Skocz do zawartości
sln

Jak naprawić funkcję HP System Recovery? (odzyskiwanie z partycji recovery)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Problem jak z tematu. Pacjent to laptop HP 650. Trafił do mnie z poważnie zasyfionym system (oryginalny Windows 7 z dodatkami od HP), posiadał oczywiście fabryczną partycje recovery z Windows 7 PL do szybkiej reinstalacji całego systemu ze sterownikami i dodatkami. Temat taki, żeby wszystko przywrócić do stanu oryginalnego, jak ze sklepu. 
Najprościej przywróciłbym system z partycji recovery - ale funkcja ta (F11 przy starcie) nie działała - nie wykrywało partycji recovery. Po chwili domyśliłem się dlaczego - wszystkie woluminy w systemie były przekonwertowane na woluminy dynamiczne i wiemy jakie to problemowe - sporo programów do archwizacji, odzyskiwania itp, jak i również HP Recovery Manager nie widzi takich partycji a prosta konwersja z powrotem na woluminy podstawowe jest problemowa. Zatem zainstalowałem Norton Ghost i zrobiłem obraz tej partycji recovery (rozmiar: 19.5GB, widniała w systemie jako D:/). Zrzuciłem uzyskany obraz na drugi laptop, a na omawianym pacjencie HP odpaliłem Gparted USB live i usunąłem w cholerę wszystkie cztery partycje (instalator Windows 7 nie był w stanie tego zrobić). Następnie postawiłem świeżego Win 7 tworząc partycję podstawową C:/, wgrałem z powrotem Ghosta, utworzyłem nową 20GB partycję D:/ i odtworzyłem na niej Ghostem utworzony wcześniej 20-gigowy obraz partycji recovery

Restart komputera, F11 przy starcie (przycisk od recovery) i... działa. Więc chyba wszystko zrobiłem dobrze skoro BIOS (a właściwie UEFI) wykrywa recovery parition na swoim miejscu i ją odpala. Wcześniej wyrzcało błąd z brakiem partycji recovery, a teraz ładnie uruchamia się HP Recovery Manager i teoretycznie wszystko dalej powinno działać - ale prawie wszystkie funkcje są nieaktywne. Tak jak widzicie "System Recovery - Restore your computer to its original factory condition" jest na szaro (nieaktywna, nie można kliknąć), podobnie jak pozostałe opcje, za wyjątkiem tych dwóch na środku (które są na czarno, aktywne i można w nie kliknąć - Run Computer Checkup oraz Show contact information) 

0c1a7f0b90552a6dm.jpg

 
Wygląda tak, jakby czegoś brakowało. Zakładam, że to co znajduje się na C:/ nie ma znaczenia, w końcu ten Recovery Manager funkcjonuje poza środowiskiem Windows i służy właśnie do reinstalacji padniętego systemu. Obraz ma 20GB więc ten fabryczny Windows 7 + soft producenta na logike musi tam być, bazując na samej wielkości. Co radzicie? 
Żadnych dysków z Windowsem do laptopa nie mam. Ostatecznie ściągnę czystą 7demkę z MSDN wgram ją i aktywuję kluczem z naklejki pod laptopem - wiem że tak można i system będzie czysty bez syfu od HP, ale to tylko opcja awaryjna. Generalnie zadanie jest bowiem aby partycja recovery na przyszłość działała i w miarę mozliwości aby wszyskto było w stanie jak z fabryki.
 
Będę wdzieczny za jakiekolwiek rady, zdaję sobię sprawę że problem nie jest trywialny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...