Skocz do zawartości
Nookie128

Padła płyta (775). Kupić nową czy zmienic platformę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ni stąd, ni zowąd po jakichś trzech latach mój ASUS P5K3-Deluxe wyzionął ducha. Hulały na nim takie podzespoły jak: 2x2 GB DDR3 Kingston HyperX, Q6600, GTX 280. Q6600 przy graniu latał na 3,4GHz, w momencie uszkodzenia płyty ustawione miał nominalne taktowanie i lekko obniżone napięcie, więc raczej nie był przyczyną całego zajścia.

 

Do rzeczy. Stoję przed dylematem co zrobić z tym fantem. Gram głownie w Battlefield 3, gdzie sprzęt dawał sobie radę po OC i swobodnie mogłem grać na niskich detalach w FullHD. Zastanawiam się czy nie sprzedać procka i przesiąść się na coś nowszego. Do wydania mam maksymalnie jakieś 200-300zł + kasa ze sprzedaży q6600. Z nowych procesorów chyba jedynym wyjściem jest Pentium G3420. Z używanych nie bardzo się orientuję, ale oczywiście też wchodzą w grę.

 

Czy operując taką kwotą dam radę złożyć lepszy, albo przynajmniej taki sam (wydajnościowo) zestaw, czy szkoda zachodu i kupić jakąś płytę i w przyszłości pomyśleć o czyms nowym. Proszę o radę i ewentualne propozycje :)

Edytowane przez Nookie128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu idealnie pasowałby Pentek 3258 + H81 z opcją OC.

Na BOX użytkownicy G3258 podkręcają go pod 4.0 GHz. 

 

Z tanich i fajnych płyt do podkręcania:

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-b85m-g-b85-dualddr3-1600-sata3-gblan-matx-b85m-g-581279/

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-h81m-hd3-h81-dualddr3-1600-sata3-hdmi-matx-ga-h81m-hd3-606110/

 

Teraz tylko trzeba sobie zadać trud i sprawdzić, czy opcje OC działają również po aktualizacji BIOSu ze wsparciem dla H-R + G3258.

Edytowane przez piterr3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupić AMD FX 8150 i płytę asus m5 a99Fx pro od znajomego za 500zl, ale akurat w BF3 kuleje wielowatkowość. Wspomniany post wyżej G3258 osiąga na maks detalach średnio 64fps, a ten AMD jakieś 35. Warto się w to pchać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popularny niegdyś fortron 750W. Modelu dokładnie nie pamiętam, a sprawdzić nie mam jak, bo w pracy jestem. Ale jeden z polecanych na forum modeli.

 

Nie wspominałem o zasilaczu, bo raczej wykluczyłem jego winę. Przez długi czas ciągnął owy zestaw, grafika i procek podkręcone, to wątpię żeby uszkodził płytę na obniżonym napięciu procka i stockowych zegarach jego i grafiki.

 

Edit

Płyta ożyła... Tak jakby :P Miałem jakieś przeczucie żeby jeszcze raz spróbować ją podłączyć. Zrobiłem to na pająka i odpaliła. Zadowolony zamontowałem spowrotem do kompa i... Nie odpaliła. Pobawiłem się jeszcze RAMem i wygląda na to, ze jeden slot szwankuje i przez to płyta nie odpalała. Wydało mi się to dziwne bo pierwsze co zrobiłem to sprawdzenie i przekładanie kości gdy komp nie odpalił. No ale nic, trzeba aie cieszyć, a kasę przeznaczę na grafikę :)

Temat do zamknięcia.

Edytowane przez Nookie128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...