Skocz do zawartości
nirvanek

Co najbardziej opłaca się zmienić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zrobić mały upgrade komputera, mam do dyspozycji niecałe 1000zł (wolałbym rzecz jasna wydać jak najmniej :P) Wiem, że za tą sumę mogę albo wymienić grafikę albo procek. Tutaj prośba do was bo nie wiem co bardziej ciągnie komputer w dół w mojej sytuacji. Gram głównie w Diablo 3, WoW, ale kilka nowych tytułów na singlu też chętnie bym odpalił :). Jeśli miałbym np. wymienić procesor to tutaj kolejny problem, zbłądziłem bo kupiłem niecałe 3 lata temu komputer z procesorem amd.. i teraz lepiej brnąć w to dalej, żeby oszczędzić sobie póki co wymianę płyty głównej czy wrócić na właściwą ścieżkę Intela ?

 

Mój sprzęt:

Płyta główna: Gigabyte GA-970A-D3

Procesor: AMD FX- 4100 4x3,6 (aktualnie podkręcony do 4,5)

Grafika: GeForce GTX 550 Ti Gainward

Ram: 2x4GB Kingston Hyperix 1333

Zasilacz: BeQuiet 550W

Obudowa: Fractal Arc Midi R2

Chłodzenie CPU: Thermalright HR- 02 Macho Black & White

Edytowane przez nirvanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Quadroxxl

Jaka rev. płyty?? Do rev. 1.0-1.3 nic wiecej nie włozysz przynajmniej opłacalnego do 1.4 i wyzej włożysz FX 8320,8350 i bedzie poprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rev 1.0 czyli skoro musiałbym zmienić płytę główną to warto by było brać coś pod intela nie ? A gdybym wymienił teraz tylko grafikę to by coś zmieniło czy mój procek skutecznie by ją hamował ? :)

Edytowane przez nirvanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie jakieś rady co z tym dalej robić ? ;p 

Zestaw który by mnie zadowolił to:

intel i5-4690k ok. 870zł

asrock z97 pro4 ok. 380zł

R9 280 WF3X OC ok. 860zł

 

Co sądzicie o takim zestawie ?

 

Wszystkiego na raz teraz nie kupię, więc w jakiej kolejności to najlepiej kupić, lub może jakieś mądrzejsze rozwiązania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam już plan, mam tysiąc, sprzedam xboxa, w między czasie zarobie troche i sprzedam stare graty i powinno mi sie udać w niedalkiem odstępie czasowym kupić to co pisałem wcześniej. Tylko w dalszym ciągu nikt nie napisał mi nic na temat sprzętu który wybrałem dla siebie. Czy znajdę coś lepszego w tej cenie i co z ramem? Zostawić narazie w spokoju te 8gb 1333 ? A zasilacz? Zakładam że powinien wytrzymać nowy sprzęt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka karte graficzna kupic do procka amd fx 4100 4x3,4 podkrecony do 4x4,5. Moze byc uzywka ale raczej nie przekraczac 1000zl, w przyszlosci planuje tez wymiane proca i plyty na cos z serii i5, bo zdaje sobie sprawe ze chyba wszystkie karty beda hamowane przez ten procesor ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z używek dostaniesz pokoparkowe R9 280X których ceny zaczynają się od 800 zł , sporo kart ma gwarancje np. ten Gigabyte R9 280X .

 

Ew. używane GTX770 .

 

Z nówek masz R9 280 / GTX760 .

 

Napisz jeszcze jaki masz zasilacz - marka , model i moc !!! .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BeQuiet 550W, w takim razie pytanie gtx 770 czy radek 280x? Wydajnosc pewnie podobna ale zalezy mi tez na bezglosnosci, albo przynajmniej cichej pracy. Zasilacza ani chlodzenia na procku, nawet mocno podkreconym praktycznie nie slychac. Z jakiej firmy karte wybrac zeby bylo jak najciszej i nie za drogo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...