Skocz do zawartości
hist0ryk

ocena laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam możliwośc zakupu tego laptopa za ok 1 900 pln

 

http://www.elgiganten.se/product/datorer-tillbehor/barbar-dator/HP15J119SO/hp-envy-15-j119so-15-6-barbar-dator#tab-specs

 

 

i mam kilka pytań.

- czy opłaca sie za taką cene go kupić?

- czy grafika i procek pociągnie gry takie jak wiedzmin, risen, mass effect, fallout, skyrim i inne nowsze tytuły?

 

z góry dziekuje za rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakie paramerty zwracać uwagę żeby wiedzieć czy będzie głośny? - tak łopatologicznie bo się nie znam.

 

Procek wolny? a możesz napisać ciut jaśniej bo myślałem, że skoro A10 4 rdzenie to w sumie nieźle (niby porównanie do i5)

 

w innym temacie polecałeś

 

http://www.x-kom.pl/p/171778-notebook-laptop-15-6-lenovo-g510-i3-4000m-4gb-1000-dvd-rw-win8x-hd8750m.html?partnerid=100180188&sm12=MA==&ts=1408389673&token=d6e819bf553f648470d27680bcfa34b8

 

grafika jest taka sama z tego co widzę i czy i3 jest zdecydowanie lepszy od tego co podałem?

Edytowane przez hist0ryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po parametrach tego nie stwierdzisz. Jedynie testy danego modelu. Ten A10-5750M koło 4 rdzeniowego procesora nawet nie stał. On ma 2 moduły (2 rdzenie) i 4 wątki. On posiada 2 jednostki FPU wiec działa jak procesor 2 rdzeniowy. Do tego ma beznadziejną wydajność wątku a więc można go porównać do 2rdzeniowego... Pentiuma. Intel i3 jest zdecydowanie lepszy od tego AMD A10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z głośnością jest ciężko - musiał byś poszukać testów konkretnego laptopa i wyników z sonometru lub organoleptycznego sprawdzenia poziomu generowanego hałasu .

 

Co do wydajności - co z tego że A10 ma 4 rdzenie , skoro ich wydajność jest żałosna , nawet nie ma co ich porównywać do mobilnych I5 ( o desktopowych I5 nie mówią bo to jeszcze inna klasa wydajności ) .

 

I3 4000M z tego lenovo jest sporo szybszy .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego laptopy generują różny poziom ciśnienia akustycznego w zależności od obciążenia. Są modele, które jak wejdą na obroty to aż włosy dęba stają.

 

wiedzmin, risen, mass effect, fallout, skyrim

 

W wymienione gry pograsz w 1366x768 bez problemu na medium-high bez upiekszaczy typu wygładzanie krawędzi etc.

 

Tutaj możesz zerknąć na wydajnosc tej karty. Przyjmij niepewność pomiaru na poziomie 20%

http://www.notebookcheck.pl/AMD-Radeon-HD-8750M.87228.0.html

 

Wspomniany G510 to najmocniejsza konfiguracja do 2k z systemem.

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograsz komfortowo w rozsądnych ustawieniach graficznych. Nic lepszego do 2k z Win nie kupisz

 

 

znalazłem coś takiego - w sumie tylko i5 zamiast i3. Teoretycznie i5 powinien być lepszy ale wiem, że niektóre i3 są mocniejsze na co zwracać uwagę przy porównywaniu?

 

 

edit/

reyden miałem na myśli zacinanie się .....etc.

Edytowane przez hist0ryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanszy bo bez systemu. Nie warto doplacac do wersji z i5, lepiej dolozyc do mocnijeszej karty. Krokiem w przod jest dell 3537 z i7ulv (wydajnosc i5),4gb ram i karta hd8850 (wydajnosc na poziomie gt750)

 

dalej jest lenovo y510p z i5 + GT755 DDR5, miejsce na ssd, podswietlana klawiatura, aluminiowa obudowa

 

... i tak dalej za wieksze pieniadze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...