Skocz do zawartości
Iksu

Optymalny zestaw do multimediów/gier ze wskazaniem na ciszę - bez dysków, napędów, peryferiów

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, przymierzam się do modernizacji bądź wymiany bebechów w mojej skrzynce - ewentualnie całej skrzynki jeśli nowe flaczki do obecnej się nie zmieszczą. Obecnie mam to co poniżej:

MOBO: Asus M4A785TD-V Evo
CPU: Phenom II X4 Black Edition 955
RAM: 2 x 2GB G Skill ECO F3-12800CL7
GPU: MSI Radeon 6850 1GB
Buda: Antec Three Hundred + maty wygłuszające + wiatraki noiseblockera gdzie się dało
PSU: Enermax Modu 82+ 525W
Dźwi.: Asus Xonar D1

Co wymienić? Na co postawić? Komputer służy przez większość czasu do multimediów, muzyka, fora, YT/FB, film, serial itp. Gram sporadycznie, ale GTA V i Wiedźmina 3 nie odpuszczę - stąd myślę, że konieczna jest modernizacja. Nie chciałbym wydawać bardzo dużo kasy, bo tak jak wyżej pisałem - gram sporadycznie z racji obowiązków zawodowych i przez większość czasu wypasiona karta graficzna za 2 klocki marnowała by się. Druga sprawa - zależy mi na ciszy. Obecna skrzynka jest wyłożona matami wygłuszającymi, zamontowałem ciche wiatraki Noiseblockera, karta graficzna też jest z cichym chłodzeniem, na procesorze jest w tej chwili Scythe Ninja który też nie należy do głośnych. W podkręcanie nie chce mi się już bawić, to ma po prostu optymalnie chodzić. Zamierzam kupić SSD na system niezależnie od tej modernizacji. Podsumowując - w grę wchodzi tylko dołożenie ramu, albo wymiana płyty/procka/karty/zasilacza/ramu - więc praktycznie całości - nie wiem co będzie bardziej opłacalne i optymalniejsze dla mnie. Liczę na waszą pomoc i porady. Pozdro.

 

ps. Nie podałem zakładanego budżetu celowo, bo interesuje mnie optymalna modernizacja, tzn. jestem gotów wydać tyle ile będzie trzeba, ale nie chciałbym wyrzucać pieniędzy na coś co nie będzie mi potrzebne. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcesz grać w GTA V i Wieśka 3 to przydało by się zmodernizować platformę .

 

Na początek I5 + płyta na H97 + 8GB ramu ( ew. dokupienie tylko 4 + 2x2GB co masz ) .

 

Do tego albo HD6850 albo lepsza karta np. R9 270 czy wyżej .

 

Jak zależy ci na ciszy to zasilacz też warto zmienić na jakiś 80+ Gold z trybem półpasywnym np. XFX XTR czy Corsair RM , ew. fanswap w tym Enermaxie .

 

SSD - zależy jaką pojemność chcesz , minimum to 120Gb/128 GB za 250-300 żł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego na początek? Tylko czy posiadany zasilacz to uciągnie?

 

http://www.morele.net/inventory/info/jA24B/

 

Ewentualnie z tego co poczytałem można by wymienić procesor na i5-4590, a kartę graficzną na jakąś R9-280X - będzie nieco taniej, ale chyba radeony są też nieco głośniejsze od 770, no i mimo wszystko wolniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji na zbieranie - rozejdzie się, jest milion różnych potrzeb zawsze. Ale kasa to nie jest problem, jak się ma stałe źródło dochodów ;) Komp nie był ruszany od kilku lat, stąd pomysł na modernizację posezonową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój Enermax to nadal mocna jednostka , może już nie najnowszy ale nadal daje radę .

 

Do I5 i GTX770 / R9 280X starczy .

 

Co innego I5 4690K@OC i R9 290 / GTX780 - tutaj bym się martwił , szczególnie w przypadku R9 290 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...