Skocz do zawartości
MoonWalk

GTX 770? A może nie?

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM.

 

Chciałem się zapytać o dobrą kartę graficzną (bo ostatnio nie jestem na bieżąco z nowymi komponentami), która będzie pasować do tego zestawu:

 

Intel Core i5 3570K
Thermalright HR-02 Macho Rev.2
MSI Z77A-G45
Corsair Vengeance 2x4GB 1600MHz Cl9
WD Cavair Blue 500GB (AAKX)
OCZ Vertex 4 128GB
LG GH24NS90 DVD-RW
OCZ SealthXStream 2 600W
Fractal Design Core 3000
BitFenix Spectre Pro RED 120&140mm

 

(wiem, że tak dokładna specyfikacja niewymagana, ale przynajmniej widzicie, że zależy mi np. na dobrym chłodzeniu)

 

Wcześniej był GTX460 1GB od gainwarda smile.png Tylko padł... Warunki, które chciałbym, aby propozycje spełniały:

1. Raczej nie od Gainwarda

2. Nic z Radeonów.

 

W sumie podobał mi się Gainward GTX 770 4GB, bo jedyny taki tani w wersji 4GB, ale boję się o to, że też padnie za szybko ;< W ogóle nie wiem też jak tam jest z chłodzeniem. Chodzi mi o dobrą kartę po prostu z renomowanej firmy, Gainwarda wziąłem kiedyś, bo mi polecono i działał ok aż do teraz. Mam nadzieję, że to nie przez zasilacz chociaż normalnie działa ok. Teraz tymczasowo mam wsadzonego 7300GT. Zastanawiam się, czy mój zasilacz podołał by w ogóle 770 (chyba raczej tak z tego co wiem) i jeszcze musiałbym się zorientować w wymiarach, co by kartę moje pudło pomieściło... I tak bym musiał wyjmować koszyki i przekładać dyski, bo wszak GTX 460 miał ledwie 21cm... około.

 

Proszę o poradę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak myślałem o 770 od zotaca w wersji AMP! Tylko jeszcze się zastanawiam między nią a poczekaniem kilku miesięcy, aż pojawią się jakieś porządne wersje serii 8xx. Kwestia tylko, jak mocno odejdą wydajnością od tych... I czy warto marnować wakacje na czekanie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku Maxwel będzie drogi, dla tego można się pokusić o 770.

 

Co do gwarancji 5 lat... i tak kartę sprzedaż za 2 lata, ale mając jeszcze 3 lata gwarancji zyskasz na cenie.

 

GTX770 jest bardzo udanym modelem Keplera i pograsz na niej we wszystko co jest i będzie w DX11 (ponoć w DX12 też).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 770 4GB sobie odpuść , za nie wiele więcej masz sporo szybsze R9 290 .

 

GTX770 to tylko w wersji 2GB - najlepiej Asus , MSI lub Gigabyte .

 

Zotac ma nie najlepsze chłodzenie .

 

Ew. konkurencyjne R9 280X albo dokładanie do R9 290 .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeony - NIE

Asus z tego co wiem wcale nie ma lepszego chłodzenia ;<

Msi w wersji Lightning trudno dostępne.

Zotac 5 lat gwarancji wygrywa na razie (kwestia tego czy będę mógł go kupić), nie sprzedam karty za 2 lata :P Już nie mam zamiaru więcej kompa modyfikować, chyba że kiedys będę miał zbędną gotówkę... Ale kiedy gotówka bywa zbędna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer zawsze jest stratny... nie licz, że będziesz mieć z tego profit :P

 

Tak czy siak, jakąś decyzję musisz podjąć.

 

Pokoparkowy 290X za 1000zł, lub nowy za 1500zł, czy 770 za 1000zł, lub 780 używka za 1500zł ?

 

OC 780 i masz nawet nieco wyżej, niż referent 780Ti :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie chcesz Radeonów - to dobre i mocne karty .

 

Do tego tańsze niż konkurencja , szczególnie modele R9 290/290X .

 

Pokoparkowy 290X za ~1 000 zł to całkiem niezła opcja , karty z reguły są na gwarancji a masz niezłą wydajność niskim kosztem .

 

Jak nie to nowe R9 280X/290 czy jak koniecznie chcesz to GTX770 albo jak możesz dołożyć to GTX780 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem do czynienia z kartami tak wysokiej półki jak 290, ale nówki powinny być sprawne.

