Skocz do zawartości
graczuuu

Następca dla D-LINK DIR-300 - jaki router do mieszkania?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o poradę - potrzebuje wymienić mój dotychczasowy router na nowszy model. Obecny działa w sumie dobrze (moja interwencja wymagana raz na kwartał) i nie zmieniałbym go, gdyby nie fakt, że nie obsługuje standardu n. Zasięg obecnego routera jest również wystarczający. Mieszkanie ok 55 m2 w bloku, z umiarkowaną ilością sieci u sąsiadów.

 

Moje wymagania:

1) DSL

2) wymiary mniej więcej takie jak DIR-300 (żeby nie był kobylasty)

3) standard n (musi sobie dobrze radzić z prędkościami rzędu 100Mb/s)

4) musi wspierać PPPoE (net od Netii w technologii PON)

5) DLNA

6) bardzo dobra stabilność

7) jeśli chodzi o konfiguracje, to korzystam w sumie tylko z takich opcji na obecnym routerze (domyślam się, że pewnie wszystkie nowe routery mają takie opcje :) ale na wszelki wypadek je wypisuje)

  • klonowanie MAC
  • filtrowanie po MAC
  • zabezpieczenie oczywiście conajmniej wpa2
  • ukrywanie SSID (czyli SSID nie jest broadcastowany)
  • możlwiość ustawienia serwera dhcp dla urządzeń w sieci wewn., najlepiej z rezerwacją po MACu
  • port forwarding
  • aby można było ustawić zarządzanie tylko po kablu

No i żeby cena nie była jakaś zabójcza (sprzęt ma być dobry, ale nie lubię przepłacać za bajery). Jeśli za 100PLN coś sie kupi to ok, jak nie to oczywiście dołożymy.

 

Pomożecie? ;-) z góry dzięki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...