Skocz do zawartości
Velendill

Freezy komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnimi czasy zacząłem się zmagać z pewnym problemem, mianowicie, mój komputer, dostawał freezów niezależnie od tego  co robiłem, czy to gra czy www czasem nawet na samym pulpicie, do tego doszły różne kolory tęczy na ekranie. Z doświadczenia wiem, że padła karta(co się okazało po sprawdzeniu u znajomego, padły nawet wentylatory na karcie więc możliwe, że się spaliła) kolega dał mi kartę zapasową, lecz problem freezów nadal występuje.
Sprawdziłem ramy memtestem i 0 błedów, więc ramy odpadają, grafika sprawna od kolegi, więc też odpada,
Temperatura na procku i zasilaczu też w normie, jakieś propozycje? ( Wysuwam wnioski, że mogła pójść płyta główna przez kartę ale nie wiem jak ją sprawdzić)

Moje dane:
Płyta : Gigabyte GA 880GA
Procek :  AMD Phenom II X4 Quad Core 965 Black Ediotion3.4GHz
RAM : Kingston 2 x 2 GB Hyper
Zasilacz : Aero Cool 80+  - 700W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez freezy? Zawiesza się i tylko reset pomaga?

 

Mem test nie zawsze wykryje błędy pamięci. Sprawdź, czy mają odpowiednie napięci i timingi ustawione. Sprawdź, jak komp działa na pojedynczej kości ram, raz jednej, raz drugiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez freezy? Zawiesza się i tylko reset pomaga?

 

Mem test nie zawsze wykryje błędy pamięci. Sprawdź, czy mają odpowiednie napięci i timingi ustawione. Sprawdź, jak komp działa na pojedynczej kości ram, raz jednej, raz drugiej.

Tak, kompletnie zacina się, przez chwilę jeszcze słychać jak dźwięk się ścina i później umiera wszystko.

Sprawdzałem ramy osobno  na różnych bankach(tak to się chyba zwie) pojedyńczo i razem, zero błędów.

 

Dodam, że niezależnie czy jedna kość czy druga była włożona po jakimś czasie w windowsie freezy nadal występowały

Edytowane przez Velendill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź temp. chipsetu, najlepiej palcem dotknij radiator.

 

Możesz sprawdzić, jak komp działa na zintegrowanym gpu.

 

Jeśli masz dostęp do innego zasilacza, sprawdź na innym.

 

Zaktualizuj bios, jeśli jest dostępny nowszy na stronie Gigabyte, pamiętaj o rewizji płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też są freezy ale sporadycznie.

I bardzo podobne do twoich bo wiesza się dźwięk na chwilę

i mam czarny ekran a potem komp się resetuje.

 

Wczoraj ściągał się jakiś update większy w Windows 7

więc może coś tam napsuli w poprzednich patchach...

 

Na twoim miejscu najpierw sprawdziłbym na jakimś innym systemie

powiedzmy Win 8... a potem przyjrzałbym się dyskowi twardemu

tzn. kompletnie usunął go z komputera i zbootował system z czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź temp. chipsetu, najlepiej palcem dotknij radiator.

 

Możesz sprawdzić, jak komp działa na zintegrowanym gpu.

 

Jeśli masz dostęp do innego zasilacza, sprawdź na innym.

 

Zaktualizuj bios, jeśli jest dostępny nowszy na stronie Gigabyte, pamiętaj o rewizji płyty.

Zrobiłeś coś z tych czynności czy nie chciało ci się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś coś z tych czynności czy nie chciało ci się?

Sprawdziłem palcem radiator, byl troszkę cieplejszy od dłoni.

Na zintegrowanym gpu nie odpalę kompa, jakąś wadę fabryczną miałem od początku płyty i na gpu nie ma obrazu(pamiętam że musieli coś lutować bo miałem problem z USB, w każdym bądź razie gpu nie działa od początku kariery tej płyty w moim kompie ale że nie potrzebowałem to zbagatelizowałem ten problem.

Zmieniłem pastę chłodzącą na procku bo ta już była skorupą i oddałem wczoraj komputer koledze, który ma sprawdzić na innym zasilaczu jak to chodzi, więc chciałem Ci jutro wszystkie wnioski podać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...