Skocz do zawartości
mice92

Geforce GTX 760 + Realtek HD Audio (Problem z dzwiękiem)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem nową karte Gefroce GTX 760 wszystkie sterowniki pobrałem ze strony producenta wszystko działa gra i trąbi lecz pojawił się problem. Po zainstalowaniu owych sterowników do karty graficznej przestało czytać mi głośniki jak i cały tylni panel w zintegrowanej karcie dźwiękowej tj. Realtek HD Audio. Wcześniej było wszystko ok. Zrobiłem formata (i tak bym go musiał zrobić) i problem nadal występuje. Jedynie co to w aplikacji od dzwięku czyta mi tylko przedni panel który nigdy nie był podpięty ani nigdy nie był używany (co mnie troche dziwi). Zobaczyłem, że w menadżerze urządzeń pojawiło się coś w stylu "NVIDIA HD Audio" postanowiłęm to wyłączyć lecz nie pomogło. Moje pytanie brzmi w czym może być problem i jak go rozwiązać. Sterowniki jak najbardziej są aktualne pobierane ze strony producenta. Po podpięciu kabla do zielonego wejścia nie wyskakuje żaden komunikat, że gniazdo zostało podłączone czy coś w tym stylu, po odłączeniu również 0 komunikatów.

Jeśli jest to potrzebne to podaje mój osprzęt.

 

System operacyjny: Windows 7 Home Premium 64x,

Płyta główna: MSI Z77A-G43

Karta graf.: NVIDIA Geforce GTX 760 4096 MB

8GB RAM

Procesor: Intel Core i5-3570K 3,40 GhZ

Edytowane przez mice92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W uprzędzeniach do odtwarzania widnieje jako "nie podłączone". Jeśli wejdę w "Menadżer Realtek HD Audio" wybiorę opcje "wyłącz wykrywanie gniazda panela przedniego" wyskakuje mi ikona jak by było coś podpięte pod przedni panel czerwone i zielone wiejcie się świeci tj. było coś podpięte a nie jest. Jeśli a opcje odhaczę wszystko wraca do stanu pierwotnego czyli tj. nie było podpięte nic w tylnym panelu.

 

Nieznane urządzenie? Niestety nie jestem w stanie tego określić. Ale raczej nic od realteka bo przeszukałem cały folder ze sterownikami i nic nie znalazło

Edytowane przez mice92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej byłoby zainstalować najnowsze sterowniki do tej dźwiękówki Realtek, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

 

Edit: Ewentualnie odinstalować wszystkie sterowniki do karty graficznej i ponownie zainstalować, ale w trybie zaawansowanym. Wtedy możesz wybrać, jakie elementy instalujesz - nie instaluj (odznacz) "NVIDIA Sterownik dźwięku HD"

Edytowane przez grzechotnik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki mam najnowsze ze strony Realteka. Robiłem instalacje "zaawansowaną" i odznaczałem sterowniki dzwięku. Spróbuje raz jeszcze.

 

Tak jak wyzej sterowniki aktualnie mam ze strony realteka, wcześniej miałem ze strony MSI i jeszcze próbowałem przez program MSI Live Update 6.

 

Zauważyłem, że po odinstalowaniu sterowników i uruchomieniu komputera ponowni Windows automatycznie wyszykuje "urządzenie zgodne ze standardem HD". I przy instalacji odznaczyłem lecz znów w menadżerze urządzeń pojawiło się: "NVIDIA Virtual Audio Device (wave extansible) (WDM).

 

Dodaje zdjęcie.

 

http://www77.zippyshare.com/v/11181693/file.html

 

Po instalacji "zaawansowanej" problem nadal jest. Wyłączyłem sterowniki i dalej to samo. Wina kabla to też nie jest bo po podłączeniu pod tel. wszystko działa.

 

Chwilowo rozwiązałem problem dokładając kartę Creativa i na niej wszystko działa bez problemu.

Edytowane przez mice92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...