Skocz do zawartości
randy_katana89

Problem z geforce 840m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !
Mój problem dotyczy nowo zakupionwego sprzętu a właściwie samej karty graficznej :
HP Pavilion 17-f040sw Windows 8.1
Intel Core i7 4gen 4510U 2 - 3,1 GHz
8gb
Grafika: nVidia GeForce 840M + Intel HD Graphics 4400

Sprzęt posiadam od trzech dni i szukam rozwiązania problemu związanego z grafiką. Mianowicie jako fan gry WOT chcialem kupic sobie troszke lepszego laptopka zeby miec wiecej zabawy, a okazalo sie ze moj komnputer zamiast z karty geforce 840m przy wlaczonej grze w wiekszym stopniu koszysta z karty zintegrowanej co powoduje ze gra sie tnie nawet na srednich wymaganiach ! ( sprawdzalem to programem GPU )
Co robiłem : przelecialem wszelkie ustawienia NVIDIA, mam pobrane najnowsze sterowniki, odpalalem gre "z procesorem graficznym NVIDIA", wszystko jest ustawione na jak największą wydajność (bateria itp.), ogólne ustawienia 3D w panalu NVIDIA są ok, gra jest niby zoptymalizowana dla karty GEFORCE, dla pliku wot.exe także jest polecenie korzystania z GEFORCE... niestety nic do nie zmieniło 13.png

może jest możliwość ustawienia mojego geforca jako karty głównej ? lub zwiększenie procentu jej pracy w stosunku do karty intel ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie korzystam z baterii , bateria jest wyciagnieta

A z baterią? Niektóre firmy robią kombinacje alpejskie tego typu, że pod max obciążeniem lap bierze energię zarówno z zasilacza i z baterii. Nie wiem czy ten HP też ma coś takiego, sprawdź na wszelki wypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sterownikach gforce możesz zdefiniować recznie jaka aplikacja ma korzystać z geforce, sam tak musiałem zrobić ostatnio klientowi któremu zakupiłem acera z 840m do tego windows 8.1 i gra farma która usilnie korzystała z grafiki intela po ustawieniu recznym ustawieniu profilu było ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odpalić jakąś inna gierkę i sprawdź czy korzysta z GT 840M jeżeli nie to trzeba poszperać w ustawieniach bądź co bądź zrobić format jeżeli laptop został kupiony z wgranym windows 8.1 żeby wszystko 'ładnie się zainstalowało od nowa' + polecam jako tako sterowniki 337.88 WHQL dla naszych laptopów to mniejszy narzut sterownika na procesor ;p

Edytowane przez Ma Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Furmark, odpalić Burn-In Test, w oknie z renderem u góry masz nfo co obecnie renderuje grafę: jeżeli przy Open GL Renderer będzie 840M, grafa przełącza się/działa poprawnie;

Jak nie to aktualizacja sterowników chipset/intel HD/nvidia bezpośrednio ze strony Intel/Nvidia;
+ ew na www HP zajrzeć czy jest aktualizacja BIOS'u do lapka;

Jak nie pomoże to kwestia kontaktu z supportem HP czy mieli już takie zgłoszenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal nvidia experience. Żadne "optymalne" ustawienia Cię nie interesują (wg Experience "optymalne" ustawienia w FC3 dla mojej gtx780 to średnie).

 

Na sztywno ustawiasz:

Panel sterowania Nvidia > Zarządzanie ustawieniami 3D > zakładka Ustawienia globalne > Preferowany procesor graficzny > "Procesor NVIDIA o dużej wydajności"

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to wersja z HD to ten filmik

https://www.youtube.com/watch?v=8TnJ23KVHas 

doskonale obrazuje co twoja karta i procesor potrafi i na jakich wymaganiach są to te same podzespoły tylko że w innym modelu.

Edytowane przez Ma Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...