Skocz do zawartości
Wojciech Kossowski

Zwiększanie mocy zasilaczy komputerowych

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej to go wywalic (sprzedaćoddać) i kupić np. chiefteka 360W

te twoje porady....

Szczególnei iż sam wcześniej wychwalał qteca i był taki na niego napalony :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żeście chłopakowi doradzili... Wymiana na mocniejszą jest oczywista- nie o to pytał.

 

Masz tu kilka tematów:

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=28596

 

http://www.overclockers.pl/txt.php?id=plus_5v

 

Jeżeli zaś chodzi o chłodzenie to wytnij tą kratkę zasłaniającą wentyl- zostaw dziurę (tylko uwaga na paluchy) lub przykręć grila. Możesz też dołożyć drugi wiatrak w spodzie zasilacza- puszczony na 5V będzie niesłyszalny.

 

Rozwiązań jest tyle, ile ludków na forum :D ... Wpisz w wyszukiwarce "modyfikacja AND zasilacza".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, przydałoby się, żeby jakaś osoba która się na tym zna jakoś zmodowała tego Codshita, tak żby przynajmniej jakoś trzymał napięcia i rzuciła tu opis :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to go wywalic (sprzedaćoddać) i kupić np. chiefteka 360W

te twoje porady....

Ale taka jest prawda, że to najlepsza porada. Oczywiście nie trzeba odrazu takiego drogiego zasilacza, ale cosik lepszego od tego codshita(czytaj - wszystko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już kupowac chefteca to 420 W :D ja właśnie na takiego kase zbieram bo muj Rubikon 300W coś czuje ze sie zesra :P

http://www6.tomshardware.com/howto/20030609/index.html

zanim kupisz poczytaj

 

chieftec 420 jest w cenie Fortrona 400, ktorego mam (jedyna wada to za nisko nastawione 12V na wtyczce mam 11,9V w biosie 11,6-11,7, a jest na gwarze wiec nie bede regulowal, ale nie wplywa na stabilnosc, mialem wykrecony procek na 2500MHz, co prawda nie stabilny i przeszedl duza czesc 3dmark2003 i zawiesil sie pod koniec ale z powodu temp procka, ale bylo wtedy goraco)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fumfel : myślisz, że każdy ma kilka setek na zasilacz ? ja polecam fortony z allegro, 250W 35zł a 300W 60zł. mój radzi sobie dobrze, 300W są na prawdę wypasione i udźwigną 95% konfigów na tweak'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...  ja polecam fortony z allegro, 250W 35zł a 300W 60zł. mój radzi sobie dobrze, 300W są na prawdę wypasione i udźwigną 95% konfigów na tweak'u.

FSP300 jest OK, ale przy 2,5GHz i powyżej zaczyna niewyrabiać ... myślę o Chiefteck'u 360W ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc jesteś w tych 5% co nie wyrabia :) ale i ta kładnie poszedł do 2.5 GHz więc zasilacz jest solidny. teraz chieftec 360 lub 420 W musisz kupić, szczególnie jeśli chcesz kiedyś Radka 9800 dźwignąć na nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe... panowie - w większości wypadków macie rację , ale co do tego Codegena to jakoś tak nie do końca popieram przedmówców - przez okres 2,5 roku zwalił mi się 1 (słownie jeden) na około 150 obudów Codegena .

A żeby jeszcze śmieszniej było , to compare z mojego sigu zrobiłem na rocznym Codegenie 300W 8O bo w HuntKey'u mi się molex lekko nadtopił i szukam zwalonej zasiłki żeby kabelki podmienić...

Jedyny mod zasiłki to dwa małe wentylki 50 wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>ące powietrze w kratkę z tyłu zasilacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe... panowie - w większości wypadków macie rację , ale co do tego Codegena to jakoś tak nie do końca popieram przedmówców - przez okres 2,5 roku zwalił mi się 1 (słownie jeden) na około 150 obudów Codegena . 

A żeby jeszcze śmieszniej było , to compare z mojego sigu zrobiłem na rocznym Codegenie 300W  8O  bo w HuntKey'u mi się molex lekko nadtopił i szukam zwalonej zasiłki żeby kabelki podmienić...

Jedyny mod zasiłki to dwa małe wentylki 50 wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>ące powietrze w kratkę z tyłu zasilacza

bo z tymi codegenami to jest tak, ze ogolnie dzialaja, tylko jeden ma zle napiecia, drugi daje slabszy prad niz powinien, a w ogole to strasznie halasuja i np. moj strasznie sie grzeje ale ciagnie dobrze i napiecia OK,

 

one ogolnie to dzialaja tylko dla bardziej wymagajacych podkrecacy sa za slabe 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Codegeny to pare dni temu mój "300" Watowy roczny poszedł z dymem :bij:

Teraz muszę nowy kupić.

I z kafejki stukam....

Mam ochotę wypróbować zasilacz FEEL'a 300Watowy, bo nie drogi (70 zł), a na kasie nie śpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o  Codegeny to pare dni temu mój "300" Watowy roczny poszedł z dymem :bij: 

Teraz muszę nowy kupić.

I z kafejki stukam....

