Skocz do zawartości
DawidElo2

Jaki ram mam dokupić przy obecnym 8gb ?

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam 8gb, a mianowicie: Kingston HyperX 2x4GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 Black KHX16C9B1BK2/8

Chciałbym dokupić trochę więcej ( tak żeby było 16gb). I teraz moje pytanie czy obojętnie jaki ram dokupię 2x4gb czy 8gb i obojętnie jakiej firmy to czy wszystko będzie śmigać jak należy ? Czy będzie jakaś różnica w wydajności jak kupię jedną kość 8gb czy dwie po 4gb ? Jakbyście mogli polecić jakieś dobre pamięci ram w miarę przystępnej cenie :)
Moja płyta główna to: MSI Z87-G43

 

Edytowane przez DawidElo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co robisz że chcesz mieć więcej ramu ?

 

Do gier nie ma sensu - obecne gry nawet nie wykorzystują w pełni 8GB ( większość nie przekracza 4GB ) a co dopiero 16 GB .

 

Ram może być dowolny , najlepiej aby to był 1 600 mhz CL9 - może to być kość 8GB albo zestaw 2x4GB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co robisz że chcesz mieć więcej ramu ?

 

Do gier nie ma sensu - obecne gry nawet nie wykorzystują w pełni 8GB ( większość nie przekracza 4GB ) a co dopiero 16 GB .

 

Ram może być dowolny , najlepiej aby to był 1 600 mhz CL9 - może to być kość 8GB albo zestaw 2x4GB .

Ogólnie przeznaczeniem sprzętu to są w większej części gry. Czasem jakiś film zmontuje i zrenderuję, pobawię się graficznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżel chcesz dokupić ramu dla lepszego samopoczucia to niema sprawy tylko musi mieć tyle samo mhz i takie same opuźnienia czyli tak jak napisał kolega wyżej. A co do gier to największe zużycie pamięci odnotowalem podczas gry w watch dogs troszke ponad 6gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz ciśnienie kup jakieś g.skille 2133mhz albo 2400mhz lub kingstony z mojego siga, tylko jak patrzę na zużycie ramu w moim kompie to nie widzę sensu, a też bawię się w gry 1440p i czasem coś z edycją video, także nie ma sensu więcej jak 8gb na tą chwilę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam pamięć Kingston HyperX 2x4GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit i chcę dołożyć kolejne 2x4gb. Wybrałem te http://www.morele.net/pamiec-hyperx-savage-2x4gb-1866mhz-ddr3-cl9-hx318c9srk2-8-661439/     ( HyperX Savage 2x4GB 1866MHz DDR3 CL9). sądzę, że są one lepsze od moich obecnych ale czy będą współgrały z obecnymi ( taktowanie, żadnych problemów itd?), czy lepiej dokupić dokładnie takie same jak mam teraz ? Nie chce też "wysokich" tych kości ram ponieważ obecne mieszczą się na styk z coolerem (Scythe Mugen 4 Rev.B). Jakie polecacie taktowanie pamięci do gier, montażu filmów/renderingu ? Jak coś moja płyta główna MSI Z87-G43.

Z góry dzięki

Edytowane przez DawidElo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...