Skocz do zawartości
Send1N

Fx-8350 zużycie prądu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na dniach chcę wymienić swój obecny procesor na AMD Fx-8350 x8 obecnie posiadam Phenoma x4 965 C3 na napięciu 1.42v i taktowaniu 3.9ghz razem z Radeonem HD 7950 też podkręconym do 1000/5000 z lekkim dovoltowaniem wszystko działa elegancko od 3 lat nadeszła zmiana procesora. Posiadam zasilacz Chieftec 560W czy ten zasilacz wystarczy na ten sam zestaw ale już z nowym FX'em ?? bo wszystkie te testy na googlach z zużyciem prądu całej platformy pod obciążeniem w żadnym cały zestaw FX-8350 wykręcony na 4700 z podbitym napięciem w parze z Radeonem 280x nie przekracza 400W nie wydają mi się zbyt wiarygodne te testy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znalazłem jeszcze inny problem otóż ludzie piszą że po wsadzeniu Fx'a ten procesor tak daje czadu że w wielu przypadkach sekcja nie daje rady i są problemu z obniżaniem taktowania pod obciążeniem ... ja nie chce mieć takich jaj po zakupie swojego dodam że ja zadbałem o jak najlepsze chłodzenie na sekcji mam porządny radiator na radiatorze mostka dodałem wentylator akasa wiejący nie dla ozdoby i wydaje mi się że ten tylni na chłodzeniu proca owiewa dodatkowo radiator na sekcji tak jak na zdjęciu -> http://zapodaj.net/b...07a1fd.jpg.html 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Gigabyte 970a-UD3 rev 1.2 na pclabie koleś założył temat z takim problemem przy Fx'ie 8320 na płycie Asrock 970 Extreme 3 2.0 

Dostał odpowiedz - Za słaba płyta na Fx'a.

Na dzień dzisiejszy moja sekcja w spoczynku ma 46stopni a po godzinie prime95 czy CS GO max 61c przy phenomie x4 3.9 z napięciem 1.42 wydaje mi się że 61stopni w pełnym obciążeniu to mało jak na sekcje nawiew dają enermaxy z coolera cpu mam nadzieje że da rade i z tym fxem nie będzie się grzała ;o

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wyczytałem już sporo opini tych którzy mają tą płyte i procesory Vishera i wychodzi na to że płyta jest bardzo dobra i styknie, ale teraz mi mącą w głowie na temat zasilacza że moj "CFT-560A-12S 560W " może mieć problemy bo nie ma zbyt dobrych lini.Dodam że to karta saphirre wersja boost.. jak kupowałem myślałem że boost działa jak w Nvidi ale się przeliczyłem te karty w trybie boost mają napięcie aż 1.250v! i ten boost działał tak że karta mi throtllowała czasem widziałem zegar 715-737mhz ... więc gdy wyszedł sapphire trix w wersji 4.6 udało się wyłączyć boost i ustawić karte na sztywno ona ma strasznie słaby asic 55% aby wyłączyć boost musiałem przesunąć suwak "board power Li na +20" ustawiłem na sztywno 1000mhz na rdzeniu i 5000 na pamięciach z napięciem 1.112 i na takich ustawieniach karta chodzi od 8 miesięcy bez tego cholernego boosta i jest o niebo lepiej w grach. 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego jest PClol, by mącić innym w głowie. Gorzej, że potem inne serwisy muszą to odkręcać. A wartością Asic nawet się nie sugeruj, często jest wzięta totalnie znikąd (ludziom potrafiło wywalić wyniki na poziomie 350%).

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...