Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio tego typu tematów jest wiele ale nie pomogły mi one w ogóle, 4 miesiące temu zepsuł mi się mój komputer stacjonarny i od tamtego czasu wypadłem z obiegu w kwestii sprzętu(i tak czeka mnie reanimacja tego komputera...)

 

Do rzeczy...

Potrzebuje laptopa na studia, od czasu do czasu gry(dawniej grałem w WarThunder, ale jakby wiedźmin 2 działał to byłbym zadowolony). I tu problem bo nie wiem czy lepsza matryca 15.6 czy 17?(chodzi mi o to co bardziej polecacie, na uczelnię ale i do pogrania czasem)

Matryce chciałbym dobrej jakości, najlepiej matową.

Liczy się dla mnie długi czas pracy na baterii i wykonanie.

Dysk SSD posiadam z komputera(Samsung 830 2.5", będzie możliwe jego zamontowanie w laptopie?).

 

 

Proszę o porady, laptop mam zamiar zamówić w przyszłym tygodniu, bo teraz mam bardzo ograniczone możliwości korzystania z Internetu(komorka, za granicą, prędkość w porywach 7kbps...)

 

Budżet to około 3200zł, ale jestem w stanie dopłacić jeśli będzie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3100 MSI GP60 z i5, 8GB RAM i kartą GTX850 DDR3. Plusem dobra matryca

 

Za dopłatą z myślą o grach Lenovo Y50 z i5 i kartą GTX860 (~40% wydajniejsza od gtx850 ddr3). Dobra jakość wykonania, podświetlana klawiatura, cienka obudowa (typu slim), audio JBL, mocna bateria. Jest to najwydajniejsza konfiguracja do gier do 4k. Dysk SSD możesz zamontować w miejsce HDD.

 

MSI ma niższą wydajnosć, gorszą obudowę. Na plus lepsza matryca i miejsce na dysk mSata (w twoim wypadku to bez znaczenia ponieważ posiadasz dysk SSD na Sata)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym lenovo jest możliwość zamontowania dwóch dysków twardych?, dysk ssd jaki posiadam to 64GB i wystarczy to na system i programy jakich będę używał, ale chociażby biblioteka steam mogłaby być problemem, a podłączenie zewnętrznego dysku przez usb 3.0 i tam umieszczenie gier i programów nie wiem jakby się spisało, czy istnieje taka konfiguracja? Mógłby spróbować bardziej zwiększyć budżet jeśli by była taka opcja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo z racji posiadania obudowy SLIM nie posiada miejsca na dodatkowy dysk. Można zamontować w miejsce HDD a tego przełożyć do zewnętrznej kieszeni na podłączanej USB. 64GB to mało jako jedyny dysk, trzymanie gier mija się z celem. Lepiej zostawić HDD wewnątrz, sprzedać SSD i dozbierać do większego. Potem sobie przełożyć. Nie ma sensu schodzić niżej ze specyfikacją jeśli myślisz o grach. Y50 już i tak przekroczył budżet.

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, porównywałem modele lenowo i model o 100zł droższy posiada 6 komorową baterię, więcej ramu i express cache 8mb, czy warto dopłacić do baterii 6komorowej?, ram nie zaważy na wyborze, a express cache czym jest?. Również skoro oba modele maja ten sam procesor to dlaczego w tańszym jest Intel Graphics HD4000, a w droższym nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Y50 posiadają express cache nawet jeśli nie jest to napisane. W praktyce express cache nic nie daje (sam posiadam) więc można to uznać za pic marketingowy. Jak już dopłacać to ze względu na pamięć RAM (zależy w jakie gry masz zamiar grać). Pamiętaj, że pamięć zawsze można dołożyć

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.x-kom.pl/p/204778-notebook-laptop-15-6-lenovo-y50-70-i5-4200h-8gb-1201000gb-gtx860m-fhd.html Ten laptop najprawdopodobniej zakupię, przekroczył budżet, ale wygoda dysku ssd do mnie przemawia, jezeli za tę kwotę (do 3750, albo3800, z lekkimi wahaniami) jest coś lepszego to prosiłbym o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest też Acer V5-573g.

 

http://www.x-kom.pl/p/187559-notebook-laptop-15-6-acer-v5-573g-i7-4500u-8gb-1000-gt750m.html?partnerid=100119355&sm12=NTU=&ts=1410726955&token=79a5ce7492e2ea801febff42493947c0

 

Parametry takie dzieki ktorym mozna pograc na tym sprzecie i dodatkowo dochodzi dlugi czas pracy na baterii (ponad 6h) + podswietlana klawiatura. Laptop jest bardzo smukly i lekki (2kg). Na studia wedlug mnie bardzo ciekawy komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...