Skocz do zawartości
Arv3n

Crash Sterownika Nvidia podczas gry.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam problem grając w Watch Dogs gra mi crasuje. komunikat to : sterownik ekranu kernel mode przestał działać ale odzyskał sprawność. Dodam ze jest to dosyć losowe ponieważ czasami pogram 30 min i jest ok, a zdaza sie że po 5 min od wlaczenai gry jest crash. próbowałem juz prawie wszystkich porad z Google łącznie z reinstalacja zarówno gry jak i najnowszych sterów. Moja karta graf to gtx 780. napewno nie jest to problem hardware ponieważ w innych grach (również wymagających) problem nie wystepuje. Dziekuje bardzo z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) napewno nie jest to problem hardware ponieważ w innych grach (również wymagających) problem nie wystepuje. (...)

 

Skoro wiesz lepiej to po co zakładasz temat? Nic o specyfikacji, nic o temperaturach nic o stabilności furmarka/heaven.

 

Zapewne również nie wracałeś do 337.81?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiesz lepiej to po co zakładasz temat? Nic o specyfikacji, nic o temperaturach nic o stabilności furmarka/heaven.

 

Zapewne również nie wracałeś do 337.81?

Wróciłem do starszej wersji sterowników ktora byla wypuszczona specjalnie do WD. problem tak samo wystepuje. nie mówie o specyfikacji ani o temperaturach poniewaz wszystko jest sprawdzone. prcoek i7 4770k auto krecony do 4ghz na z87-g45 od msi. temperatura procka nie przekracza 40 stopni. podobnie z karta graficzna jest to gtx 780 palit super jetstream i temperatura w spoczynku to okolo 30 stopni. podczas gry w wd skacze pod 40-50. próbowałem clean install sterów i poprzednich i nowych nadal to samo. 

 

 

edit. badz troche grzeczniejszy bo nie rozmawiasz z idiota i jezeli mowie ze to nie problem hardware to znaczy ze wiem albo tak mi sie wydaje. zakładam temat poniewaz niewiem czym jest to spowodowane (sa rozne opcje ale hardware poprostu wykluczyłem). i odrazu cyniczny tekscik ''zapewne nie wracałes''. zamiast normalnie zapytac. 

Edytowane przez Arv3n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal sobie msi afterburner i zmniejsz taktowanie na karcie.chocby o pare %. Miałem podobny problem z 780 zotaca. Tez mi wywalalo w far cry 3 po paru minutach grania ze blad sterownika. Okazalo sie ze karta nie trzymala taktowan, jak zmniejszylem jej taktowania w afterburnerze to chodzila jak zloto ale i tak oddalem ją na wymiane.

Edytowane przez DarkSoul88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. zmniejszyc do jakiejs konkretnej wartosci czy poprostu nieznacznie ? powiedzmy 50mhz ? Karta ta jest podkrecana fabrycznie wiec moze to jest tego przyczyna. ale wiesz karte posiadam juz równy rok i pierwszy raz mam taki problem . sterownik ekranu kernel mode.. ok sicagam msi after albo posluze sie thudermasterem od palita i dam znać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że próbowałeś wszystkich porad a nie wróciłeś do zegarów fabrycznych NV tylko nadal na OC? Wiem że nie rozmawiam z idiotą ale wypadało by pisać o wszystkim a nie wyrywkowo albo wymuszać pisanie. 

Mój styl jest taki a nie inny - pierdyliard różnych tematów widziałem gdzie autor zarzekał się że wie w czym jest problem a po kilku postach było wiadomo że wina była usera.

Edytowane przez Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zielony w korzystaniu z forów wiec przedstawiłem problem prosto. karta w zadnej innej palikacji nie srpawia / sprawiała problemów wszystko śmigało na ultra detalach. Dlatego pokusilem sie o stiwerdzenie ze napewno z nia wszystko w porzadku skoro tylko w Wd jest problem z keernel mode . narazie spróbuje obnizyc taktowanie zobaczymy jesli to pomoze znaczy ze wina karty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarkSoul bardzo dziekuje obnizenie o 50 mhz pomogło. nie sadziłem za karta moze byc "za mocno podkrecona" i to moze wpływac na stabilnosc gry. obnizylem z 980 o 50 mhz i jest git od 40 min problem nie wystąpił. mam tylko pytanko czy moge sie martwic ze z moja karta jest cos nie tak czy poprostu w tej grze nalezalo zmienic ustawienia ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją reklamowalem. Doszedłem do wniosku ze nie po to płaciłem za fabryczne OC, zeby obnizac taktowania. Ale z góry musze Cie uprzedzić ze gdy odeslalem karte do serwisu zotaca to po 3 tygodniach mi ją przysłali twierdzac ze benchmarki przechodzi bez problemu i ze karta jest sprawna. Oczywiście w FC3 nadal wywolało do oulpitu po 3 minutach grania. Znajomy od którego kupowalem karte, w jakis sposób ją "ubił" tak ze system w ogole karty nie widzial i wtedy zotac wyjścia juz nie mial i dali mi nową sztuke. Na tej 0 problemu w jakiejkolwiek grze. Wiec podsumowując, skoncz na spokojnie WD, jesli w jakiejs nastepnej grze problem znow wystąpi, wysylaj karte na gwarancje. Moim zdaniem wystąpi problem na bank przy grach typu Assasins Creed nowy czy far cry 4. Ale to sobie sam sprawdzisz. Za pomoc nie ma sprawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...