 

Fakt, że można trafić na uszkodzoną sztukę, ale to dotyczy wszystkich Chińskich wyrobów - niestety.

 

No ale jako kompletnie zaślepiony Zielony, wybrałbym Nvidię :P

 

 

Dopłąciłbym do 780Ti za te 1900zł.

 

Na starcie referent jest szybszy od 290x, po OC jest sporo szybszy.

 

No i te wszystkie wodotryski, które przecież istnieją i na prawdę w grach ładnie wyglądają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już się w sumie zdecydowałem... A czemu nie chce radków? Nie jestem zatwardziałym zieleniakiem, ale jak kiedys miały problemy ze sterownikami i tak powoli po tych ekscesach mi przechodziła niechęć do nich i tak nawet w planach miałem kupić... a tu bum, kolejna wtopa ze sterownikami... I ile to było temu? 1,5 roku? 2 lata? Jakoś tak z tego co pamiętam, bo kuzynowi poleciłem kartę i szybko wróciła do producenta ;D Dobrze, że miałem okazję radka przetestować na nim, nie na sobie xP

 

Tak czy siak nawet więcej gier jest opracowywanych przy współpracy z Nvidią i na nich lepiej działa, niż na Radkach. I to nie tylko w teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie przekonujmy nikogo na siłe. Jak chce Nvidie to niech bierze. Ale  tylko GTX 770 2GB, bo wyższe (nowe) karty od Nvidii są po prostu nieopłacalne.  Ja uważam że warto brac GTX 770. Sam wybrałem zamiast R9 280x i nie żałuję. Ale to tylko w przypadku GTX 770. Wyżej się już nie opłaca, bo za mniej niż 1500 zł masz nówkę R9 290 od ASUS/MSI. 

 

To wygląda tak. Średnia półka  R9 280x/GTX 770.  Wyższa półka R9 290/290x. GTX 780 jest za drogi obecnie. O 780Ti sie nie wypowiadam bo to karty dla entuzjastów co nie mają co z pieniędzmi robic. Co innego używki, bo te przynajmniej nie były katowane w koparkach.

 

Co do Twojej wypowiedzi to powiem tylko mylisz się.  Radeony i ich sterowniki obecnie są stabilne i wydajne tyle w temacie.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie, ale nie zawsze tak było i niestety Radeonom zdarzało się niechlubnie zasłynąć w tym temacie ;C No nie będziemy się przegadywać bo to i tak nie ma sensu. Na nic więcej mnie nie stać, w sumie na tę kartę też nie, ale zapłacę za nią prawdopodobnie jakąs 1/5 ceny więc... W sumie Zotac AMP najkorzystniej wychodzi też w teście z purepc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje więc Ci wybrać używkę GTX 780. Chociaż GTX 770 też sobie świetnie daje radę, ale czasem w jakiejś grze trzeba nieco zmniejszyć AA i pewne ustawienia. Np w najnowszym Assassin's Creed czy w Tomb Raider. Jak myślisz o Wiedźmienie 3 to może byc z tym cieżko bo jest duże prawdopodobieństwo że gra będzie wymagać naprawdę mocnego GPU. Ale to przekonamy się w dniu premiery.  Najrozsądniej by było wziać teraz coś słabszego pokroju GTX 660 i potem wymienić na GTX 880 np.  Mniej na tym stracisz, a jako tako pograsz sobie w nowsze gry. Obecnie nic ciekawego na PC nie wychodzi lub po prostu przeczekaj z tym 7300GT do premiery nowych GTX'ów. Wyjdzie nowe GTA 5 w tym czasie mniej więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie, ale nie zawsze tak było i niestety Radeonom zdarzało się niechlubnie zasłynąć w tym temacie ;C No nie będziemy się przegadywać bo to i tak nie ma sensu. Na nic więcej mnie nie stać, w sumie na tę kartę też nie, ale zapłacę za nią prawdopodobnie jakąs 1/5 ceny więc... W sumie Zotac AMP najkorzystniej wychodzi też w teście z purepc ;)

Eeeeee tam gadanie

Sam pochowałem kilka sztuk GTX 280/285 i co? Mam mowic ze kart zielonych sa slabe? Bo padaja jak muchy

To co bylo kiedys a teraz to jest spora roznica. Kilka lat temu plyt Asrocka nie tknalbym kijem... a teraz...

 

Swiat sie zmienia

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...