

 

Cała ta kombinatoryka wynika z tego że chcę podkręcić procesor ale nie chcę wyciągać całej płyty głównej żeby montować z tyłu płyty klamry do mocowania collera. Praktycznie każde chłodzenie powietrzem z uwagi na jego wagę tego wymaga, a niestety moja obudowa nie posiada z tłu otworu tylko małą kratkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

Obejrzałem na szybko jakąś recenzję tego chłodzenia i moim zdaniem i tak musisz wyjąć płytę główną, żeby pod spodem zamontować backplate do którego przykręcasz od góry blok na procesor. Chyba, że zamierzasz robić jakaś gimnastykę między tacką, a płytą główną. Wtedy gratuluję cierpliwości ( o ile to w ogóle by się mogło udać).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra  w takim razie zrezygnuje z tej wody.

 

Upatrzyłem sobie Nocture NH-D14 za 70 euro natomiast Thermalright HR-02 Macho Rev, A 

znalazłem za 40 czy różnica pomiędzy tymi dwoma coolerami jest warta tych 30 euro ? 

Oczywiście mam zamiar wycisnąć wszystko co się da z tego procesora.

Edytowane przez jqo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie, za duża różnica.

Na allegro za używane, to dobra cena za macho z wentylatorem 140mm to by było jakieś 100-120zł, a za noctue nie więcej niż 200. Jak poszukasz to znajdziesz takie co sprzedały się za więcej, ale to nie były okazje.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...