Skocz do zawartości
silencer_pl

AH-IPS vs PLS - LG vs Samsung

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Obecnie szykuję się na zakup 2 monitorów 27 calowych. Mają one służyć mi zarówno do pracy jak i do rekreacji (głównie gry). Praca to głównie programowanie w Visual Studio, więc nic specjalnego. Jeżeli chodzi o gry to przeważnie gram w Strategie, RPG'i, Przygodówki, czasami H&S (Diablo 3). FPS'y, ścigałki, u mnie to rzadkość. 

 

Upolowałem sobie narazie 2 monitory warte uwagi, przy zachowaniu rozsądnej ceny:

 

LG 27MP65HQ-P

oraz

 

Samsung SyncMaster T27D590EW z tunerem TV.

 

Główną różnicą między obydwoma monitorami jest wykorzystana matryca  AH-IPS w LG, PLS w Samsungu. Z tego co mi wiadomo PLS jest to wymysł Samsunga, który w teorii powinien być lepszy od matrycy IPS - szczegolnie jezeli chodzi o jasność - co widać po detalach 250cd/m2 vs 300cd/m2. Ale jak to jest np z kolorami. Czytałem parę innych for zagranicznych i większość tematów było z 2012 roku. Zakładam, że te monitory do nowych nie należą, ale nie wiem jak to jest z technologią wytwarzania paneli, czy coś przez te 2 lata drgnęło np w jakości? Jedni zachwalają PLS, inni twierdzą, że IPS jest lepszy.

Czy ktoś tutaj z was miał może jakieś porównanie z doświadczenia AH-IPS vs PLS ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...