Mam ochotę wypróbować zasilacz FEEL'a 300Watowy, bo nie drogi (70 zł), a na kasie nie śpię.

jak feel'a 300W to tylko ESP-300ATXSP4 ver 2.03 PFC w srodku bebechy fortrona!! masz tu testa http://www.okey.pl/~tummi/psu/zasilacze.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huntkey LW-6400H Gold 400W

proponuje ten zasilacz -jest bardzo cichy (duzy wentyl) ma pelno systemów bezpieczenstwa a wszyskie bebechy to Texas Instruments - polecam!!!(nawet fajnie wyglada:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo z tymi codegenami to jest tak, ze ogolnie dzialaja, tylko jeden ma zle napiecia, drugi daje slabszy prad niz powinien, a w ogole to strasznie halasuja i np. moj strasznie sie grzeje ale ciagnie dobrze i napiecia OK, 

 

one ogolnie to dzialaja tylko dla bardziej wymagajacych podkrecacy sa za slabe  8)

Stasznie głośne są :( :( trzeba wkońcu się za czymś porządnym rozglądnąć . niestety jak chiefeca to już z cał budą za 600, a jak wiadomo taka kasa raczej piechotą nie chodzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o  Codegeny to pare dni temu mój "300" Watowy roczny poszedł z dymem :bij: 

Teraz muszę nowy kupić.

I z kafejki stukam....

Mam ochotę wypróbować zasilacz FEEL'a 300Watowy, bo nie drogi (70 zł), a na kasie nie śpię.

jak feel'a 300W to tylko ESP-300ATXSP4 ver 2.03 PFC w srodku bebechy fortrona!! masz tu testahttp://www.okey.pl/~tummi/psu/zasilacze.html

Dzięki za test. Właśnie taki z regulacją obrotów chcę kupić. Jeżeli mój stuwatowy proc go nie spali, to w porządku będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem codegena i wiem co to jest za zasilacz. niby napięcia wporzo ale ... po wymianie na 250 W fortona mniej zawiasów miałem. a po zmianie teraz na antka 2000+ i nowe mobo to już by zdechł pewnie.

na codegenie napięcia zmieniały się co sekundę, ale co do hałasowania to się nie zgodzę. był cichszy nż forton (najchętniej bym wyjął tamten wiatrak ale jako plus przy sprzedaży podałem że nieotwierany był - w przeciwieństwie do naprawianych po kilka zyli na allgro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o  Codegeny to pare dni temu mój "300" Watowy roczny poszedł z dymem :bij: 

Teraz muszę nowy kupić.

I z kafejki stukam....

Mam ochotę wypróbować zasilacz FEEL'a 300Watowy, bo nie drogi (70 zł), a na kasie nie śpię.

jak feel'a 300W to tylko ESP-300ATXSP4 ver 2.03 PFC w srodku bebechy fortrona!! masz tu testahttp://www.okey.pl/~tummi/psu/zasilacze.html

Dzięki za test. Właśnie taki z regulacją obrotów chcę kupić. Jeżeli mój stuwatowy proc go nie spali, to w porządku będzie.

możesz też sobie sprawić ENLIGHTA 250W Ja mam takiego i zobacz jakiego proca dźwiga :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde!! Właśnie zobaczyłem napięcia w SiSoft Sandra 2003 i padłem :( Albo ten Codshit to MAX ścierwo(ale naprawde takie MAXYMALNE :D), albo jakiś błąd pomiaru :

powinno być / jest

CPU 1.6 / 1.58

3.3 / 2.9

5 / 4.78

12 / 12.34

-12 / -12.2

-5 / -5.25

Właściwie, to można by wytrzymać oprócz 3.3V i +5V. No i to nie jest V w stresie i na procku prawie nie podkręconym !!(tylko 33Mhz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie :) moj Codeshit ciagnie to co w podpisie i jest wesolutki :) na razie zadnych zwisow - czyzbym trafil na genialny egzemplarz wsrod debilnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie :) moj Codeshit ciagnie to co w podpisie i jest wesolutki :) na razie zadnych zwisow - czyzbym trafil na genialny egzemplarz wsrod debilnych?

Nawet slepy trafi kiedys w 10 :P

Co do napiec hotkey to stawiam ze na 3.3V jest to blad pomiaru. Mi przy 3.14 komp nie chcial sie uruchamiac. Raz odpalil a raz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to go wywalic (sprzedaćoddać) i kupić np. chiefteka 360W

te twoje porady....

Szczególnei iż sam wcześniej wychwalał qteca i był taki na niego napalony :lol: :lol: :lol:

No jak Q-Tec to zajebiste zasiłki po 550W :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. U mnie też nie było jeszcze ani jednego zwisu :D Tylko troszkę się zdziwiłem, jak to zobaczyłem :D Teraz tylko zbieram $ na budę, ale jako że chce Chiefteca Dragon Big (czarny lub niebieski) z zasiłką 420W, to sobie pozbieram :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MeHow - Ja tesh nie rozumiem tego czemu oni tka nawalaja na Codegeny?

Mój ma jush 2lata. Jadę na Abit KT7A (Raid) mam duronka1.6Ghz@Athlon 2200+ Samsunga 40gb+Samsunga 4GB+Seagete 1.2GB+Western Digital 853Mb+Wypalarka LG 52x+CDrom Matshita 4x i od czasu do czasu kumpel wpadnie ze swoim 30 Seagete. Grafika Rivka TNT2 niepodkrecana i wszystko mi wpyasiascie chodzi, a komp czasami dziala kilka dni bez przerw jak cos sciagam i ZERO zwisów.

Mój Codegen ma 300W.

 

Ludzie o co Wam wszystkim chodzi z tymi Cedegenami??

Mieliście je wogóle kiedyś w kompach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...