Skocz do zawartości
cubicon

Monitor do 800 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bardzo proszę o radę - otóż postanowiłem zakupić monitor do max 800 zł, będę go używał głównie do grania (w csa, world of tanks i inne gry multiplayer) oraz od czasu do czasu modelowania w programach Cad/Cam (drukarka 3d, nic profesjonalnego). Chciałbym matrycę ips ze względu na świetne kolory, niestety podupada czas reakcji ale nie jestem jakimś pro graczem więc nie robi mi on dużej różnicy. Wytypowałem kilka monitorów:

-LG 25UM6P (ze względu na matrycę ips oraz proporcje 21:9)

-Iiyama Prolite XU239HS B1

-Iiyama Prolite B2483HS B1

 

Nie ukrywam ze moim faworytem jest lg - głównie ze względu na fantastyczne proporcje 21:9, ale nie wiem jak będzie z jego jakością, osobiście posiadam monitor lg i jestem baardzo zadowolony, o bad pixeli przez ok. 5 lat, ale za to iiyama to japoniec zbierający świetne oceny. Mam mętlik w głowie i bardzo proszę o pomoc w dokonaniu decyzji, może jakiś inny monitor, może z innej firmy? Proszę o szybką odpowiedź,

Z góry dzięki,

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam ze moim faworytem jest lg - głównie ze względu na fantastyczne proporcje 21:9

ctrl+c, ctrl+v

 

Weź też pod uwagę, że to bardzo mały monitor. 

http://www.lg.com/pl/monitory/lg-25UM65

 

Wysokość bez podstawy 281mm. Ja przy 22 calach (16:10) mam ok 300mm (zmierzone na szybko) żywego obrazu. Ta ultrapanorama ma 281mm z ramką.

 

Przy cad może się to okazać strasznym maleństwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem, cad zajmuję się amatorsko, głównie do drukarki 3d ściągam gotowe projekty z thingsgiverse, ew. przerabiam jak mi nie pasują. Mam monitor 21,5 cala (ten lg jest chyba taki sam na wysokość) i mi to wystarcza, głównie chodzi mi o doznania w grach i to, że mogę sobie otworzyć dwa okna bez problemu, a w połączeniu ze starym monitorem to dla mnie aż za dużo :D Głównie chodziło mi o jakość monitora, gdyż nie jestem pewien czy ten lg będzie w stanie konkurować z iiyamą lub czymś innym. 800 zł jak na monitor to dla mnie sporo kasy, więc chcę dokonać właściwego wyboru na co najmniej kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...